Kůstek 6: Hledači pokladů

19. listopadu 2014 Morzael Diskuze (0)
Kůstek 6: Hledači pokladů

Vydání sedmého, finálního dílu série Kůstek od Jeffa Smitha se nám nezadržitelně blíží, ale ještě předtím tu pro vás máme jednu výpravu za princeznou Trnkou, babčou Ben a Kůstkama. Šestý díl série s podnázvem Hledači pokladů přináší s sebou celou řadu otázek: Dokáže se Trnka zbavit na ní ulpívajícího kusu duše Locusty? Dokáže babča Ben získat podporu Atheii na svou stranu? Našel konečně Podfa svůj způsob, jak zbohatnou? Pojďme na to.

Knihy Dobrovský

Žánr:

Fantasy

Příběh:

Minulý svazek končil výpravou do starého, královského města, Atheia, do kterého se na začátku Hledačů pokladů konečně podíváme. Celý příběh se pak točí kolem zjišťování situace ve městě, která rozhodně princezně Trnce, babče Ben a Kůstkům nezlepšuje jejich vyhlídky.

V Atheii vládne vůdce sekty Vedu, která ovládá celé město, a která zakázala cokoliv spojeného s dračí magií, zatímco se za hradbami šikují armády Pavanů a Krysáků. Mají naši hrdinové vůbec nějaké šance celou situaci zachránit?

O komiksu:

V recenzi na minulý díl, Přízračné kruhy, jsem si stěžoval na monotónnost příběhu. Té jsem se naštěstí v Hledačích pokladů nedočkal. Celý příběh je akční a zábavný, jak jsme jen u Kůstka zvyklí. Co se prostředí týče, tak vyprahlá pustina vystřídala živé město, a hned se je na co koukat. Atheia přinesla do svazku mnoho prvků, za které bude čtenář rád. Z minulého survival dramatu se přesouváme ke špionážní akci.

Celé město hledá naše hrdiny, kteří se hipstersky potloukají po zapadlých kuchyních na střeše, opuštěných stájích a temných uličkách, což celému příběhu přidává na napětí. Navíc Podfa Kůstek si tu konečně mohl rozjet svou linii o dalším vypečeném nápadu, jak si nacpat kapsy, který čtenáře jistě pobaví.

Autorovi, Jeffu Smithovi, městské prostředí očividně také svědčí, protože si krásně vyhrál s detaily královského města. Ať už jsou to roztodivní obyvatelé všech možných i nemožných ras, nebo jen vykreslování detailů budov v okolí, čtenář se má čím kochat.

Opět se více zapleteme do problematiky Snění, kterou nám "objasní" starý mistr babči Ben, a k tomu se nám dostává i konzervativního postoje sekty Vedu pohrdající vším spojeného s draky. Bylo zajímavé potkat staré mistry a poodkrýt záhady Snění z jejich pohledu.

Celý komiks se nese v napjaté atmosféře zvěstující blížící se konec. Situace houstne, armády zla se blíží, draci jsou pryč, a princezna Trnka si stále není jistá, jakou pozici v nadcházejícím finále musí sehrát.

Zatímco u předchozího svazku jsem se místy nudil, tak zde jsem skoro nestačil dýchat a najednou byl konec. Už se nemůžu dočkat posledního svazku, to bude nervák :-).

Určení:

Fandové série Kůstek a fantasy tématiky. 

Nabitý děj, městské prostředí
Tentokrát mě nic moc nenapadá

Verdikt

Předposlední svazek série se opět vrací ke svým výborným standardům. Jeff Smith dokazuje, že mu dech ještě zdaleka nedošel a zasype nás akcí, vtipem, i tíživou atmosférou. Městské prostředí sedlo jak scénáři, tak i kresbě, a je po vyprahlé pustině předchozího dílu velmi vítanou změnou. Oproti minulému dílu musím hodnocení razantně zvýšit. Všichni fandové Kůstka budou jistě velmi potěšeni.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku