Bleach 12: Flower on the Precipice

27. prosince 2014 Padawan Diskuze (0)
Bleach 12: Flower on the Precipice

Souboji nabité a v pořadí již dvanácté pokračování manga série Bleach je tu, a spolu s ním i pravidelná, byť trochu opožděná, recenze...

Knihy Dobrovský

Jelikož od poslední bleach-recenze zas uběhl nějaký ten pátek, tak neuškodí si trochu připomenout události předchozího svazku. Následkem vypjatého souboje s podkapitánem Abaraiem utrpěl Ichigo těžká zranění, která mu znemožnila pokračovat dál za svým cílem osvobodit Rukiu. Proto jej musel Ganju spolu se zajatým Sběračem duší z léčitelské jednotky, Hanatarem, neprodleně ukrýt do bezpečí, aby ošetřili jeho rány. Tento souboj však měl krom těžkých zranění na obou stranách i jiný velký následek. Skutečnost, že vetřelci, kteří infiltrovali Soul Society, jsou natolik silní, že dokážou porazit i Sběrače v hodnosti podkapitána, a navíc Abaraiových kvalit, vedla shromáždění kapitánů k vyhlášení válečného stavu, kdy je všem sběračům, především velícím důstojníkům, povoleno používat své duševní schopnosti v neomezené míře. Této zvýšené pozornosti neuniknou ani ostatní Ichigovi společníci, zejména potom Chad, který svojí skoro nezničitelnou duševní pěstí proráží řady nižších sběračů bez větších problémů. Poradí si však stejným způsobem i s kapitánem 8. jednotky, který mu zkřížil cestu?

Přestože se dějové linie vzájemně spíše prolínají, tak by se dal obsah tohoto svazku pojmout do dvou hlavních částí. První z nich, jak jsem již výše nakousl, se věnuje následkům Ichigova a Abaraiova souboje, přičemž krom snahy o vyléčení Ichigových zranění se podíváme také, jak moc ovlivnila tato událost samotné Sběrače. Zjistíme, že na místo jednoty, která by byla ve válečném stavu více než potřebná, se mezi jednotlivými jednotkami Sběračů objevují, pochybnosti, nedůvěra a rivalita.

Druhá část je věnována především Chadovi. Krom několika soubojů se prostřednictvím několika krátkých flashbacků přeneseme do jeho minulosti, kde se nám odkryje několik událostí spojených zejména s jeho přátelstvím s Ichigem, čímž se nám zas trochu podkreje nitro tohoto introvertního obra bijícího se za slabší.

Jako v minulých recenzích můžu jen podotknout, že děj je opět jen fragmentem většího celku. V drtivé většině se v tomto svazku setkáme hlavně se souboji, než s nějakým příběhovým zvratem, takže se jedná spíše o dynamický svazek, co se dá rychle přelouskat bez potřeby většího přemýšlení nad vyobrazenými událostmi.

Na kresbě nejsou zaznamenány žádné změny ;)

Verdikt

V podstatě zas jen další útržek z většího celku, pro tentokrát věnovaný opět soubojům, i když pár zvratových momentů tu také nalezneme. Ve shrnutí se tak jedná o zábavný a dynamický díl, na druhou stranu nijak výjimečný oproti předchozím...

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Padawan
Padawan

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku