TOP komiksárny roku 2014

2. ledna 2015 jardoom Diskuze (61)
TOP komiksárny roku 2014

Myslím, že po filmové stránce byl rok 2014 hodně výjímečný. Tolik adaptací  v tomto roce neuvidíme, snad tedy bude platit heslo, které říká, že nezáleží na kvantitě, ale kvalitě. Já pro vás seřadil a připravil TOP komiksárny, které dle mého názoru zaslouží zmínění na tomto webu, jelikož mají úctyhodnou fanouškovskou základnu a obrovské celosvětové tržby.

Knihy Dobrovský

9) Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil byl film, pro který by ještě před premiérou vraždil každý fanoušek této kultovní komiksové série. Povedená první filmová adaptace ale nebyla dobrým důvodem natočit pokračování. Každý si ho přál, každý si ho doslova vymodlil. Tolik let čekání ale filmu také uškodilo. Kdyby se pokračování natočilo pár let po prvním snímku, nejspíš by tento film nedopadl tak špatně, jelikož by se svezl na kladné vlně úžasu s prvního dílu. Bohužel se tak nestalo a nám nezbylo nic, než mokré oko zklamaného diváka, který očekával mnohem víc. Nepomůže ani parádně zpracovaný Marv, jehož přítomnost ve filmu je tím nejlepším, co vidíme, a nepomůže ani Eva Green, jejiž překrásná držka a super poprsí vsugerují každému muži, že si film zaslouží o třídu lepší hodnocení.

 

 

8) Amazing Spider-Man 2 je černou ovcí všech Spider-Manů. V kině jsem byl v úžasu, film mi totiž přišel luxusní. Nejspíš za to ale mohlo skvělé 3D zpracování a super podcrest při nástupu Electra. Jakmile film vyšel na Blu-Rayi, zkoukl jsem jej několikrát znovu a pak jsem musel dát většině haterů tohoto snímku za pravdu. Jsem rád, že Marvel nejspíš převezme Spider-Mana zpět a snad konečně natočí film, který si tato legendární postava zaslouží. Je ale škoda, že se nedočkáme dalšího Amazing Spider-Man snímku, jelikož jsem byl zvědav, jak se poperou se slibovanou Sinister six. Je jen otázkou, jestli je škoda, že nenatočí možná dobrý nebo aspoň obstojný snímek. Podle všech je ale pokračování předem odsouzeno k záhubě. Ani nevím, na kterou stranu se přikláním já, ale jedno vím jistě, Spider-Mana jako je tento už ne.

 

 

7) Od Robocopa toho tento rok nikdo nějak moc neočekával. Trailery z roku 2013 hodně lidí kritizovalo a tudíž šel každý do kina bez očekávání. Podobně jsem na tom byl já. Kdo nic nečeká, toho nic nemrzí. Snímek tedy mohl jen překvapit, a překvapil! Mělo to super atmosféru, mělo to nápad a nesmrdělo to trapností většiny remaků, které můžeme sledovat každý rok. Já jsem nakonec rád, že film dopadl takhle. Většině do oka stejně nepadl, ale pro mne byl duchaplným odkazem na scifi klasiku z roku 1987, která dávno ztratila soudnost díky velmi špatným sequelům. Snad se v následujích letech dočkáme minimálně stejně dobrého pokračování, jelikož s tímto remakem film získal potencíál. O pokračování se ale vůbec nemluví, takže je vše jen ve hvězdách.

 

 

6) Transformers: Zánik otevřel novou robotí trilogii. Dohled Michaela Baye nad Transformeřími projekty je podle většiny kritiků špatným krokem. Byl to ale on, kdo filmovým Transformerům otevřel dvěře, takže mi toto tvrzení příjde nemístné. Já film hodnotím kladně. Miluju totiž obří roboty a vesmírné superzloduchy. Tento film mi to společně s parádním vizuálním zpracováním nabízí. Je pravdou, že role Marka Walhberga byla trochu Supermanská, jelikož se ten svalovec nebojácně pustil do souboje s několika desetimetrovými roboty, ale on za blbej scénář prostě nemůže. Herecké výkony jsou obstojné, a vizuální zpracování skvělé jako vždy. To jsou dva klady, proti jednomu záporu, kterým je scénář. Dokud se o něj staral Orci a Kruger, vše bylo oukey, ale jakmile Kruger začal scénáře psát sám, vše šlo do sraček. Už teď se ale těším na další díl.

 

 

5) TMNT nebo Želvy ninja, chcete-li jsou dalším filmem pod drobnohledem Baye. Možná proto bych je kvalitativně zařadil na stejnou úroveň. Pravdou ale je, že jsou želvičky vtipnout bandou, která vás dostane jak vtipem, tak akcí a zápalem pro věc.  Film byl pro mne velkou podívanou a ačkoli většina hodnocení tvrdí opak, já myslím, že se to povedlo. Snímek měl několik nostalgických ester eggů z prvního filmového zpracování, a každý fanoušek této značky si jich jistě všiml. Mytologie je něco, co tak "mladá" značka jako TMNT mít nemůže, ale přesto ji má. Film ale trpí syndromem příliž velké shody náhod, který přetrvává celým dějem. Pokračování se již připravuje a já věřím, že to bude minimálně stejně kvalitní snímek.

 

 

4) Captain America: Winter Soldier je bezpochyby jeden z nejlepších snímků minulého roku vůbec. Nepatří jen mezi nejlepší komiksárny, ale rozhodně útočí na neúspěšnější filmy, které kdy někdo natočil. Důkazem jsou celosvětové tržby, které činí cca 730 miliónů USD při rozpočtu 170 miliónů. Cap je vlajkovou lodí Marvelu a oni to dobře vědí, proto si také zasloužil tak dobré zpracování. Je škoda, že podobně nedopadl první snímek, který se jako jedinný Marvelu moc nepovedl. Winter Soldier nebo v trapném českém názvu Návrat prvního Avengera, měl vše, co mít měl a je téměř bezchybnou záležitostí. Drsný záporák, technické vymoženosti a Cap proti všem. WHAT the HELL. To bylo něco. Škoda že se věrný voják Rogers, vždy dostane do role psance, a podobně na tom bude i v Civil Waru. 

 

 

3) X-Men: Days of Future Past se stal nejlepším mutantím filmem vůbec. Bylo těžké pokořit First class, ale Singer to prostě dokázal. First class měl dvojnásobné tržby oproti rozpočtu. Days of the Future Past více než trojnásobné, což je opravdu šílená částka, když si představíte, že to udělalo téměř 800 miliónů dolarů. Děj filmu byl propracován daleko víc, než jsem osobně čekal. Zasáhl hlouběji do minulosti a zamíchal vším, co zatím filmová X-Men scéna vytvořila. Jsem hodně rád za tento snímek, který opět nastavil laťku tak vysoko, jak jen to šlo. Bude těžké to pokořit, ale Bryan Singer to s Apocalypsem jistě opět dokáže.

 

 

2) Edge of Tomorrow se stal jedním z největších trháků roku. Ještě lepší je fakt, že to nikdo nečekal. Úplně nejlepší však je, že málokdo věděl o tom, že je film natočen podle mangy pana Hirošiho Sakurazaka, která se jmenuje All you need is Kill. Zarážející jsou ale tržby, které dosáhly jen dvojnásobku rozpočtu. Film má ale řadu strukturálních nedostatů, které se přehlédnout nedají. Každopádně se film náramně povedl a ačkoli je předloha trochu slabším počinem, film rozhodně rozvinul její potenciál. Snímek se stal hitem a já si jej užil víc, než jsem myslel, že si ho užiju. Jsem fandou scifi filmů a tenhle si váš obdiv rozhodně zaslouží. Neříkám to proto, že se mi libí, ale proto, že rok 2014 lepší scifi nabízí jen Nolan a jeho Interstellar.

 

 

1) Guardians of the Galaxy jsou trhákem blockbusterů roku 2014. Ještě aby ne, film z produkce Marvelu, má totiž co nabídnout. Srší vtipem, parádní dějovou zápletkou, duchaplným zástupem hlavních hrdinů a skvělou vizuální stránkou. Když si přimyslím, že ester eggy nabízí pohled tam, kde se MCU bude ubírat, získám tím film, který toho v sobě drží mnohé.  Největším překvapením minulého roku byla zpráva, která říká, že se Strážci Galaxie nejspíš potkají s Avengery. Bylo by to zajímavé, no ne? Tenhle film ale Marvel vyzkoušel víc než se zdá. MCU totiž nabízí superhrdinské snímky, a Strážci sice hrdinové jsou, ale trochu netypičtí. Tímto úspěchem Marvel vyzkoušel své možnosti, protože do teď bylo známo, že to umí se superhrdiny. Od premiéry Strážců ale každý ví, že Marvel je daleko pružnější, než se zdá a dokáže natočit film s různobarevnou partou sociopatů, který nebude trpět syndromem komiksového klišé.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

Cap 12 Offline
Cap 12 04/01/2015 (4. ledna 2015)
Odpověd na #5663 příspěvek od S4TW
Tak já se také zapojím do diskuze :-). Pro mě osobně Sin City 2 byla paráda, ve směs kopirovala jedničku a nic nového nepřinesla, ale jelikož jedničku úplně zbožňuji, tak jsem byl s dvojkou maximálně spokojen, od filmu jsem dostal vše, co jsem chtěl, atmosféru, akci, drsný humor, kozy a originální zpracování (i když už...
Tak u mě SC2 dopadlo tak na 70 procent. Od filmu jsem čekal hodně (jedničku naprosto žeru), a skvělí trailer a hudba mě jen utvrdily že to bude nej film 2014, bohužel jsem byl lehce zklamán. Ano byla to paráda, temná atmosféra, akce, zpracování, ale na jedničku to absolutně...
spiderbat Offline
spiderbat 04/01/2015 (4. ledna 2015)
Odpověd na #5676 příspěvek od Elhonzo
A proč by dělali seriál s více filmovejma postavama když se objevují ve filmech ? DC plánuje dělat seriál s Batmanem,Supermanem a spol. ? Kdyby někomu v Marvelu mrdlo v hlavě tak klidně zrušej nějákej film a udělaj s těma postavama seriál :-D .To není že si to nemůžou dovolit ale, že si to nechtějí dovolit. Až na Jessicu...
OK
Elhonzo Offline
Elhonzo 04/01/2015 (4. ledna 2015)
Odpověd na #5675 příspěvek od spiderbat
Na ty jsem zapomněl, ale myslel jsem, ty filmové. Upřímně z těch, co mají být členy Defenders, znám jen DareDevila, a trochu i Luka Cage, ale jinak nikoho.
A proč by dělali seriál s více filmovejma postavama když se objevují ve filmech ? DC plánuje dělat seriál s Batmanem,Supermanem a spol. ? Kdyby někomu v Marvelu mrdlo v hlavě tak klidně zrušej nějákej film a udělaj s těma postavama seriál :-D .To není že si to nemůžou dovolit...
spiderbat Offline
spiderbat 04/01/2015 (4. ledna 2015)
Odpověd na #5674 příspěvek od Elhonzo
Defenders ? 
Na ty jsem zapomněl, ale myslel jsem, ty filmové. Upřímně z těch, co mají být členy Defenders, znám jen DareDevila, a trochu i Luka Cage, ale jinak nikoho.
Elhonzo Offline
Elhonzo 04/01/2015 (4. ledna 2015)
Odpověd na #5673 příspěvek od spiderbat
Protožeti, by do seriálu na vícero dílů, určitě nešli,  maximálně je ukecají na camea, ale to je všechno...
Defenders ? 
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku