Crew2 #42

6. prosince 2014 Damien Diskuze (0)
Crew2 #42

Skalpy i Rex Mundi nás opustily a Crew se rozhodla nám předložit další světová díla. Kromě Sama a Twitche, kteří se představili už v minulém díle, se v Crwi 42 poprvé objeví legendární Unwritten, nebo po česku Mezi řádky.

Knihy Dobrovský

Mezi řádky

Otázkám, co se děje s románovými postavami po dočtení knížky už možná jednou provždy odzvonilo. Mike Carey vypráví ve svém Mezi řádky úžasnou městskou fantasy, ne nepodobnou Gaimanovi. Tom Taylor, hlavní hrdina příběhu, je obětí úspěchu svého zmizelého otce, který napsal řadu románů o dětském kouzelníkovi, pro kterého Tom posloužil jako předloha. 

Z této slávy teď Tom těží, objíždí Cony, podepisuje knihy, … A nejednou je obviněn, že není synem svého otce, ale adoptovaný a co hůř, objevila se skupina lidí, která tvrdí, že není vůbec ničí syn, ale že je ztělesněnou postavou románu … 

Sam a Twitch 3

Ve třetím díle přituhuje. Po Twitchovi jde oddělení vnitřních záležitostí, což by nebylo to nejhorší. Smrt si bere oběti všude, na koncertě Kissáků nebo na policejní stanici. A obě oběti zemřely na nějakou divnou virovou nákazu. A jako naschvál to schytali lidé, co mohli párku policajtů pomoc s případem záhadného zabijáka v bílém. Dokonalá, temná noirová kresba podtrhuje atmosféru příběhu a nechává čtenáře napjatého jak Batmanův trikot.

Všechno, co jste chtěli vědět o snech … ale báli jste se zeptat

S tímto projektem Billa Wilinghama se v Crwi 42 rozloučíme. Pro fanoušky Sandmana možná trochu škoda. Bylo totiž docela příjemné zpestření, přečíst si zákulisí tvorby snů přímo v Gaimanovském Snění. V tomto sešitě dostanete tři krátké příběhy, z nichž naneštěstí dva kreslil Jason Little, jehož výtvarná tvorba se mi hnusí beyond measure. Každopádně krátké vtipné povídky o snech byli originální a leckdy i vkusně kreslené.

Evidentně se redakce Crwe probrala nějakými fóry a komentáři, protože si pamatuji, jak posledně byly pozitivní ohlasy na listárnu. Ve 42 je tedy dvoustránková reportáž z Crweconu a uprostřed sešitu jsou dvě stránky informací o Mezi řádky a jeho autorovi, stejně tak o Samu a Twitchovi.

Sam a Twitch jsou super, Mezi řádky budí velké očekávání, publicistika
Vše je spíš fajnšmekrovská záležitost

Verdikt

Tímto sešitem si podle mě Crew slušně našlápla k lepším zítřkům. Obsah dokáže zaujmout i náročnější sortu čtenářstva a udržuje nás v patřičném očekávání. Proto se určitě budeme těšit na další díly.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku