Kronika Spider-verse #1

20. srpna 2014 Traum Diskuze (7)

Chyť je všechny, nejlépe do pavučiny.

Kronika Spider-verse #1

Ve stínu nadcházejícího megacrossoveru, který nás, Arachnofily, čeká, jsem se rozhodl napsat seriál svého druhu jedinečný a snad i užitečný, jehož úkolem je přiblížit potvrzené pavoučí bytosti, které se mají ve Spider-verse objevit. Dozvíte se vše potřebné o osazenstvu profláklého promo plakátu z dílny Mika Del Munda i těch pár dalších, kteří se už stihli ukázat v příbězích se Spider-verse souvisícími nebo o nichž existuje jiný pádný důkaz o tom, že budou do Spider-verse začleněni.

Do prvního dílu jsem si pro vás přichystal horké zboží. Seznamíme se s neokoukanými obličeji, pohřbíme staré známé a na závěr si zatančíme ploužáka s první známou aliancí.

* V odstavečku BIO vám vždy napíšu to zásadní, co je třeba si o hrdinovi zapamatovat. V odstavečku POW je popsané vše, čím se hrdina liší po stránce schopností od ostatních pavouků. ČLÁNEK BY MOHL OBSAHOVAT SPOILERY K PRELUDE TO SPIDER-VERSE A SUPERIOR SPIDER-MAN 32.

Knihy Dobrovský

Nové postavy

O těchto postavách je známo velmi málo, proto zde prozatím vynechám kolonky BIO i POW a prostě napíšu, co se dalo vyčíst z tiskových zpráv Marvelu.

Gwen Stacy/ Spider-girl

Seznamte se s Gwen Stacy, Spider-girl! Jejím hobby je lezení po zdech, houpání na pavučinách a chytání padouchů. Kdepak je asi Peter? A co na její koníčky říká starý papá kapitán Stacy? 

(POZOR AKTUALIZOVÁNO)Dr. Aaron Aikman/ Spider-man

Jakým Spider-manem je asi Dr. Aaron Aikman? Dustin Weaver, kreslíř i scénárista, který má Aarona na starosti, tvrdí, že egoistickým, ale přesto inteligentním. Od našeho hrdiny se liší především tím, že si vybral svou cestu a Spider-manem se stal dobrovolně díky zdařenému laboratornímu pokusu. Dále tím, že si svou zodpovědnost užívá, neužírá se kvůli ní. 

(POZOR AKTUALIZOVÁNO)Peni Parker/ SP//dr

Kdo nebo co je SP//dr? Gerard Arthur Way (držitel Eisnerovy ceny za Umbrella academy, zpěvák My chemical Romance) společně s kreslířem Jakem Wyattem (Ms. Marvel) dali redaktorovi z Marvel.com velmi uspokojivou odpověď: Peni je puberťačka - sirotek adoptovaná svým strýčkem a tetou, hlavami projektu SP//dr. Tento projekt je souhrou tří klíčových komponent: pilotovy mysli, japonského mecha brnění a mysli inteligentního radioaktivního pavouka. Jakmile strýček s tetou zjistí, že pouze mysl Peni je schopná sžít se zbývajícímimi komponentami projektu, změní se její život ve výcvik pilota SP//dr.

Way v rozhovoru uvádí, že se nechal inspirovat především tvorbou Paula Popa (Batman Year 100) a Katsuhira Otomy (Akira), což je podle mě hodně zajímavý mix a společně s výše zmíněnými informacemi dělá  z SP//dr titul, který rozhodně má mou pozornost.

  

(POZOR AKTUALIZOVÁNO) Patton Parnell/ Spider-man

Podle slov autorů Claye McLeoda Chapmana a Elii Bonnettiho bude příběh Pattona Parnella veden v duchu děsivých horrorových příběhů EC comics jako třeba Tales from the Crypt nebo děsivých béček jako ,,I was Teen Wolf". Pavouk kousne chlapce, který byl celý život ponižován a utlačován svými spolužáky i rodinou. A tak se Patton Parnell rozhodne využít schopnosti k brutálnímu zúčtování.

Známé ztráty

A teď zostra! Při oficiálním ohlášení Spider-verse padla malá zmínka o obnovení série Superior Spider-man. Bylo zde navíc řečeno, že by série mohla malilililinko souviset právě se Spider-verse. No. Řekl bych, že souviset je slabé slovo. V očekávaném 32. čísle stihlo pár Spider-manů zařvat (ještě si k tomu přičtěte chudáka Spideyho 1602, který se s námi rozloučil v Prelude) a sám SpOck si už zvládl založit vlastní spider-klub... trochu si to přebereme:

 

Peter Parquagh/ Spider (Marvel 1602)

BIO: Tato variace Spider-mana, ač si časem si vysloužila vlastní minisérii, je známá především ze série Marvel 1602. Parquagh žije na přelomu 16.-17. století a schopnosti získal po kousnutí pavoukem, tentokrát napumpovaným magií nikoliv radiací.

POW: Kromě ,,pavoučích bradavek“ v zápěstí známých především z Raimiho filmů, neoplývá ničím, co bychom nenašli i na ostatních Spider-manech.

  

Peter Parker/ Spider-man (Fantastic Five)

BIO: Tento pavoučí muž pochází z reality, ve které se Spider-man na konci prvního čísla TASM přidá k Fantastic four.

POW: Vznik i schopnosti jsou identické s mainstream verzí

  

Peter Parker/ Spider-man (Zbroj MK1)

BIO: Když byl New York napaden týmem New Enforcers, přispěchal Spidey na pomoc v dnes již legendárním brnění Mark 1, vyrobeném na univerzitě Empire State...Ale co si budeme povídat, pro nás všechny je to brnění kult hlavně kvůli finální trojici dílů televizního 90s Spider-mana, kde jsme v něm viděli pobíhat namyšleného milionáře Petera z alternativní dimenze.

POW: I přes značný cool faktor je nošení MKI ošemetnou záležitostí. Nevýhodou brnění totiž je, že nositele výrazně zpomaluje a brání mu ve volném pohybu, na druhou stranu je neprůstřelné (a kreslenému Peterovi dovolilo i iron-manovský let). Verdikt: pro Spider-manův každodenní styl akce nepraktické. V boji proti meta-partičce čůrající mraky kulek nedocenitelné.

Poznámka: Scenérie, ve které se mrtvé tělo vyskytuje, působí futuristicky a tak je možné, že mělo Spider-brnění pár neznámých vychytávek

  

Peter Parker/ Spider-man (House of M)

BIO+POW: Spider-man z reality House of M se nevymyká Spider-průměru ničím krom toho, že je šťastnější. A aby ne. Strýček Ben i Gwen Stacy jsou v této realitě stále naživu.

  

Peter Parker/ Iron Spider (Občanská válka)

BIO: Iron spider je kostým sestrojen Tonym Starkem z toho, „co bylo zrovna po ruce“. Dnes je pro každého fanouška tento kostým synonymem Občanské války superhrdinů Marvelu.

POW: Oproti běžnému lezeckému úboru se liší tím, že je prošpikován různými StarkTech udělátky, především třemi mechanickými pažemi na zádech.

  

Superior Aliance

Otto Octavius/Superior Spider-man (Superior Spider-man )

BIO: SpOck (fanouškovská přezdívka) je verze Spider-mana, jehož mysl byla vyměněna za mysl Doktora Octopuse (Ocka), a protagonista kontroverzní série Superior Spider-man. Pozorní čtenáři této série si jistě lámou hlavu nad tím, kam se v 19. čísle SpOck záhadně vypařil během velké krize způsobené událostmi spojenými se Spideym 2099. Příběh Spider-verse by nám měl konečně dát jasnou odpověď.

POW: SpOckův kostým se samozřejmě neobešel bez menších upgradů. Na špičkách prstů má Superior Spider-man vysouvací drápy napuštěné nanopavoučky způsobujícími své oběti ukrutné bolesti a paralýzu , maska je v zátylku vyztužená Carbonadiem, které funguje jako prevence proti výměně mysli (docela ironie). Navíc má ještě tento oblek čtyři mechanické paže o něco šikovnější než Iron Spider verze.

Poznámka: Spider-verse se odehrává na různých místech napříč časem a realitami. To, že byl Ock nezvěstný ve svém čase ve své realitě devět hodin, neznamená, že se celý event odehrál za 9 hodin!! !

Ashley Barton/ Spider-bitch (Old Man Logan)

BIO: Tuhle ženskou nesnáší 10/10 čtenářů Old man Logan. Nevděčný spratek, vnouče Petera Parkera, dcera Clinta Bartona (Hawkeye) a mafiánský boss ve světě bez hrdinů... tedy skoro bez hrdinů.

POW: Ashley neměla zrovna moc příležitostí k nějakým výraznějším projevům. Nepopiratelně má nadpřirozenou sílu po dědečkovi. Víc zatím není známo.

Peter Parker/ Spider (The Spider Who Went Into The Cold)

BIO: Ve speciálu Spider-man vs Wolverine: What If... se Peter Parker na své cestě za vykoupením rozhodl vzdát své pověsti ,,přátelského souseda Spider-mana“ i své minulosti v New Yorku. Pod vedením trenéra nájemných zabijáků Neba a s Wolverinovou pomocí se stane nejlepším vrahem na světě a najde novou lásku- svou chráněnkyni Alex, ne nepodobnou Gwen Stacy.

POW: Oproti Spider-manovi 616 se může Spider pyšnit bojovými dovednostmi vytrénovanými až na vrchol možností. V zápěstí nosí kromě starých známých síťostřelů též ,,kulkostřely“/skryté zbraně. S pomocí usilovnému tréninku se mu podařilo plně rozvinout potenciál pavoučího instinktu, díky němuž je teď schopný předpovídat budoucnost.

Peter Parker/ The Spider-man (Noir)

BIO: Narozdíl od většiny Spider-manů Noir verze nectí motto ,,S velkou mocí přichází velká zodpovědnost“ blíže je mu dle jeho slov ,,Pokud je někde přespříliš moci, je odpovědností lidu vzít si ji.“... ať už to podle něj znamená, co chce. Noir Peter je lidový aktivista žijící v Americe 30.let minulého století. Doba ho naučila nebýt tak naivním jako je většina příbuzných mezi členovci z jiných dimenzí. Ke svým schopnostem přišel s pomocí ukradeného amuletu, který mu vnukl sen o pavoučím bohu, z něhož se probudil s pavoučími schopnostmi.

POW: Ty se opět výrazně neliší od průměru.

Peter Parker/ Spider-monkey (Marvel apes)

BIO: Nikoho nepřekvapí, že Spider-monkey pochází z reality, ve které vládnou opice. Něco jiného je tamější jurisdikční systém, který káže umlátit k smrti každého kriminálníka, který se odmítká podřídit. Náš milovaný Spider-monkey s tím nemá, jak se zdá, absolutně žádný problém.

POW: Schopnosti Spider-monkey jsou kupodivu identické s tím, co byste očekávali od bytosti, co si říká Spider-monkey. Nic víc, nic míň. Možná jen je chytřejší, než si myslíte.

Dvojník (Spider-manův klon)

BIO: ,,Doppelganger“, jak je v originále nazýván, je jednou z děsivých bytostí vytvořených Magusem během Infinity war. Díky shodě okolností a magii Demogoblina byl jediným z těchto stvoření, kdo přežil Magusovu porážku Adamem Warlockem v závěru bitvy. Od té doby se ještě Dvojník přichomýtnul k několika událostem a pokaždé umřel brutální smrtí. Posledně byl dokonce rozpůlen v půli a nyní je zpět. Zdá se, že Demogoblinova magie sahá dál, než si kdokoliv myslel.

POW: Šest rukou, drápy, nadpřirozená rychlost a síla... a IQ na úrovni nevycvičeného psa.

Paviitr Prabhakar (Spider-man: India)

BIO:Indická verze Spider-mana. Paviitra obdařil schopnostmi prastarý jogín pro boj se silami zla. Zpočátku byl Paviitr nezodpovědný až do chvíle, kdy odmítl zachránit ženu tlučenou bandou mužů a v důsledku tohoto rozhodnutí našel později na stejném místě krvácet svého strýčka Bhima, který se pokusil oběti napadení pomoci. Zbytek si už domyslíte sami.

POW: Až na exotickou vůni prdů, kterou Paviitrovi způsobila celoživotní konzumace kari, není v jeho schopnostech nic, čím by se lišil od průměru.

Toť pro dnešek vše, příště se můžete těšit na postavy z mainstream kontinuity, zvláštní kategorii Scarlet Spiders a první část velké masy potvrzených Spider-manů z alternativních dimenzí, pro které zatím nenacházím zařazení. Na přiloženém obrázku si můžete prohlédnout, co vás ještě zhruba čeká. Pokud máte k článku nějaké výhrady, něco vás zaujalo nebo by jste chtěli něco poupravit, napište prosím komentář do příslušné diskuze u článku.

O autorovi

Traum
Traum

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Dadejs Offline
Dadejs 21/08/2014 (21. srpna 2014)
Mazec článek. Ale teda ač hltám každého nového Spider-mana, tak o Spider-verse jsem zatím fakt neslyšel. Zrovna jsem došetl Superior 32 a říkám si co ono to vlastně má být. Takže těšanec na 0.
Elhonzo Offline
Elhonzo 21/08/2014 (21. srpna 2014)
Odpověd na #5048 příspěvek od Traum
Přesně tak. pro jistotu v té Nule sepíšu co vím, odkud to vím, včetně bohaté nálože oficiálních obálek a synopsí.
Dobrý už jsem myslel že mi zatím něco uteklo .
Traum Offline
Traum 21/08/2014 (21. srpna 2014)
POZOR- článek je nyní aktualizovaný. přečtěte si zajímavý popis u postavy SP//dr :-) EDITACE:... Projeďte si radši všechny nové tváře. Kromě Gwen jsem dneska nachytal info o všech třech.
jh666 Offline
jh666 21/08/2014 (21. srpna 2014)
Skvělý článek, těším se na další díl.
Traum Offline
Traum 21/08/2014 (21. srpna 2014)
Odpověd na #5047 příspěvek od Elhonzo
Super článek , jsem rád že všechny znám :-D . Jenom dotaz ten prelude je to co vyšlo v jednom čísle Guardians of the Galaxy ? 
Přesně tak. pro jistotu v té Nule sepíšu co vím, odkud to vím, včetně bohaté nálože oficiálních obálek a synopsí.
Minotaur.cz