Gantz 3

27. října 2014 Padawan Diskuze (0)
Gantz 3

Jak se dá žít normální život po tak strašném zážitku, který Gantz připravil, a kdo doplní těžké ztráty, které tým při poslední misi utržil? To všechno se dozvíte ve třetím svazku z manga série Gantz...         

Knihy Dobrovský

Mise s cílem zneškodnit běsnícího mimozemšťana je konečně u konce, ovšem s drastickými ztrátami. Z celé skupiny přežil pouze Kurono, Kato, prsatá holka, která se jmenuje Kishimoto, záhadný Nishi a pes, který ostatně vždycky přežije. Jednou misí však uvěznění Gantzem nekončí, v každé misi je člen týmu ohodnocen body za vynaložené úsilí a pouze ten, kdo získá sto bodů se může dostat na svobodu. Než však započne další mise, jsou její účastníci vrženi zpět do běžného života. Bude však úplně stejný, jako byl doposud?!

První půlka tohoto v pořadí již třetího svazku ze série Gantz nám vylíčí, jak tři hlavní protagonisté, tj. Kurono, Kato a Kishimoto, žijí v běžném životě a především také to, jak moc je ten děsivý zážitek, který museli kvůli Gantzu absolvovat, ovlivnil. Všichni jsou to ještě studenti, takže se přesunou na bojiště střední školy, kde krom učení musí být obezřetní zejména vůči skupinám místních školních gangů vymáhajících peníze na každém, kdo se jim znelíbí. Zda pomohou draze nabyté zkušenosti z Gantzu najít Kuronovi ztracenou odvahu, a Katovi trocho zatvrdit jeho až změkčené srdce, to se dozvíte v první polovině svazku.

Jelikož má každá Gantzem zadaná mise zpravidla značné ztráty, je třeba tým doplnit. Proto se v druhé části seznámíme s několika novými postavami, které budou jako již desítky lidí před nimi namísto své smrti přeneseni do bytu, v jehož středu bude umístněna velká černá koule a hromada smrtících zbraní. Skladba těchto nových členů bude velmi pestrá, a to jak ohledně věku, tak i charakteru. Podaří se této nové skupině splnit misi, aniž by musela čelit tak velkým drastickým ztrátám?

Po nastínění děje se tradičně můžeme vrhnout na nějaký ten jeho rozbor. Takže jak jsem již uvedl, první půlka se točí zejména okolo ústřední trojice hrdinů, přesněji okolo jejich běžného života. Díky této části se tak poměrně dost dozvíme o jejich rodinných poměrech, a odhalí nám to i celkem velký kus jejich charakterových vlastností, zejména pak z čeho pramení Katův ochranářský komplex a také, kterou částí svého těla myslí Kurono častěji než hlavou :). Jednoznačně nám to tedy víc vybrušuje náhled na stávající postavy, které jsme zatím měli možnost poznat pouze ve vypjatých situacích během mise.

Druhá část nám přináší představení nových postav, a to prostřednictvím několika krátkých fragmentů příběhu vedoucích k jejich smrti, respektive k teleportaci Gantzem. V těchto krátkých scénách je nastíněn zlomek jejich základních charakterových vlastností, které se jako v předešlých případech určitě rozvinou až během potýkání se s nástrahami při misi. Ovšem po zkušenosti s výsledkem z první mise nelze předpokládat, s kterou z těchto postav se budeme setkávat i v dalších dílech. Každopádně představení těchto charakterů, které, jak jsem již výše zmiňoval, jsou poměrně dost různorodé, je příjemně oživující část příběhu. Celkově je tento svazek s ohledem na to, že se zaměřuje především na vývoj stávajících a představení nových postav, poněkud volnějšího tempa, i přesto si nemyslím, že by se při něm čtenář mohl nudit, a jak napovídá konec svazku, příště se zas můžeme těšit na nějakou pořádnou akci...

Jak je u mě zvykem, tak s hodnocením kresby odkazuji na recenzi předchozích dílů, jelikož je neměnná.

Verdikt

Oproti předchozímu poněkud volnější díl, ovšem rozvíjející charakter současných postav a přinášející velký počet těch nových. Kresba si drží stále vysokou kvalitu.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Padawan
Padawan

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku