Gantz 4

18. listopadu 2014 Padawan Diskuze (0)
Gantz 4

Další mise je tu! Gantz vyslal svou skupinu chytit dalšího mimozemšťana skrývajícího se na Zemi. Podaří se jim splnit misi i tentokrát, a jaké budou v tomto případě při lovu ztráty?!

Knihy Dobrovský

Přesně jak je zmíněno v podtitulku, další hon na mimozemšťana je tu, a ani tentokrát to nebude procházka růžovým sadem. Cílem této mise je poměrně směšně vypadající robot, ovšem po minulém střetu by určitě nebylo radno jej podceňovat jen podle vzhledu. Krom předpokládané nebezpečnosti tohoto mimozemského cíle se vyslaná skupina bude muset poprat i s další hrozbou, která spočívá v různorodosti jejich vlastních řad, kdy se nejedná o zrovna týmové hráče. Krom pěti přeživších z minulé mise, tj, Kurona, Kišimoto, Kata, Nishiho a psa je tým doplněn o nové členy a je to opravdu pestrá skupina. Neurvalí členové motorkářského gangu, babička s vnukem, fotomodel a jeho pronásledovatelka nejsou zrovna aspiranti na týmovou práci v boji o přežití. Vše je ještě přiostřeno skutečností, že Nishiho dělí od osvobození z Gantzu pouze 10 bodů, a pro jejich získání je ochoten obětovat cokoliv, dokonce i život některého ze svých spolubojovníků. S ohledem na tyto okolnosti a zkušenosti s výsledkem minulé mise si před započetím čtení zkuste vsadit, kdo se dožije konce a kdo umře bolestivou smrtí...

Po minulém díle, který byl spíše pomalejšího rázu a rozkrýval nám záhady předestřené zápletky a posouval nás do nitra některých postav, nám tenhle přináší naopak trochu ohně. Jelikož se celý příběh tohoto svazku od počátku točí jen a jen kolem mise, tudíž tu nejsou žádné odbočky na jiná místa nebo k jiným postavám, je tu poměrně slušná dávka akce a dynamičnosti. Určitě svazek přelousknete na jedno přečtení a s ohledem na cliffhangerový konec, pochybuji, že hned nepoběžíte do knihkupectví pro další díl. Paradoxně, pokud si dobře vzpomínám, byl v anime adaptaci tento díl naopak zazděn protahovanými a prázdnými scénami, tudíž musím uznat, že v tomto případě, byť se jednalo o stejný děj, tak papír přebil obrazovku ;)

Ke kresbě můžu jen říci, že je skvělá jako v předešlích dílech, což jistě poudíte sami ;) Na to, že se jedná jen o černobílou kresbu, je zde opravdu dobře pracováno s odstíny šedé barvy a poměrně dost kladený důraz na detail...

Verdikt

Podtrženo sečteno...slušná akce, dynamický děj, pěkná kresba, cliffhangeorvý konec...tohle hodnocení si to zaslouží ;)

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Padawan
Padawan

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku