Seriál Arrow

3. dubna 2012 Morzael Diskuze (0)
Seriál Arrow

Po roční pauze od hraných komiksových seriálů, která začala ukončením desáté série Smallville, stanice CW přináší novou sérii o novodobém Robinu Hoodovi, Arrow! 

Knihy Dobrovský

Už je to rok, co skončil seriál o mládí Clarka Kenta a jeho cestě k Supermanovi, Smallville. Hlavní otázka fanoušků tehdy zněla: "Co bude dál?" Stanice CW, domov Smallvillu, přicházela s mnoha nápady, jak se blížil konec jejich dlouholetého seriálu.

Spekulovalo se o spin-offech právě některé postavy ze Smallville, neboť seriál představil za dobu svého trvání mnoho jiných hrdinů (Green Arrow, Kid Flash, Black Cannary, Supergirl, Hawkman, Doctor Fate, Cyborg, Aquaman...). Jako návrh padl v první řadě Green Arrow a poté Blue Beetle. 

Dalšími návrhy byly postavy, které se Smallville nic společného neměli, ale mohly by být pro fanoušky atraktivní. První z nich těží z auktuální oblíbenosti Temného rytíře díky Nolanovým filmům. Měl to být seriál o původu Dicka Graysona, známého především jako prvního Robina (Batmanova partnera v boji se zločinem) a pozdějí jako Nightwinga. Nápad to byl sice atraktivní, ale seriál o komiksovém hrdinovi, který ještě není hrdina, funguje možná v případě Clarka Kenta a to jen kvůli jeho schopnostem. Nakonec z tohoto nápadu sešlo. 

Alternativou měl být seriál o postavě Raven, středoškolačky, která je sice potomkem obávaného démona Trigona, ale snaží se proti silám zla (démoni atd.) bojovat navzdory svému původu. Seriál se měl nést v duchu Buffy, přemožitelky upírů. 

Studio CW se nakonec rozhodlo pro první variantu, a sice postavu Green Arrowa. Jenže se má jednat o jiný styl než v jakém se nesl seriál Smallville. Údajně se má podobat spíše filmu Agent bez minulosti (The Bourne Identity). Změnou má být i herec. Ze Smallville si můžeme pamatovat, že zeleného lučišníka ztvránil Justin Hartley, nyní se ho ale chopí Stephen Amell. Seriál zatím byl popsán třemi slovy - "naštvaný, provokativní a důmyslný". 

S tímto spíše realistickým seriálem s názvem Arrow, se setkáme již tento rok na podzim. Zatím můžeme jen hádat, jestli se tvůrcům podaří jejich záměr, nebo seriál skončí po první sérii stejně jako podobně zamýšlený seriál Birds of Prey.  

Pro ty, kteří tuto potastavu neznají, tak se jedná o miliardáře Olivera Queena, jež po atentátu na své rodiče ztroskotá na ostrově. Zde se naučí střílet z luku (líp než Legolas) a nakonec se vrací do svého města vyhledat spravedlnost. Nemá žádné superchopnosti a spoléhá se tak právě na svou inteligenci, luk a schopnosti. Nakonec ho jeho cesta zavede na dráhu superhrdiny. 

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku