Smallville ještě žije

8. září 2014 Elessar Diskuze (4)
Smallville ještě žije

Ke každému článku jsem uvažoval, že se budu snažit připsat vždy podtéma, která konkrétně nemají takovou šanci vzbudit ve čtenářích zájem, ale stačí se jen podívat, že ne vše jde podle plánu. Jak nadpis tvrdí jedná se o seriál od roku 2001 až po rok 2011, který vlastnil 10 řad. Kvalita se střídala, ale fanoušky si vytvořila, jelikož seriál inspirovaný komiksovým hrdinou byl tehdy něco nemožného. Jde i znát, že stanice CW se tu učí, na co by asi mohli nalákat lidi, protože jeden z jejich prvních projektů byla Birds of Prey, a to se jim vůbec nepovedlo. Problém Smallvillu byl ten, že si vytvořil svůj vlastní svět, který až přehnaně edituje originál. Mnoho takzvaných hrdinů, se kterými se nepočítá do filmů, museli ještě k tomu projít pár kosmetickými úpravami. Tyto věci jsou ale součástí spíše prvních řad a pokud si vzpomenu na pár pozitiv, tak to bylo představení Green Arrowa, Aquamana, Kid Flashe a určitě nesmím zapomenout na Justice Society of America, která působila krásně Old school.

Knihy Dobrovský

Seriál vlastnil bohužel zbytečně zdlouhavý příběh mimozemšťana, kterému je neustále cpáno do hlavy, že změní svět. Neustále je vám tato myšlenka cpána do hlavy, ale i tak víte, že není možné vidět hlavního hrdinu v kostýmu. To samé platí o áčkových hrdinech jako Wonder Woman a Batman, kteří jsou značky, co se nedodávají do televizních seriálů. I tak si myslím, že Smallville se stal dostatečně pevným základním kamenem pro filmové provedení známé jako Muž z Oceli, kde bylo znát v počátcích, o co lidé třeba stojí.

Hlavní myšlenkou této novinky byl pokračující komiks, ve kterém se snaží doštukovat svůj svět, který vlastnil dost nedostatků. Jedná se o digitální komiksy, které jsou krátké tak jako Injustice či Batman Beyond. Tento materiál je opravdu spíše pro ty čtenáře, kteří již tento svět znají a touží znovu po té nostalgii. Je to takové zadostiučinění pro fanoušky, kteří si procházeli stejným obdobím jako ti současní z Arrowa, tam taktéž byla touha pro spojení s filmovým provedením.

Logicky tedy lze vidět konečně na scéně Bruce Wayne, který byl jmenován i v seriálu, a je zkušenější než všichni kolem něj. Je pravda, že vzhled Batmana je dost nevšední a málokomu se může líbit. Celý Gotham je odlišný, pozici Nightwinga tu zastává Barbara Gordon, což je další věc, ze které nemusíte být nadšení. Jediný fakt, který to vše ulehčuje, je ten, že chodí s cirkusákem Dickem Graysonem, to znamená že jeho rodina nikdy nezemřela, a tak samotný Robin nikdy nevznikl. Nemusíte se dívat na tento svět tak zahořkle díky těmto informacím, zkrátka jde znát, že zde se stalo o hodně méně horších situací v Bruceově životě. Vidíte pozitivní Barbaru Gordon, a to je poslední dobou nezvyklý fakt, který šel vidět naposledy, když poprvé v Silver Age oblékla kostým.

Taktéž lze vidět postaršího kulhajícího Jaye Carricka, který po smrti jednoho z hrdinů se rozhodne založit školu, aby mohl připravovat příští generace hrdinů. Tím započíná alternativní Teen Titans, které jsou součástí postavy jako Superboy, Miss Martian (nově nalezený Marťan) a Blue Beetle.

Wonder Woman zde ještě nepůsobí jako hrdinka, ale jenom hledá svoji matku ve světě mužů. Po střetu s mocným bohem války se konečně ujímá svého dědictví po své matce a je taktéž agentkou ARGUSu (ti kteří nemají ponětí oč jde, jedná se o Shield DC Comics). Znovu tu logicky vidíme i její osudovou lásku Stevea Trevora, kterého ona naopak poznala již v dětství, a on sám měl milostné pletky v minulosti s Lois Lane.

V závěru trochu naznačím situaci kolem Green Lanternů. Rovnou vyspoileruji, že v této realitě všichni lidští představitelé nosící tento prsten (až Johna Stewarda) jsou pravděpodobně už dávno mrtvý. Nebojte se jsou často jmenovaní a nezapomíná se na ně. Je tu také naznačeno, že originální Lantern Alan Scott, člen JSA, vlastnil spíše ten původ propojený s mezigalaktickým strážníkem.

Logicky jsou tu ještě další postavy, které nemusíte docenit jako já. Mám na mysli konkrétně Legii, Teda Korda (Blue Beetle) s Michaelem Holtem (Mister Terrifick), návrat Supergirl či postarší dáma Ma Hunkel. Pokračování Smallvillu není něčím dechberoucím, ale pokud vyhledáváte opak šedivé New 52, tak je tou správnou volbou. Zkrátka takové ty přátelské a přirozené počátky sjednocování hrdinského kolektivu hlavnímu praporu DC Comics znatelně chybí.

O autorovi

Elessar
Elessar

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Elessar Offline
Elessar 08/09/2014 (8. září 2014)
Jsem rád, že se vám tento článek líbil. Osobně jsem si nebyl jistý jestli to bude vůbec někoho zajímat. Hodně lid chtělo spíše číst něco o Earth II, ale to není článek jen na A4. Zkrátka je lepší, aby ten článek byl spíše krátký. Píšu teď článek nezvyklý článek...
spiderbat Offline
spiderbat 08/09/2014 (8. září 2014)
Odpověd na #5091 příspěvek od jh666
Luthora jsem měl taky rád. Proto je u mě asi osmá série nejslabší, i když Tess jsem si oblíbil. Ale na druhou stranu poslední dvě série byly pro mě nejlepší. Hlavně devítka, Zod jako jediný záporák dokázal Lexe nahradit. A navíc měl tenhle serál nejlepší Lois Lane.
Jo to asi jo...
jh666 Offline
jh666 08/09/2014 (8. září 2014)
Luthora jsem měl taky rád. Proto je u mě asi osmá série nejslabší, i když Tess jsem si oblíbil. Ale na druhou stranu poslední dvě série byly pro mě nejlepší. Hlavně devítka, Zod jako jediný záporák dokázal Lexe nahradit. A navíc měl tenhle serál nejlepší Lois Lane.
spiderbat Offline
spiderbat 08/09/2014 (8. září 2014)
Já jsem ten seriál, měl docela rád, až na to, že jsem měl, radši Luthora, než Kenta, asi to bylo i tím, že M. Rosenbaum, mi příjde, jako lepší herec, než Tom Welling, a taky mi jeho Luthor, přišel, zajímavější než Wellingův Kent. Taky jsem měl dojem, že když se LL, ze...
Minotaur.cz