Crew2 #38

30. října 2014 Damien Diskuze (0)
Crew2 #38

Cestování v čase je oblíbeným námětem řady knih a filmů. Za sebe musím říct, že Návrat do budoucnosti je jedním z top snímků téhle kategorie. Ale já nejsem Marty McFly a tohle není cesta do minulosti, jen se nám prostě někam zatoulala Crew 38, tak doděláváme její recenzi teď. Ale klidně si představujte, že jste se vrátili do minulosti, to ještě nikoho nezabilo.

Knihy Dobrovský

Skalpy 3

Hnedle zkraje se nám otevírá flashback do Dashiellovi minulosti a zjištění, že jeho dětství nebylo to nejšťastnější pod sluncem, nás nepřekvapí asi o nic víc, než fakt, že v zápětí vystřílí ve stylu starého dobrého Maxe Payna stodolu plnou bouchačů. Otázkou je, kdo Dashe a jeho kolegu do smrtelné pasti dostal. Byl to náčelník Rudá vrána, nebo někdo z místních drogových podnikatelů? Do toho se přimotá matka Zlého koně. Na každý pád se začíná něco dít a čtenáři začínají tušit, že Dashiell asi nebude jen tak nějaký kořen.

Rex Mundi 4
Ve sněmovně zazněl plamenný projev pro znovuobsazení Svaté země. Jednak to má své historické opodstatnění a jednak to je blízko k ropným polím. A bylo by krajně nevhodné, kdyby se dřív rozhoupala Svatá říše, car nebo Britové. Na jedné straně má projev velmi negativní diplomatické vyznění, na druhé straně se náš milý doktor dostává do rukou arcibiskupa. Avšak nedbá varování, aby se již dál nepídil po tom, do čeho mu nemá nic být. V zásadě si tu přijdou na své čtenáři bublin. Nic zvláštního nebo aspoň akčního v dílu nečekejte. Nehledě na tu kresbu, která se mi osobně vůbec nelíbí.

Anita
Dcera mistra popravčího, kterou nikdo z komixové komunity snad nemá rád. Je pravda, že žádný světový zázrak to není. V podstatě jde o to, usekat mutantům dost hlav, aby to převážilo jejího otylého tatíka a zachránila ho do zatracení. Je to ale kolikrát docela vtipné počtení a svou prostou, ale v detailech trefnou a lehce erotickou kresbou si to prostě musí získat nějaké čtenáře. Příběh netřeba rozebírat. Prostě je tu polonahé holka s kuklou, obrovskou sekerou na pětipatrovém koni a nadhání, komu by zatla tipec.

Na závěr bych ještě zmínil to, co evidentně potěšilo většinu lidí. Trocha drobné publicistiky v podobě Žlutého koutku, ve kterém byla ředstavena manga Gantz a Komixového milníku s článkem o Barbarelle, nás přibližuje staré dobré Crwi, ve které byla článků přehršel. 

Ve Skalpech se něco děje, Anita, články
Rex Mundi stagnuje

Verdikt

Je to spíš lepší než horší. Na okecávací a nudnou část Rex Mundi padá akční a pádné Skalpy. Krom toho ještě akčnější polonahá sekernice Anita. A dva články nad rámec crewních komixů. Takže za mě dobrý.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku