Wolverine - 10 největších protivníků

16. srpna 2014 S4TW Diskuze (5)
Wolverine - 10 největších protivníků

Naposledy jsme se dívali na zoubek deseti největším padouchům Spider-Mana, dnes se podíváme na to, koho nahání po lesích Rosomák a kdo mu dělá největší problémy.

Knihy Dobrovský

Wolverine je známý jako jeden z největších (samozřejmě, že nemám na mysli jeho chabých 160cm) a nejoblíbenějších X-Menů všech dob. Jedná se o jednoho z nejdivočejších Xavierových žáků a za tu dobu, co se objevuje v X-Men series se dostal do křížků se spoustou různých nepřátel. Má ve zvyku si s nimi nejen vyměňovat pěsti, ale i nějaké to slovní popichování.

Ovšem, Wolverine strávil i spoustu času mimo X-Men team. Poté, co žil téměř 200 let si vytvořil spoustu přátel i nepřátel. Ne všichni z jeho nepřátel jsou padouši, ale k téměř všem svým nepřátelům cítí Logan velkou nenávist a zášť.

Teď se podívejme na deset největších nepřátel Wolverina. 

10. Wendigo

Zlý duch kanadské divočiny známý jako Wen-Di-Go, častěji Wendigo, posedl mnoho lidí v celé historii, nedával jim žádnou možnost a násilně je proměnil v krvežíznivé bestie. Zajímavostí je, že když se Wolverine jednou takhle snažil Wendiga zastavit, tak poprvé potkal Hulka (se kterým si také hned padli do oka).

Wendigo trápí Logana několikrát v průběhu jeho historie a to nejen, když jedná Wolverine na vlastní pěst, ale i v rámci kanadského super-týmu Alpha Fight. Wendigovi drápy jsou tak ostré, že jsou schopné projít kůží Hulka, což znamená, že se téměř vyrovnají Adamantiu. Jedná se vlastně o zvláštní životní formu, která své hostitele opouští, když jsou velmi dobití či mrtví. Z toho důvodu je velmi těžké ho přemoct.

V poslední době byl Wendigo viděn při souboji se studenty Avengers Academy, a poté byl opět uvězněn po boji s Alpha Fight (kdy byl manipulován Masterem of the World, který ho chtěl využít k dobytí Kanady).

 

 

9. Ogun

Ogun vyučoval Wolverina v umění ninjutsu. Také byl telepat, schopný kontrolovat mysl druhých. Náš Rosomák se s ním poprvé setkal během druhé světové války, kdy každý z nich bojoval na jiné straně (Ogun sloužil v japonské armádě). Po nějaké době, kdy vyučoval Wolverina, se stal členem Yakuzy a díky tomu se z něj stává padouch.

Zatímco Wolverine trénoval svojí mladou chráněnku Kitty Pryde ve stejných dovednostech, jež mu vštípil Ogun, tak sám Ogun posedl mysl Kitty a otočil jí od čestné cesty (jež jí ukazuje Logan). Ogunovi se povede poslat Kitty do boje proti Wolverinovi. Jenom díky dobrému vedení Wolverina se povedlo Kitty uniknout z pod kontroly Oguna.

Ogun Wolverina neustále sužuje tím, že se snaží obývat mysl jeho spojenců a blízkých. Dokonce se mu jednou téměř povedlo tohoto dlouholetého X-Mena zabít, díky tomu, že ovládl mysl své tehdejší manželky Viper (kterou si také z tohoto důvodu i vzal). Naposledy byl viděn, jak směřuje do astrální roviny díky Kitty Pryde, která ho přesvědčila k tomu, aby udělal fatální chybu. Po událostech Avengers vs. X-Men před svou smrtí, adoptuje dvojčata Sojobo a Karasu, po kterých chce, aby pokračovali v jeho cestě. Po potyčce s X-Meny se ovšem dvojčata dostávají do školy pro vyšší vzdělání Jean Greyové.

 

8. Viper

Viper, někdy známá jako Madame Hydra, měla potyčku již s mnoha superhrdiny jako jedna z nejnebezpečnějších světových teroristů. Neustále znepokojuje Captaina Americu a Nicka Furyho, a dokonce se dostala do rozepře s New Mutants.

Nicméně jedním z jejích nejoblíbenějších koníčků je deptat a vydírat Wolverina, je to totiž jeden z jejích nejstarších nepřátel. V jednom ze svých ďábelských nápadů, se jí povedlo vzít si Logana a díky tomu získat kontrolu nad národem kriminálníků Madripoor. Poté, co se povedlo Wolverinovi jí smrtelně zranit (v té době byla pod kontrolou Oguna), došlo na rozvod, ovšem Viper se povedlo udržet si kontrolu nad Madripoor.

V poslední době byla viděna s ostatními členy jiných frakcí Hydry, kdy spojili své síly ve snaze sundat Nicka Furyho. Dále spolupracovala s Normanem Osbornem, aby shromáždili přeživší Skrully z jejich nedávné invaze na Zemi.

Také se objevila ve filmu The Wolverine jako jedna ze záporáků.

 

7. Daken

Daken, také známý jako Akihiro, byl Wolverinův syn z krátkého manželství během druhé světové války. Poté, co byla jeho matka zabita Winter Soldierem, v jedné z jeho první misi, Akihiro byl zachráněn tajemným manipulátorem Romulusem a svěřen do péče náhradních rodičů. Akihiro si užil velkého posměchu od ostatních ve své vesnici, kteří ho nazývali Daken, což znamená kříženec, což je přezdívka odvozená od jeho smíšeného původu. Když jeho adoptivní matka otěhotněla, tak poté Daken zabil jejího syna a i jí, což dovedlo jeho adoptivního otce k sebevraždě. Následně se opět objevuje Romulus, který ho vede na cestě za pomstou na svém vlastním otci.

Daken strávil i nějaký čas jako člen týmu Normana Osborna v Dark Avengers (představoval kopii Wolverina) během události Siege (ano, dočkáme se této události v rámci UKK). Následně opouští Dark Avengers a vytváří vlastní skupinu pod názvem Brotherhood of Mutants. Během jeho účasti v BoM se dostává do křížku s X-Force. Wolverine nakonec svého syna utopí a tím končí veškeré šance na usmíření a navrácení k rodinnému krbu.

Rebooorn, jak neobvyklé. Daken se vrací (jsme přece v komiksu) na stránkách Uncanny Avengers, jako jeden ze čtyř jezdců smrti pod Apocalypse Twins.

 

6. Silver Samurai

Kenuichio Harada (nebo Kenichiro Shingen) byl nemanželský syn Shingena Yashidy. Jedná se o jednoho z nejstarších nepřátel Wolverina. Má mutantskou schopnost nabíjet objekty, obvykle používá svou katanu, které jsou schopné pomocí energetického pole proniknout téměř čímkoliv (samozřejmě kromě adamantia).

Ačkoliv Silver Samurai strávil nějaký čas jako hrdina, dokonce si získal důvěru a respekt Logana, tak nakonec téměř vždy podlehl svým ničemným způsobům, jako vymahač pro Hydru nebo jako nájemná síla pro Yakuzu (plus ostatní zločinecké organizace).

Harada byl nedávno zabit jistou odnoží Ruky, dokonce se objevil v pekle, obviňoval Wolverina ze své smrti a nakonec byl sťat samotným Satanem. Poté se objevuje nový Silver Samurai, syn toho původního. Ten pracuje pro tvaroměničku Mystique a společně nabírají nové mutanty, které využívají ke svým účelům.

Silver Samurai je další záporák, který se objevil ve filmu The Wolverine.

 

5. Hulk

Postava, kterou netřeba moc představovat, ale přes to neodmyslitelně patří do tohoto žebříčku. Hulk a Wolverine byli soupeři již od samého počátku, kdy Rosomák vystoupil jako host v komiksu z roku 1974 Incredible Hulk #181, kde se tvářil jako záporák (pro ty, co se trochu vyznají, tak jeho úplně první vystoupení bylo již v čísle předchozím). I když se občas stane, že oba bojují bok po boku, tak je to spíše světlá chvíle, častěji se stává, že Wolverine vyzve Hulka k boji, či se prostě Logan ocitne v cestě zelenému obrovi.

Někdo by možná řekl, že Hulk a Wolverine jsou téměř dokonalí soupeři. Oba jsou posedlý zběsilou zuřivostí a neuvěřitelnou vůlí přežít. Oba jsou odolní vůči klasickému zabití nebo poškození, a ani nikdy neustupují z boje a jdou až na krev. Z toho důvodu je velice těžké určit, kdo by byl jasným vítězem (osobně bych spíš vsadil na Wolverina) a bylo by to zavádějící.

Vítěz každého z jejich souboje obvykle vzejde až z toho, že spojenci (ať už Hulka či Wolverina) mu jsou ku pomoci. Dále záleží na tom, kdo z nich je ve větší formě či vydrží déle útočit. Ale faktem je, že když se tito dva utkají, tak ukážou maximum ze své zvířeckosti a ze své lidskosti ztrácejí opravdu hodně.

Pokud toužíte vidět měření sil těchto dvou velikánů Marvelu, mohu doporučit animák Hulk vs. (Wolverine).

 

4. Cyclops

Ačkoliv rivalství mezi Wolverinem a Cyclopsem zřídkakdy přejde na pěstní souboj, tak v poslední době došlo mezi těmito dvěma X-Meny k souboji na ostří nože. Napětí mezi Cyclopsem a Loganem pramení z jejich společné lásky k jedné ženě, Jean Greyové. Faktem je, že ona si vybrala Cyclopse před Wolverinem.   

Jejich soupeření ovšem nespočívá pouze v tomto jednoduchém faktu, ale sahá mnohem hlouběji. Wolverine vidí ve Scottovi někoho totálně fádního a upjatého, což mu jde proti srsti. Přes jejich soutěživost (která byla častěji vyprovokována právě Rosomákem), byl Wolverin ochoten do nedávné doby následovat vedení Summerse. Jejich vzájemná nenávist dospěla do maximálního bodu v době, když Quentin Quire zapojil mnohé národy do obnovení programu Sentinel (což vedlo Cyclopse k činu poslat mutantní studenty do boje). Následně má Cyclops prsty v návratu Phoenix na Zemi. Díky tomu všemu se vytvoří velká propast mezi Scottem a Loganem a jejich vzájemné souboje jsou čím dál častější a agresivnější.

V poslední době vede Wolverine školu Jean Greyové a Cyclops působí jako uprchlík po problémech způsobených právě návratem Phoenix. Zde je vidět jistá podobná vztahu Charlese Xaviera a Magneta (dva bývalí spojenci, nyní stojící proti sobě, neboť každý z nich má zcela jiný pohled na to, jak dosáhnout svých vizí a snů).

 

3. Gorgon

Tomi Shishido byl zázračné dítě. Před tím, než dosáhl deseti let, tak již komponoval symfonie a vytvářel kultivovaná umělecká díla. Ovšem měl i svou temnou stránku, pokusil se o sebevraždu a také se u něj projevuje mutantská schopnost zkameňovat lidi pouhým pohledem.

Po jeho vstupu do známého ninja kultu Hand (Ruka) dokazuje svojí cenu tím, že zabíjí svojí celou rodinu a následně i sám sebe. Poté Ruka vzkřísí Shishida a ten postupně prochází různými podorganizacemi, až nakonec skončí v Hydře (teroristická organizace založená členy Ruky).

Poté Gorgon s pomocí Hydry zorganizuje jeden ze svých nejďábelštějších plánů, kdy ovládne a následně vymyje mozek Wolverinovi. Tím ho donutí pracovat pro Hydru a využívá ho jako nájemného vraha, nutí ho bojovat s jeho přáteli a postupně ničí jeho čest. Nakonec, po několika letech v Hydře, byl Gorgot najat Normanem Osbornem (ten se vskutku plete do všeho), aby se stal jeho již druhým (první byl Daken) “klonem” Wolverina. Nakonec je Tomi poražen Skaarem, synem Hulka, který tajně sloužil v týmu Avengers.

 

2. Lady Deathstrike

Otec Lady Deathstrike byl muž, který vynalezl proces vkládání Adamantia do kostry živé bytosti. Deathstrike obviňuje Wolverina z krádeže tohoto vědeckého objevu a už dlouho se snaží Wolverina zabít a vzít Adamantium z jeho kostí.

Ze začátku se jednalo o prostou (ovšem dobře vycvičenou) bojovnice. Deathstrike, kdysi známá jako Yuriko Oyama, se nakonec obrátila na jiného světově známého bojovníka Spirala, který do ní naládoval nějaké to adamantium a následně jí poskytl řadu kybernetických vylepšení, včetně velmi ostrých drápů, které jí vyrůstají z konečků prstů.

Deathstrike často operuje na vlastní pěst, ale občas se objevuje ve společnosti skupiny Reavers. Jedná se o grupu dokonalých robotů (kyborgů), kteří bojují proti Wolverinovi a X-Menům. Nedávno se vyskytla po jejich boku a bojovala proti X-Force, ve snaze se opět pomstít Wolverinovi. Dále se snažila pomocí jistého podzemního města, plném robotických bytostí, dobýt svět.

 

 

1. Sabretooth

Wolverine může být nejlepší v tom, co dělá, ale Sabertooth je nejlepší v tom, být zlý a lačný po krvi. Cvičil se jako vrah ve stejné skupině Weapon X, která dala Wolverinovi adamantiovou kostru. Muž známý jako Victor Creed je Wolverinovým skutečným opakem: chladnokrevný vrah se všemi schopnostmi Wolverina, ale zároveň nemá žádné zábrany a kodex cti.

Soupeření mezi Sabertoothem a Wolverinem začalo, když Sabertooth zdánlivě zabil Loganovu milenku, Silver Fox, na Loganovi narozeniny. Tato událost vyvolala dlouholetou tradici. Jedná se o to, že vždy na Wolverinovi narozeniny se objeví Sabertooth a snaží se Logana nějakým způsobem dostat či ho mučit. Útoky Victora nejsou vždy jen fyzické. Velmi často se mu povede mučit Wolverina psychicky, kdy čerpá z toho, že ví o Loganově problému s výpadky paměti. Jednou se mu dokonce povedlo přesvědčit Wolverina o tom, že je jeho otec (hezká představa mít za tatínka Sabertootha). Tato lest ovšem neměla dlouhého trvání.

Ačkoliv se Sabertooth občas přidal k X-Menům (a v Age of Apocalypse universe se dokonce stal hrdinou), vždycky se vrátí ke svému divokému, sociopatickému, násilnému chování. A i když už to mockrát vypadalo, že je skutečně mrtvý, vždy se nějak zázračně opět objevil. Sabertooth je Wolverinovým největším nemesisem a Logan si nemůže být nikdy jistý v kramflecích, dokud je tu, byť minimální, šance, že žije.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

erini22 Offline
erini22 16/08/2014 (16. srpna 2014)
Jediný kto môže zabiť Wolverina, môže byť iba Wolverine. Podľa mňa sa psychicky zrúti a spácha seppuku. Mňa by to prekvapilo.
S4TW Offline
S4TW 16/08/2014 (16. srpna 2014)
Mě by se docela líbilo, kdyby to byl Scott, to by byl docela šok, navíc jsem vždycky měl Wolverina za toho silnějšího, ale právě z toho důvodu by se mi líbilo, kdyby to byl právě Cyclops... Mám rád, když se dějí neobvyklé věci ;-) 
spiderbat Offline
spiderbat 16/08/2014 (16. srpna 2014)
Odpověd na #5041 příspěvek od jh666
Nejpravděpodobnější je asi Sabretooth, ale nedivil bych se, kdyby to nebyl ani jeden z nich.
Taky si myslím...
jh666 Offline
jh666 16/08/2014 (16. srpna 2014)
Odpověd na #5040 příspěvek od spiderbat
POLOSPOILER Kdo z nich, se asi stane, jeho katem...?
Nejpravděpodobnější je asi Sabretooth, ale nedivil bych se, kdyby to nebyl ani jeden z nich.
spiderbat Offline
spiderbat 16/08/2014 (16. srpna 2014)
POLOSPOILER Kdo z nich, se asi stane, jeho katem...?
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku