Crew2 #43

6. prosince 2014 Damien Diskuze (0)
Crew2 #43

S trochu divným ksichtem s popelníkem v hubě na obálce se jako zjevení objevila nová Crew s pořadovým číslem 43. A jelikož je v pozadí Velkej šéf, Lobo, ještě před svým new 52 zbuzněním, všichni asi tušíme, co bude bonusovým příběhem tohoto sešitu.

Knihy Dobrovský

Mezi řádky 2

Tom Taylor, považovaný většinou lidí za Tommyho z románů jeho otce nyní čelí nepříjemné popularitě. Řada fanoušků ho vidí jako mesiáše a živoucí postavu knihy. Fakt, že si není jistý tím, že je skutečným synem svého zmizelého otce, štve Toma do honby za odpověďmi. V patách se mu ale drží divný vousatý muž se zjevně temnými úmysly. Věc se ještě komplikuje, protože v kanceláři vydavatelství se objevuje další rukopis románu podepsaný Tomovým otcem. Dílo je kresleno jednoduše a čistě, bez zbytečných ozdůbek a příkras. Jde zde především o příběh a ten stojí za to.

Sam a Twitch 4

Párek nepodplatitelných policajtů je dál na stopě divnému vrahovi v bílém a snaží se rozlousknout, co je to divné slovo, které jejich kolega vypustil z pusty těsně předtím, než vypustil duši. Co to znamená Udaku? A proč se ruský antikvář zastřelil hned potom, co ho uslyšel? Otázky se kupí a případ stojí. Zoufalství je tak veliké, že Sam vyfuckuje Spawna. Už jenom kvůli tomu se to vyplatí číst.

Lobo - Portrét oběti

To tu ještě nebylo, aby řadový ubožák překonal čtvrtou stěnu a nadával čtenáři za to, jak se směje bezmyšlenkovitému násilí páchaného Lobákem, který tu ale hraje druhé housle. V podstatě jde o to, že si chlápci vyrazili na pivo, ale měli smůlu. Natrefili na bar, kde Velkej šéf rozkydlil partu potížistů. Pak už stačí jen malé nedorozumění s kartami a drobnou výhrou v pokeru a člověku se může snadno stát, že se probudí na jipce. Kresba je trochu old school, především míchání barev, ale vykreslení Loba je spíš klasické, tzn. cool. A pokud máte rádi násilí, je to pro vás.

Rozjeté série
Lobo bez Loba

Verdikt

Za tenhle sešit Crwi tleskám. Sam a Twitch pokračují v našlápnuté cestičce a schyluje se k drsnému finále, na které se rozhodně těším. Krom toho je to graficky skutečně kvalitní dílko. Stejně tak Mezi řádky se rozjíždí a otázky se na čtenáře jen hrnou a já věřím, že série si v našich luzích a hájích najde své fanoušky. Lobo je pak příjemná perlička.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku