Živí mrtví 10: Čím se stáváme

10. listopadu 2014 TommyEmko Diskuze (3) 2 palce

Jedna z dalších klidnějších etap v jejich utrpení

Živí mrtví 10: Čím se stáváme

The Walking Dead, chceteli Živí mrtví, se stali v očích mnohých z nás fenoménem hlavně díky úspěšnému, stejnojmennému televiznímu seriálu. U mě tomu bylo taktéž, ale i přes to vždy radši sáhnu po komiksu, než pod DVDčku se seriálem. Stejně tomu bylo i nyní, sáhl jsem do knihovničky a vytáhl z ní pro Vás desáté pokračování Živých mrtvých, které nese název: Čím se stáváme, a stejně jako předchozí svazky ho má na svědomí nakladatelství Crew.

O pár řádků výše jsem zmiňoval seriál, jehož děj se odebírá trochu jiným směrem, než původní předloha, ovšem i tak zde je spoustu stejných či podobných i když trochu předělaných momentů z komiksu. A při čtení tohoto svazku jsem se cítil jako by scénáristé seriálu tento svazek rozporcovali a náhodně jeho části přidávali do posledních 20 epizod. Od začátku knihy jsem si říkal, hele tohle byla tahle scéna a tamto zase tahle, a tak dál od začátku do konce, nechci vyjmenovávat či popisovat tyto situace, abych se vyhnul případným spoilerům jak pro čtenáře, tak pro diváky, a radši přejdu k samotnému obsahu.

Komiks nás po krátkém flashbacku/noční můře vrhne opět na cestu, směr Washington. Naši přeživší jsou opět sjednoceni po událostech ve věznici a rozrostli se o další tři členy, již jsou na důležité a přísně tajné misi, na které závisí osud celého lidstva. Tato cesta, jak mnozí z vás tuší, nebude snadná a Kirkman ji našim starým známým jen tak neulehčí.

Můžeme se na ní těšit na spousty zombie, akce, dobrých i docela špatných okamžiků mezi postavami, a také na pár okamžiků, při kterých vám bude tuhnout krev v žilách. V jedné chvíli se naši hrdinové dostanou na rozcestí, kde se musí rozhodnout, jestli pokračovat dále, nebo se vrátit pro jednoho starého známého a pár pušek navíc. Při čemž Abraham chce pokračovat a splnit misi co nejdříve, ale to by nebyl Rick, aby se mu nepovedlo ho přesvědčit. A tak naloží společně menší pickup a vydají se na cestu, ostatní se zatím utáboří u nedaleké benziny a čekají na ně.

A co bylo dál? To si musíte přečíst sami, protože jak se znám, určitě bych prozradil něco víc, než bych měl, a tak se radši vrhnu na hodnocení.

On fakt, že komiks stále vychází, a že se velice dobře prodává, nám krásně ukazuje, že se jedná o kvalitní, plnohodnotné dílo, které může hrdě representovat žánr survival horor. Nechybí mu nic, co každý správný representant této kategorie má mít. A tím je napětí od začátku až do konce, situace, u kterých se vám bude tajit dech a tuhnout krev v žilách, dále také spousta akce, násilí a v neposlední řadě hlavně hektolitry krve.

Skvělý příběh, napínavé od začátku až do konce, akce, překvapení,...
Pro mě asi žádné

Verdikt

Jak už jsem psal v recenzi, ideální representant survival hororového žánru, jenž má vše, co mít má. Ale co také čekat jiného od dobře zaběhlé značky, jako jsou The Walking Dead.

9/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 2 palce
RATing autora 4.7%

To se libí - spiderbat, batcat

O autorovi

TommyEmko
TommyEmko

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 19/11/2014 (19. listopadu 2014)
Odpověd na #5427 příspěvek od TommyEmko
No, pokud se nato dívám tak, že vím co bylo před tím a co bude po tom tak to na plných 10 prostě nemá. Ale se to dobrý svazek a proto více než dobré hodnocení za 9 ;-).
Tak jo :-)
TommyEmko Offline
TommyEmko 19/11/2014 (19. listopadu 2014)
No, pokud se nato dívám tak, že vím co bylo před tím a co bude po tom tak to na plných 10 prostě nemá. Ale se to dobrý svazek a proto více než dobré hodnocení za 9 ;-).
spiderbat Offline
spiderbat 11/11/2014 (11. listopadu 2014)
Žádně mínusy, a přesto ,,jen´´ 9 z 10 bodů? Spíše bych očekával, deset z deseti bodů...

Sdílet článek

Článek týdne

Nejmocnější hrdinové Marvelu 044: Star-Lord

Nejmocnější hrdinové Marvelu 044: Star-Lord

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku