Ohlédnutí #1/2015

4. ledna 2015 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #1/2015

Když jsem koncem července napsal své poslední Ohlédnutí, nevěděl jsem, jaký to bude mít ohlas. Hodně z vás mi v průběhu mé nečinosti napsalo, že doufají v návrat této rubriky. Tímto všem velmi děkuji za projevený zájem a hned z kraje roku tu pro vás mám menší nálož toho, co se odehrálo v tomto týdnu.

Knihy Dobrovský

1) DC a Warner Bros studio oficiálně oznámilo to, co většina z nás už dávno ví. Všechny jejich následující filmy bude pojit stejný vesmír, který naváže na Man of Steel. Ačkoli se tohle tušilo, nebylo vše úplně jisté, jelikož se spekulovalo o umístění Suicide Squad a Shazama. Bohudík za tuhle zprávu, protože je to menším příslibem, ne zárukou, konkurenceschopnosti vůči Marvelu, který v posledních letech sype jednu filmovou pecku za druhou. Dále se po internetu šušká, že by co nevidět mohl vyjít teaser trailer k Dawn of Justice, který už je nějaký pátek oficiálně dotočen.


2) Zatím co se o Dawn of Justice traileru jen spekuluju, Marvel svůj trailer na Ant-Mana uvolní již 6.1.2015. Tento trailer by měl být minutu a čtyřicetosm sekund dlouhý a ukázat by měl víc, než se z většiny prvních trailerů Marvelu dá vyčíst. Uvidíme snad i Yellowjacketa, jehož vzhled byl v tomto týdnu zvěřejněn na promo banneru k filmu. Marvel v tomto týdnu vypustil teaser trailer v mravenčí velikosti, který stejně jako teaser trailer v normální velikosti najdete u nás na Facebooku, Twitteru či v profilu filmu na našem webu.


3) V pondělí 29.12.2014 IDW vydalo první díl, velmi zajímavé crossover série Star Trek / Planet of the Apes, za jejiž scénářem stojí bratři David a Scott Tiptonové. O kresbu se postaral Rachel Stott, což mě osobně mrzí, jelikož nejsem fanoušek jeho práce, a tak velká jména jako Star Trek a Planeta opic si zaslouží lepší zpracování. Série ale určitě nebude žádnou nudnou záležitostí. Bratři Tiptonové nejsou žádní béčkaři a mají za sebou několik velmi kvalitních děl. Navíc vymyslet a zpracovat scénář, pro netradiční Planetu Opic usazenou do Star Treku nebylo vůbec jednoduchou prací.


4) Marvel pravděpodobně získá filmová práva na Spider-Mana. Neberte to až tak doslovně, jelikož Sony ví, že pavoučí můž je bezednou studnou peněz (ačkoli ASM2 utržil přes 700miliónů dolarů, Sony ve výsledku vydělalo pouze 65). Tudíž jej Marvelu pravděpodobně nikdy neprodá zpět. Internetem ale koluje emailová kominikace mezi Marvelem a Sony, ve které se domlouvaly podmínky připojení Spider-Mana do Marvel Cinematic Universe. Marvel si pavoučího muže přeje do Civil Waru, a do následné sólovky, na kterou poté naváže Infinity Wars.  Smlouva je prý důkladně připravená, a podepsat by ji obě studia mohla už v průběhu ledna. Dokonce se o režii ucházejí bratři Russové, kteří stojí za Winter Soldierem, a na starosti mají i Civil War. Ti chtějí Spider-Mana odprostit od romantiky a zbytečných slaďáren, a dát mu cíl a unikátní úděl.


5) Jak jsem již psal na našem Twitteru, po internetu koluje fáma ohledně přeobsazení Iron-Mana a tuto fámu teď trochu objasním. Robert Downey Jr. je sice výborným hercem a Iron Man mu náramně sedí, ale nemůže ho hrát věčně. Čtvrtá Iron Manova sólovka se "zatím" nechystá a ani se o ní nemluví, ale pokud bude, měl by v ní Iron Mana hrát někdo jiný. Tím vyvoleným je podle médií Ty Simpkins, který Tonymu pomáhal ve snímku Iron Man 3. Dřív než v roce 2019 by se ale film neměl začít točit, takže mladý Ty, kterému je teprve čtrnác let, doroste do věku kolem devatenácti. Nahradit by ho měl poté, co díky Tonymu objeví své schopnosti vynálezce a dá se na stejnou dráhu jako on. Podle mě je ale fáma naprosto nemístná, jelikož si nedokážu představit, že tak skvělou postavu jako je Tony Stark, nahradí devatenáctiletý fakan. Marvel by si tímto krokem určitě vykopal pomyslný hrob.


6) Příští týden se koná Image Expo a Todd McFarlane, tvůrce Spawna, v pátek na tuto událost navnadil takto: " Měl sem nápad, a konečně přišel čas jej uskutečnit". Tímto tak trochu naznačil, že na Expu, které se bude konat  8. ledna v San Francisku představí novou sérii. Pak také říkal,  že se na Expu bude mluvit ohledně nadcházejícího sešitu The Spawn #250, ve kterém se má do hlavní role vrátit Al Simmons. Sešit #250 má vyjít v únoru, což znamená že ji píše někdo jiný než Brian Wood, který byl podle jeho tisková zprávy minulý měsíc vyhozen.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku