Živí mrtví 10: Čím se stáváme

10. listopadu 2014 TommyEmko Diskuze (3)

Jedna z dalších klidnějších etap v jejich utrpení

Živí mrtví 10: Čím se stáváme

The Walking Dead, chceteli Živí mrtví, se stali v očích mnohých z nás fenoménem hlavně díky úspěšnému, stejnojmennému televiznímu seriálu. U mě tomu bylo taktéž, ale i přes to vždy radši sáhnu po komiksu, než pod DVDčku se seriálem. Stejně tomu bylo i nyní, sáhl jsem do knihovničky a vytáhl z ní pro Vás desáté pokračování Živých mrtvých, které nese název: Čím se stáváme, a stejně jako předchozí svazky ho má na svědomí nakladatelství Crew.

Knihy Dobrovský

O pár řádků výše jsem zmiňoval seriál, jehož děj se odebírá trochu jiným směrem, než původní předloha, ovšem i tak zde je spoustu stejných či podobných i když trochu předělaných momentů z komiksu. A při čtení tohoto svazku jsem se cítil jako by scénáristé seriálu tento svazek rozporcovali a náhodně jeho části přidávali do posledních 20 epizod. Od začátku knihy jsem si říkal, hele tohle byla tahle scéna a tamto zase tahle, a tak dál od začátku do konce, nechci vyjmenovávat či popisovat tyto situace, abych se vyhnul případným spoilerům jak pro čtenáře, tak pro diváky, a radši přejdu k samotnému obsahu.

Komiks nás po krátkém flashbacku/noční můře vrhne opět na cestu, směr Washington. Naši přeživší jsou opět sjednoceni po událostech ve věznici a rozrostli se o další tři členy, již jsou na důležité a přísně tajné misi, na které závisí osud celého lidstva. Tato cesta, jak mnozí z vás tuší, nebude snadná a Kirkman ji našim starým známým jen tak neulehčí.

Můžeme se na ní těšit na spousty zombie, akce, dobrých i docela špatných okamžiků mezi postavami, a také na pár okamžiků, při kterých vám bude tuhnout krev v žilách. V jedné chvíli se naši hrdinové dostanou na rozcestí, kde se musí rozhodnout, jestli pokračovat dále, nebo se vrátit pro jednoho starého známého a pár pušek navíc. Při čemž Abraham chce pokračovat a splnit misi co nejdříve, ale to by nebyl Rick, aby se mu nepovedlo ho přesvědčit. A tak naloží společně menší pickup a vydají se na cestu, ostatní se zatím utáboří u nedaleké benziny a čekají na ně.

A co bylo dál? To si musíte přečíst sami, protože jak se znám, určitě bych prozradil něco víc, než bych měl, a tak se radši vrhnu na hodnocení.

On fakt, že komiks stále vychází, a že se velice dobře prodává, nám krásně ukazuje, že se jedná o kvalitní, plnohodnotné dílo, které může hrdě representovat žánr survival horor. Nechybí mu nic, co každý správný representant této kategorie má mít. A tím je napětí od začátku až do konce, situace, u kterých se vám bude tajit dech a tuhnout krev v žilách, dále také spousta akce, násilí a v neposlední řadě hlavně hektolitry krve.

Skvělý příběh, napínavé od začátku až do konce, akce, překvapení,...
Pro mě asi žádné

Verdikt

Jak už jsem psal v recenzi, ideální representant survival hororového žánru, jenž má vše, co mít má. Ale co také čekat jiného od dobře zaběhlé značky, jako jsou The Walking Dead.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

TommyEmko
TommyEmko

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 19/11/2014 (19. listopadu 2014)
Odpověd na #5427 příspěvek od TommyEmko
No, pokud se nato dívám tak, že vím co bylo před tím a co bude po tom tak to na plných 10 prostě nemá. Ale se to dobrý svazek a proto více než dobré hodnocení za 9 ;-).
Tak jo :-)
TommyEmko Offline
TommyEmko 19/11/2014 (19. listopadu 2014)
No, pokud se nato dívám tak, že vím co bylo před tím a co bude po tom tak to na plných 10 prostě nemá. Ale se to dobrý svazek a proto více než dobré hodnocení za 9 ;-).
spiderbat Offline
spiderbat 11/11/2014 (11. listopadu 2014)
Žádně mínusy, a přesto ,,jen´´ 9 z 10 bodů? Spíše bych očekával, deset z deseti bodů...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku