Marvel Universe končí

21. ledna 2015 jardoom Diskuze (32)
Marvel Universe končí

Všichni kteří čtou Marvel a patří k této vlajkové lodi, jistě zapláčou nad zprávou, která v posledních dnech otřásá internetem. Původní Marvel Universe končí, a stane se tak díky třetím Secret Wars, které se odehrají v Květnu tohoto roku.

Knihy Dobrovský

Stan Lee, otec Marvel vesmíru, zakladatel, průkopník komiksových superhrdinů a bůh komiksového světa jenž stál za zrodem Spider-Mana, Fantastické Čtyřky, Iron Mana, Hulka, Daredevila a dalších postav, stím vším plně souhlasí.

"Je to asi dobře. Všechno co se děje je nečekané a odlišné, a to obvykle přitahuje opozornost čtenářů. Fanoušci nás budou chtít následovat aby viděli, co se bude dít a kam to povede. Marvel nemůže dělat pořád ty samé příběhy dokola. Musí příjít s novým úhlem pohledu a novým přístupem k věci. Myslím, že je to dobrý nápad. Zní to zajímavě, tedy aspoň pro mě"

Takto okomentoval tuto situaci Stan Lee ze své kanceláře v Beverly Hills. Lee také připouští, že jeho srdce zůstane v roce 1961, u všeho co jeho původní Marvel Universe přineslo.

"Samozřejmě, že mám citový vztah k původnímu Marvel vesmíru, to proto že jsem sním byl tak úzce spjat. Neznamená to ale, že je to nejlepší cesta navždy. V rámci nového přístupu by to mohlo být lepší. Já sám jsem zvědav, co se může stát. V době, kdy jsem na tom pracoval já, jsem myslel, že dělám vše tou správnou cestou a možná někdy i naprosto perfektní. Líbilo se mi pracovat se superhrdiny bez skryté identity jako je Fantastick Four. Líbila se mi Spider-Manova tragédie - s velkou silou přichází i velká zodpovědnost -. Tehdy jsem si myslel, že je to to nejlepší."

Lee také chápe, že změna je přirozenou součástí řádu věcí. Dodal, že když byl kreativní ředitel on, firma byla menší, neví co by dělal dnes, když je Marvel tak obrovskou společností. Leemu musím dát tak trochu za pravdu. Je těžké v dnešní době, a při tak dobré konkurenci zařídit, aby čtenář při čtení zažil moment překvapení a řekl si "WoW,, to jsem nečekal". Události nadcházejícího Secret Waru mají být tak klíčové, že díky nim zanikne původní Marvel Universe a vznikne nový, ve kterém budou zachovány některé původní prvky, ale dojít má k zásadním změnám. 

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

kRenzi Offline
kRenzi 23/01/2015 (23. ledna 2015)
OT: Chtel bych se zeptat je tu nekdo kdo vlastni UKK Klan M a byl by ochotny ho poslat dale? Zatim jediny komiks z UKK co jsem necetl. Tak kdyby tu byl nekdo ochotny ho prodat piste prosim na krenzelokdavid@gmail.com nebo dkrenzelok@seznam.cz diky ;). A sorry za koment mimo diskuzi.
S4TW Offline
S4TW 22/01/2015 (22. ledna 2015)
Na druhou stranu je to dobrá šance na to začít od nuly :-) respektive začít číst nějakou sérii (postavu) od začátku, přeci jen 75 let historie, to se špatně kompletuje a navíc nikdo neříká, že si starší kousky nemůžeme číst zpětně... uvidíme, jak to dopadne,...
spiderbat Offline
spiderbat 22/01/2015 (22. ledna 2015)
Odpověd na #5794 příspěvek od Elhonzo
V pohodě ;-) .
OK
Elhonzo Offline
Elhonzo 22/01/2015 (22. ledna 2015)
Odpověd na #5793 příspěvek od spiderbat
A jo, vlastně. Pardon...
V pohodě ;-) .
spiderbat Offline
spiderbat 22/01/2015 (22. ledna 2015)
Odpověd na #5792 příspěvek od Elhonzo
To s tím rebootem ? To jo , to už jsem psal i já že to Alonso říkal . 
A jo, vlastně. Pardon...
Minotaur.cz