Hellboy: Pekelná knižnice kniha první

23. září 2014 Morzael Diskuze (13)
Hellboy: Pekelná knižnice kniha první

Nejspíš jste o tom už slyšeli, ale i my se dodatečně připojujeme k oficiální propagaci nejnovějšího projektu Comics Centra - Hellboy: Pekelná knižnice kniha první.

Knihy Dobrovský

A o co, že se jedná? Opět o projekt financovaný samotnými čtenáři po vzoru Kurva Velkýho Sin City, kde Comics Centrum vydá tento unikátní počin, pokud si ho předplatí alespoň stanovené množství kupců (v tomto případě rovných 300).

První Hellboy by v sobě měl sbírat první čtyři svazky série, a sice:

Hellboy 1: Sémě zkázy

Hellboy 2: Probuzení ďábla

Hellboy 3: Spoutaná rakev

Hellboy 4: Pravá ruka zkázy

k tomu všemu samozřejmě i nějaký ten bonus v podobě rozšířené galerie skic, náčrtků a komentářů Mika Mignoly.

Vazba, jak si můžete všimnou na obrázcích, je šitá v kvalitním černém plátně, má zlatoražbu na titulu a hřbetě, a vlisovaný obrázek na titulu. Provedení vypadá opravdu elegantně a stylově, k Hellboyovi se nádherně hodí. Co se týče rozměrů, tak ty jsou takové:

Počet stran: 616 plnobarevných

Vazba: vázaná knižní v plátně se zlatoražbou

Rozměry: šířka: 240 mm
                 výška: 325 mm
                 šířka hřbetu: 60 mm

Cena zůstává stejná jako u Sin City, konkrétně 2 200 Kč. Osobně mi je počin velmi sympatický a to minimálně z důvodu, že třetí a čtvrtý (teď už i první) svazek Hellboye jsou beznadějně vyprodány, a dočkáme se jich samostatně bůh ví kdy. Nemluvě o tom, že by si český čtenář mohl brzy doplnit kompletního Hellboye pouze ve třech svazcích. V originále totiž shrnuje Hellboyova knihovna vždy jen dva svazky do celkových šesti.

Jestli se prvního dílu z Hellboyovi knihovny dočkáme, je jen na nás milí čtenáři, šanci objednávat máme jen do 31.10. 2014, proto neváhejte. Určitě nedoporučuji čekat, že si ho koupíte někde později v obchodě, protože už nyní má například Kurva Velký Sin City cenu dvojnásobnou, než jakou mělo při svém vydání.

Za sebe i ComixZone přeji projektu hodně štěstí a rozhodně mu přeji vydání, které si zaslouží. Na závěr ještě připojuji synopsi díla:

Hellboy je poněkud svérázný vyšetřovatel Úřadu paranormálního výzkumu a obrany. Řešení jeho případů ho přivádí na prapodivná místa a vede k setkáním s prazvláštními tvory. Zároveň ho neustále pronásleduje jeho původ a to, proč byl přiveden na tenhle svět.
Hellboyův duchovní otec Mike Mignola míchá pro čtenáře naprosto neodolatelnou směs bájí a legend, přidává skvělou atmosféru, akci a humor a to všechno jim pak podává v neobyčejně atraktivní kresbě. Není tedy divu, že si naši čtenáři již vychutnávají Hellboyovi příběhy již neuvěřitelných sedmnáct let a dychtivě čekají na každý nový díl jeho dobrodružství. Nyní mají možnost si přečíst první čtyři Hellboyovi knihy ve dvojnásobném formátu a dozvědět se spoustu dalších zajímavostí přímo od Mika Mignoly.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 20/10/2014 (20. října 2014)
První kniha zaplacena: http://www.comicscentrum.cz/9788086839851-hellboy-pekelna-kniznice-kniha-prvni.html
Const.ex Offline
Const.ex 26/09/2014 (26. září 2014)
Tož je to pěkné, ale většinu Hellboye už mám v sešitech, tak se mě za to nechtěj vyhazovat peníze...  ale pěkné to je. No mám čas měsíc ještě popřemýšlet... 
gumidekmedvidek Offline
gumidekmedvidek 26/09/2014 (26. září 2014)
Odpověd na #5152 příspěvek od Morzael
Nemyslím, že je to nutně popdmíněné :-) Comics Centrum má práva na Hellboye už léta koupené komplet... průser by byl s překladem, kterej by ještě narozdíl od prvních dvou dílů museli dělat skoro celej, ale nemyslím, že by s tím čekali až do úplného vydání série jednotlivě. To by je asi fanoušci roztrhali :-D
Jop souhlasím s Morzaelem. Podle mě vydají Pekelnou knižnici s pořadovým číslem 3 velmi brzo. Osobně bych to viděl komplet tak cca do roka a půl, co půl roka tak jeden book, ať mají smysl ta očíslovaná zlatoražba na hřbetu.  Navíc bych si klidně představil i Ú.P.V.O. v...
Morzael Offline
Morzael 25/09/2014 (25. září 2014)
Odpověd na #5151 příspěvek od jardoom
nebylo, ale bylo by to logické... Pekelná knižnice je limitka něčeho, co už existuje v normálním vydání... můj názor
Nemyslím, že je to nutně popdmíněné :-) Comics Centrum má práva na Hellboye už léta koupené komplet... průser by byl s překladem, kterej by ještě narozdíl od prvních dvou dílů museli dělat skoro celej, ale nemyslím, že by s tím čekali až do úplného vydání série...
jardoom Offline
jardoom 25/09/2014 (25. září 2014)
Odpověd na #5150 příspěvek od Morzael
To už někde bylo řečeno?
nebylo, ale bylo by to logické... Pekelná knižnice je limitka něčeho, co už existuje v normálním vydání... můj názor
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku