Avengers – 10 největších protivníků

16. září 2014 S4TW Diskuze (9)
Avengers – 10 největších protivníků

Opět Vám přináší žebříček deseti největších padouchů Marvelu. Tentokrát se koukneme na zoubek protivníkům slavných Avengers. Avengers je nejmocnější uskupení superhrdinů v marvelovském světě, tudíž i jejich největší soupeři stojí za to. Nedávno se nám trochu víc v novém filmu Guardians of the Galaxy představil Thanos, který se největší pravděpodobností stane hlavním darebák ve filmu Avengers 3, ve dvojce to totiž bude neméně velký padouch Ultron. Jestli se vyskytují i v tomto žebříčku? Hádejte…

Knihy Dobrovský

10. Taskmaster

I když nezpůsobil tolik problémů sám za sebe jako jiní na tomto seznamu, tak muž známý pouze jako Taskmaster (dozorce) může být jednou z největších hrozeb pro Avengers. A možná i pro celý svět, na základě jednoho prostého faktu: všichni agenti z Hydry, vojáci AIM, síly Hellfire Clubu a ostatní badassáci, kteří tak moc potrápili mocné Avengers, všichni z nich absolvovali neblaze proslulou akademii Taskmaster academy pro přisluhovače zla.

Navíc díky své úžasné schopnosti, kterou nazývá fotografické reflexy, je Taskmaster schopný se naučit z pouhého pozorování jakékoliv bojové schopnosti, jakékoliv osoby, kterou sleduje. To mu zajišťuje nejen to, že je vysoce schopným asasínem, ale také to, že je schopen vycvičit armádu hrdlořezů, vojáků a stoupenců, kteří velmi ochotni plní jeho přání, která se rozhodně nedoplňují s těma Avengers. I když se párkrát stalo, že měl na chvíli jistý blackout, díky kterému se z něj stala kladná postava, tak se nakonec vždy vrátil na stranu zla. Taskmaster jde především tam, kde jsou peníze a za hrdinství se moc slušně neplatí.

K jeho hrabivému charakteru musíme přidat i to, že díky svým fotografickým schopnostem ztrácí své osobní vzpomínky. Tato kombinace z něj dělá osobu, která nemá co ztratit a je absolutně bez morálky.

 

 9. Korvac

Michael Korva by mohl být nejmocnějším nepřítelem, který kdy čelil Avengers. I přesto, že jeho život začal v kolejích pokorného programátora, tak se mu stala jistá nehoda, kdy ho cizí dobyvatelé známí jako Badoon přeměnili na kyborga a nechtěně do něj vpálili jistý neomezený výkon, což z něj udělalo solidní zbraň.

Poté, co se snaží porozumět a analyzovat entitu známou jako Galactus, požírač světů, a zjistit jeho rozsáhlé znalosti o vesmíru, je Korvac omylem vystaven kosmické síle (Power Cosmic), to z něj udělá všemohoucí sílu schopnou přetvářet realitu. Jeho původní utopický plán předělat Zemi ho přinesl k nevyhnutelnému konfliktu s Avengers a Guardians of the Galaxy, což ho definitivně poslalo na cestu, jejíž jediným cílem je smrt obou těchto superhrdinských týmů, aby se mohl jeho plán naplnit. Ve snaze zastavit ďábelskou vizi Korvaca, kosmická entita známá jako Collector (ano, sběratel, který se vyskytl i v GotG) poslal svojí dceru, Carinu, aby zastavila Michaela. Carina a Korvac se zamilují a snaží se ukrýt na Zemi jako normálně a spořádaně žijící Američané. Nakonec jsou objeveni Starhawkem, Korvac je nucen bojovat a vše začíná nanovo. Korvac postupně zabíjí několik hrdinů, kteří na něj útočí po vlnách, ale nakonec je oslabený a zaskočený Captain Americou a Wonder Manem. Ačkoliv je pořád schopný hrdiny pozabíjet, pocítí, že o něm Carina začíná pochybovat a tak je nucen spáchat sebevraždu. To namíchne Carinu a sama začne útočit na superhrdiny a nakonec je zabita Thorem. Celou bitvu sleduje Moondragon (part-timer v Avengers), který si uvědomí, že Korvac svou obětí chtěl pouze ukončit toto nesmyslné umírání a pomoci lidstvu.

Naposledy se Korvac objevil v Avengers Academy. Vše začalo zmrtvýchvstáním jeho lásky Cariny, kterou vzkřísili studenti Avangers Academy. Tento incident vrátil k životu i Korvaca, který byl poražen jen díky tomu, že se povedlo Carině pomoct studentům k tomu, aby dosáhli své dospělé formy a tím získali schopnosti potřebné k poražení Korvaca.

 

8. Scarlet Witch

Možná se vám zdá podivné zařadit Scarlet Witch do tohoto seznamu. Navíc, když se většinu svého více než padesátiletého působení ve světě Marvelu řadila mezi nejvěrnější a nejoddanější členy Avenegrs. Ale když si uvědomíte její zásadní roli v Avengers Disassemled, kdy její vinou zemřelo spousty členů Avengers (až dosud nikdo jiný neměl na svém kontě vyšší počet mrtvých skutečných Avengers), tak mi musíte dát za pravdu.

Její několikaleté psychické trápení, které bylo způsobeno nejdříve jejím vlastním otcem, darebným Magnetem, a později ztrátou jejích vlastních dětí (pravděpodobně imaginárních), dožene Wandu Maximoff k zabijáckému řádění, které si vyžádalo životy nejméně čtyř Avengers. Tato hrůza vyvrcholila k úpravě reality pomocí jejích čar a kouzel, což způsobilo to, že více než 200 mutantů přišlo nadobro o své schopnosti (celý tento příběh nám servíruje jeden díl UKK (Avengers: Rozpad)). Jistě většina jejích obětí se nakonec v průběhu let vrátila, ale dokonce i řádění Korvace nebo Thanos, která měla na starosti zabití několika stovek osob, se podařilo vrátit do původního, respektive klidnějšího stavu v rámci několika stránek či dílů. Wandino krátké řádění mělo fatální následky, které jsou pociťovány dodnes a ona sama se nedávno vrátila do aktivní služby v rámci Uncanny Avengers – kde znovu okamžitě zemřela, ovšem i tentokrát tu je jisté podezření, že je to jen dočasně (přeci jen její vystoupení v novém filmu Avengers se neodkladně blíží).

Scarlet Witch sice byla darebák pouze na jeden den (její několikaletou službu lidstvu a boj po boku ostatních Avengers, jí už nikdo neodpáře), ale byl to jeden z nejhorších dnů, co kdy Avengers zažili.

 

7. Norman Osborn

Norman Osborn je především známý jako největší nemesis našeho oblíbeného pavoukovce Spider-Mana, respektive takhle začínal. V průběhu let se ovšem dostal ještě mnohem dále a nyní v posledních letech, tento zelený šotek, ohrožuje již celý svět. Stupeň ohrožení na stupnici neustále roste a dosahuje takových výšin jako nikdy dříve.

Po odražení invaze Skrullů se Osborn vyskytl v čele amerických bezpečnostních sil, nejprve rozpouští organizaci známou jako S.H.I.E.L.D., aby následně vytvořil svou vlastní organizaci, H.A.M.M.E.R.. Na nějaký čas se zdálo, jako by Osborn měl jen ty nejlepší zájmy a osud světa mu ležel na srdci, ale jeho šílené alter ego ho nikdy nenechalo na dlouho na pokoji. Green Goblin uvnitř Osborna si prostě nikdy nedá pokoj a když zjistil, že má na dosah ruky zkázu světa, tak začal vymýšlet nové a ještě zlotřilejší plány.

Osborn nejenže sestavil tým z největších světových padouchů, ale také zformoval tým Dark Avengers a rozkázal jim provést sérii úkolů, aby na oko zabraňovali násilí a tím se snažil oklamat svět. To vše mělo vést k tomu, aby lidé důvěřovali jeho vizi. Toto schéma ovšem nevydrželo dlouho a postupně se začalo hroutit. Nejprve ztratil kontrolu nad svými vlastními démony a posléze provedl neúspěšný útok, který měl vést k pádu Asgardu. Ačkoliv strávil většinu z posledních několika let ve vězení, nedávno z něj unikl a následně se dohodl na smlouvě s agenty Hydry, AIM a mnoha dalších nepřátelských organizací. Tato smlouva vedla k vytvoření staronové pobočky H.A.M.M.E.R. a nového týmu Dark Avengers.

Nakonec byl jeho zlotřilý plán opět zastaven (nepřichází v úvahu, aby tomu bylo jinak) a Norman byl nucen vrátit se ke své bývalé identitě jako Green Goblin. Mimo jiné také napomohl k tomu, aby byl Peter Parker opět navrácen do světa Amazing Spider-Man.

 

6. Thanos

Thanos, mohutný, věčně zamračený (až na výjimku v podobě škodolibého úsměvu, když jeho nepřátelé trpí) despota Titanu je obdařen pozoruhodnou posedlosti. Posedlost smrtí samotnou. Thanos je tak moc fascinován smrtí a nihilismem, že se nakonec zamiluje do fyzického ztělesnění smrti v podobě Mistress Death. Jako dospělí se snaží vytvořit nový život tím, že založí rodinu. Poté je opět navštíven Mistress Death, pro kterou zavraždí svou rodinu. To ovšem není dost pro samotnou paní Smrt a tak Thanos shromažďuje velkou armádu ničemných cizinců a zabíjí milióny lidí ze své rasy.

Poté už na vlastní pěst, Thanos, se svou impozantní fyzickou a psychickou zdatností se stává hrozbou kosmické úrovně. Ale když se spojí s Infinity Gauntlet, artefaktem, který dává kontrolu nad téměř všemi aspekty reality, Thanos je téměř k nezastavení. Síla, která se ukrývá v artefaktu a kterou ovládá Thanos, nakonec přinese nepředstavitelnou zkázu a zabíjení. Thanosovo řádění si vyžádá smrt téměř poloviny všech obyvatel vesmíru, včetně X-Menů, Daredevila a Fantastic Four. Když mu čelí Avengers, Thanos je jednoduše všechny zabije, včetně  vzdorného Captaina Americy. Naskytla se jediná možnost, jak vše napravit a ta nastala ve chvíli, kdy byl Thanos příliš arogantní a opustil svou fyzickou podobu. V té chvíli byla jeho vnučka, Nebula, schopná vzít artefakt (Infinity Gauntlet) a vrátit vše do původního stavu před zničením poloviny vesmíru.

Po jeho cameu ve filmu Avengers, jeho komiksové krédo značně vzrostlo. Nejprve se objevil v příběhu Avengers Assemble a nyní vystupuje v hlavní roli v minisérii Thanos Rising. To vše vedlo k události Infinity, kdy Thanos zahajuje hlavní útok na Zemi, zatímco se Avengers vypořádají s událostí Age of Ultron (jedná se o poměrně nedávné události a já je jen mohu doporučit, proto se tu o nich dále nebudu rozepisovat). V posledním filmu od Marvel cinematics, Guardins of the Falaxy, se Thanos vrátil a střihnul si tam takovou menší roli. Ovšem Thanos se na plátna vrátí ve filmu Avengers 3 a to teprve bude jízda, kdy se nám snad ukáže v plné síle.

 

5. Kree / Skrulls

Samy o sobě byly tyto mimozemské rasy známé jako Kree a Skrulls vždy dost velkou hrozbou pro Zemi, což opravňuje jejich postavení v tomto žebříčku. Každopádně právě jejich nekončící války si vyžádaly životy bezpočtu lidí, zničení několika světů a vytvoření mnoha kolonií pro tyto dvě civilizace. Tento konflikt se postupem času přenesl na konflikt mezi Kree, Skrulls a Avengers.

Vše začíná legendární Kree/Skrull válkou (ve které několik různých členů Avengers a Kree bojovník Captain Mar-Vell cestují po celém vesmíru, aby konflikt urovnali a zabránili potenciální hrozbě, která by mohla pohltit Zemi). Válka mezi dvěma mimozemskými rasami, která, ať už přímo či nepřímo, způsobuje četné světové násilné konflikty.

Pro Kree přišel jejich největší konflikt s Avengers během operace známé jako Galactic Storm, když Kree válčili s jinou mimozemskou rasou, Shi’ar. Během tohoto konfliktu Shi’ar vytvořili masivní zařízení zvané Nega-Bomb navržené k jednomu prostému účelu, aby vymazali rasu Kree z povrchu vesmírného. Poté, co se Captainovi America povedlo přesvědčit Shi’ar, aby bombu neodpalovali, bylo toto zařízení ukradeno rasou Skrulls, kteří jí odpálili za ně a tím zničili celou říši Kree. Později se ukázalo, že za celou válkou, včetně výstavby a detonací Nega-Bomby, stojí Kree Supreme Inteligence (nejvyšší inteligence Kree). To je takový super-chytrý a výkonný počítač, který byl vytvořen pomocí několika velkých mozků rasy Kree k tomu, aby se povedlo posunout rasu Kree o nějaký ten evoluční krok vpřed a tím napáchat nějaké dobré skutky (samozřejmě, že jen ty špatné).

Největší chvíle Skrulls přišla ovšem mnohem později. Zpustošení z války s Kree a po návštěvě Galactuse na jejich domovské planetě, začali Skrulls navrhovat plán k infiltraci na Zemi, aby jí mohli dobýt a kolonizovat. Oni totiž viděli Zemi z jejich náboženského hlediska jako zemi zaslíbenou. Tím, že ukradli a trošku si pohráli s DNA několika různých pozemšťanů, včetně pár Avengers, mohli Skrull použít své schopnosti. Ta schopnost je velice praktická, jedná se o tvaroměničství. Díky tomu byli schopni proniknout do mnoha organizací a vlád, shromažďovali různé tajné informace a připravovali půdu pro jejich Tajnou invazi (Secret Invasion – tak se nazývá i konkrétní komiksový příběh), ve které Skrulls zahájili totální útok proti Avengers a všem na Zemi. Použitím stejné technologie, která stojí za vznikem Kl’rt, Super Skrull, Skrulls vytvořili armádu bojovníků obdařených schopnostmi mnoha Avengers a dalších hrdinů. Nakonec invazi zastavil sám velký padouch Norman Osborn, to vše ovšem udělal jen z toho důvodu, že mu to dopomohlo získat moc nad bezpečnostními silami Ameriky a tím započít svůj vlastní způsob, jak ovládnout Zemi.

 

4. Baron Zemo & The Masters of Evil

Ačkoliv tento nekonečně podlý a zákeřný spolek nebyl vždy veden Baronem, mezi jím a Masters of Evil je jisté neoddělitelné pouto. Společnost byla založena starším Zemem, bývalým nacistickým vědcem Heinrichem, aby oponovala nově založeným Avengers. Samozřejmě to také mělo usnadnit konflikt mezi Zemem a jeho věčným nemesisem Captainem Americou. Během chvilky se Masters stali z pouhé hrstky druhořadých padouchů jedním z nejnebezpečnějších, nejobávanějších a nejimpozantnějších skupin, kterým kdy Avengers čelili.

Kromě klanu Zemos byli v čele tohoto spolku takový velikáni, jako třeba Ultron, Dr. Octopus, Justine Hammer a Egghead. Členy byli snad všichni velcí darebáci, kteří čelili Avengers a nejen jim, ale i ostatním superhrdinům ze světa Marvelu. To si myslím mluví za vše, jak je tento spolek populární mezi padouchy a jedná se i o jakousi prestiž společně s ostatními členy škodit světu a snažit se ho konečně a totálně ovládnout. V jeden okamžik měl Masters of Evil téměř 20 členů (taková menší armáda), mezi jinými se jednalo o celou Wrecking Crew, the Absorbing Man, Mr. Hyde a mnoho dalších. The Masters of Evil téměř vždy představoval ohromnou sílu.

Byla to opravdová armáda superpadouchů, která byla vedena Helmutem (dědic jejich zakladatele, Heinricha Zema), když dosáhli svého největšího úspěchu a zvítězili nad Avengers. V legendárním příběhu Under Siege, Masters vedli útok na Avengers Mansion (sídlo Avengers), kterou nechali totálně zdevastovanou a v ruinách. Avengers byli rozptýlení a dobití a jejich stále věrný sluha Jarvis byl na pokraji smrti. Ačkoliv Masters od té doby nevyvíjeli takovou aktivitu, co se povedlo Helmutu Zemovi napálit svět a přivézt ho k domnění, že Masters jsou vlastně hrdinové, Zemův nedávný návrat k posedlosti by mohl předznamenávat to, že to může být jen otázka času, než se Masters opět vyskytnou ve hře. A jistě nebudou kopat za tým hrdinů.

 

3. Loki

Žádný z darebáků, kteří kdy čelili Avengers, nemá tak zvláštně protichůdný vztah k nejmocnějším hrdinů na Zemi jako Loki, princ lží, který se objevil v obou filmech o Thorovi a samozřejmě byl i ústředním padouchem filmu Avengers (v hlavní roli Tom Hiddleston). Nemusím snad dodávat, že to, jak Tom Lokiho zahrál, přidalo na celkové popularitě toho záporáka a nejspíš je více fanoušků Lokiho než samotného Thora.

I přesto, že Loki neustále ohrožuje tým Avengers a vymýšlí nové a nové ďábelské plány, jak je přemoct, tak zároveň je i přímo odpovědný za založení tohoto týmu. Jeho původní myšlenka totiž selhala. Jednalo se o to, že vymyslel plán, ve kterém postavil Hulka proti Thorovi (samozřejmě, že si neměli pokecat u piva, ale Hulk měl Thora zničit – Hulk Smash!). To ovšem vyvolalo reakci několika dalších superhrdinů a historii již známe, Avengers Assemble!

Je jen málo darebáků, kteří se mohou vyrovnat Lokiho síle a schopnostem, ale žádný z nich se nevyrovná jeho mazanosti, trikům a manipulačním schopnostem. Ostatně mnoho superpadouchů získalo své schopnosti právě díky Lokimu. Stejně jako většina největších nepřátel Avengers I on má jistou, hlubší spojitost s nejmocnějším superhrdinským týmem než jen, že si občas dají po tlamě. Vlastně ta spojitost je rodinného charakteru, jeho bratr Thor je totiž nejmocnější z Mocných Avengers. V nedávné době se Lokimu konečně povedl uskutečnit dlouhodobý plán, který vedl k pádu Asgardu, za pomocí jeho spojence, Normana Osborna. Ve stejné události zemřel I jeden Avenger a zároveň Olympijský bůh války Ares. Vše se odehrálo v minisérii Siege. Ačkoliv Lokiho ničemnost nakonec vedla k jeho vlastnímu pádu, tak byl Loki znovuzrozen na stránkách komiksu Journey Into Mystery, a současně se vyskytuje ve své vlastní sérii, ačkoliv jeho záměry jsou někde na hranici mezi hrdinstvím a padoušstvím.

 

2. Kang

Ačkoliv byl známy pod mnoha jmény (v některých případech byl dokonce hrdinou), muž kdysi známý jako Nathaniel Richards je nejznámější a nejobávanější jako Kang, the Conqueror (Dobyvatel). Cestovatel v čase a válečník, který pochází z alternativní Země, Kang, je jedním z nejstarších nepřátel mocných Avengers. Avengers již trápil mnoha způsoby a ohrožuje je a planetu Zemi téměř od vzniku týmu. Občas se objevuje pod jmény jako Scarlet Centurion, Rama-Tut, Victor Timely, Iron Lad a Immortus. Kangův cíl je téměř vždy stejný: najít, porazit, a ano, podmanit si největší válečníky a civilizace v určitém čase a prostoru.

I přes to, že mohl snadno zničit Avengers s pomocí schopnosti cestování v čase, Kangův kodex cti mu to nedovolil, a tak se je snaží porazit v klasickém boji, což by dokázalo to, že je mistr strategie a boje a zároveň by nikdo nemohl pochybovat nad jeho totálním vítězstvím nad nejmocnějšími hrdiny na Zemi.

Jistý čas byl Kang dokonce spojencem Avengers, I když mu to často bylo proti srsti. Jeho mladší já, ve snaze bránit svůj osud jako darebák, se skrylo pod identitu Iron Lada a založilo Young Avengers. Osud mu ovšem nebyl nakloněn. Aby mohl zachránit celý vesmír a zachovat časovou osu, Iron Lad se musel vrátit ke své staré identitě jako Kang, Dobyvatel. Kang také pomáhal Avengers proti svému vlastnímu budoucímu já, pánovi času Immortusovi, který take čas od času bojoval s Avengers.

Kangova nejslavnější chvíle přišla na konci příběhu od Kurta Busieka, v legendárním příběhu Avengers: Kang Dynasty. Což byl příběh, kdy se mu podařilo dobýt Zemi. Jeho porážka přišla z rukou jiného darebáka, tajemného Master of the World, který byl následně také poražen, tentokrát Avengers s pomocí Kangova syna, klonu nesoucí jméno Scarlet Centurion. Kangův kodex cti mu říká, aby se s porážkou a jejími důsledky vyrovnal, ale když byl posléze zachráněn svým synem, Scarlet Centurionem, tak se Kang nakonec proti němu obrací a odsuzuje jeho činy a slibuje mu, že najde jiného, opravdového dědice, který by byl hoden jeho odkazu. V nedávné době, se Kang objevil, tentokrát v o trochu menším představení. Snažil se nalákat Iron Lada zpět do svého života jako Kanga. V současné době hraje hlavní roli v pokračujícím příběhu Uncanny Avengers, kdy řídí a napomáhá Apocalypse Twins k jejich osudu – a poté se je snaží porazit. Prostě je to velice složitá postava, kterou se asi těžko povede pochopit na pár řádcích, ale rozhodně vám můžu zaručit, že se jedná o jednoho z nejmocnějších padouchů v Marvel Universe.

 

1. Ultron

Jeho strašný a děsivý obličej nahání hrůzu i těm nejodvážnějším mužům. Vyslovení jeho jména způsobuje němí úžas na tvářích mnoha hrdinů a spousta z nich se při tom spojení písmen krčí hrůzou. Ano, je to Ultron, kruté, prvotní zlo, které má na starosti technologie a pokud má někdo noční můry z technologického pokroku, tak on je jejich ztělesněním. Jeho síla dokáže napáchat nepředstavitelné škody a v podstatě není žádný způsob, jak ho zastavit.

Největší androidská tragédie, známá jako Ultron, je zároveň i největším selhání skupiny známou jako Avengers. Vytvořil ho Hank Pym, zakládající Avenger a geniální vědec, lépe známý jako Giant-Man (či Ant-Man nebo Yellowjacket – a ne, netrpí schizofrenií, teda, ne moc). Ultron měl být vyvrcholením robotické vědy, první skutečná umělá inteligence na světě. Pym na experimentu ovšem pracoval až příliš dobře a usilovně. Jeho výtvor se okamžitě po uvedení do chodu (teda téměř okamžitě) vzbouřil, vymazal si paměť, kterou mu tam vložil jeho tvůrce a přetvořil si svůj účel k obrazu svému. No a pak už sejen vydal na cestu za dobytím celé planety a podmanění si lidstva.

V době, kdy se opět objevil na stránkách komiksu, byl už tak daleko a udělal na sobě takové upgrady, které byly světelné roky nad rámce toho, co by byl ještě Pym schopen pochopit či vymyslet. V době, kdy vedl známý tým, Masters of Evil, málem porazil Avengers. V následujících letech se Ultron přiklonil k daleko radikálnějším počinům a překračování zákonů, když decimoval celé národy, téměř dobyl prostor patřící Kree a v nedávném příběhu známém jako Age of Ultron absolutně drancuje svět (New York je v troskách, Ultron se vrátil a převzal moc, Ultronovi Sentinelové střeží ulice a hledají uprchlíky, superhrdinové se musejí ukrývat pod zemí).

Je velmi úzce spjat s historií Avengers a to mnohostranně. Nejenomže je neustále se vracející se hrozbou, ale byl vytvořen zakládajícím se členem Avengers a následně sám vytvořil jednoho člena Avengers, známého jako Vision (synthezoid). To z něj dělá nejpravděpodobnějšího konečného nemesis samotných Avengers. Vždycky se vrátí, ještě horší a násilnější než dříve a nikdy se nezastaví. Tak dlouho, dokud tu budou Avengers nebo dokonce jakékoliv organické formy života, bude to I Ultron a Marvel Universe bude muset žít ve strachu z jeho návratu či konečné a totální devastace života.

Ultron byl nedávno přemožen díky viru, který byl zpětně umístěn do jeho kódu. To ovšem nic moc neznamená, neboť se ho již několikrát povedlo porazit, ale vždy se vrátil ještě silnější. Pokud se tomu nestane dřív, tak jisto jistě se vrátí do komiksu nějakou dobu před uvedením nového filmu Avengers 2: Age of Ultron.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

daredevil99 Offline
daredevil99 18/09/2014 (18. září 2014)
Jen tak dále takových článků si přečtu klidně tisíc jestli zde vyjdou, už se na další žebříček těším
S4TW Offline
S4TW 18/09/2014 (18. září 2014)
Odpověd na #5115 příspěvek od Pavouk
Teda, tohle je paráda! Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem četl tak skvělý žebříček. Nějaká chyba (jak gramatická, nebo prostě co se týče korekčnosti) se tam mihla, ale zdlouhavé psaní není nic lehkého... A co se týče tvého plánovaného žebříčku eventů, určitě se do toho pusť! Více takových článků,...
Děkuji... určitě se do toho pustím. PS: Mě se tenhle obrázek prostě líbil nejvíc, tak jsem ho tam prdnul :-)
Pavouk Offline
Pavouk 18/09/2014 (18. září 2014)
Teda, tohle je paráda! Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem četl tak skvělý žebříček. Nějaká chyba (jak gramatická, nebo prostě co se týče korekčnosti) se tam mihla, ale zdlouhavé psaní není nic lehkého... A co se týče tvého plánovaného žebříčku eventů, určitě se do...
erini22 Offline
erini22 17/09/2014 (17. září 2014)
Odpověd na #5110 příspěvek od S4TW
Za chyby se omlouvám, hold v tom množství informací se pak člověk lehce ztratí, něco špatně pochopí... bohužel to nemám všechno načteno, takže i o to to jde o něco hůř :-) příště se budu víc snažit nechybovat... jinak jsem rád, že se líbí. teď mám v plánu takový trochu jiný žebříček a to 75 největších...
S chuťou do toho!
Elhonzo Offline
Elhonzo 17/09/2014 (17. září 2014)
Odpověd na #5110 příspěvek od S4TW
Za chyby se omlouvám, hold v tom množství informací se pak člověk lehce ztratí, něco špatně pochopí... bohužel to nemám všechno načteno, takže i o to to jde o něco hůř :-) příště se budu víc snažit nechybovat... jinak jsem rád, že se líbí. teď mám v plánu takový trochu jiný žebříček a to 75 největších...
To se neomlouvej . Sám nemám některé ty věci načtené takže vím jak to může být matoucí když čerpáš kupř. jen z wiki  . Člověk pak nějákou chybu udělá :-) . A do těch eventů se určitě pusť evidentně ti tady nikdo nebude bránit :-D .
Minotaur.cz