Calvin a Hobbes 10: Všude je spousta pokladů

30. července 2014 Damien Diskuze (0)
Calvin a Hobbes 10: Všude je spousta pokladů

Hyperaktivka a jeho plyšový tygr. Pravidelný návštěvník webu ví, že mluvím o stripové sérii, kterou se vám snažím už nějaký pátek vnutit a všemi způsoby dokázat její dokonalost a přesah. Je tu kulatý desátý díl Calvina a Hobbese. 

Knihy Dobrovský

Těžko se recenzuje kniha tvořená převážně krátkými stripy a ještě k tomu desátá v řadě. Samozřejmě bych mohl odkázat na nějakou svou předešlou recenzi a doplnit ji několika krátkými glosy, ale takové lajdáctví by mi asi Morzael neodpustil. To ještě tak používat sem tam nějaké politicky nekorektní výrazy, ale takhle to šidit…

Všude je spousta pokladů. Jako každý titul téhle melancholické série uvádějící nás do zapomenutého mládí, má i tento díl svůj skrytý význam. Vybízím spolu s Wattersonem, abyste se zamysleli a vzpomněli si na předpočítačovou dobu a věk, kdy i klacík byl hrozivou zbraní a křovisko mělo při správném tvaru větví podobu hrozné nestvůry. To je ten věk, o kterém píše a kreslí autor knihy. A dělá to zatraceně dobře. 

Jestli je tento svazek něčím specifický, tak tím, že si zas a opět uvědomíte, jak moc byste Calvina nechtěli za syna. Jeho dětské sobectví, bezelstná upřímnost a roztomilá až krutá škodolibost kolikrát přeroste v antipatie, ale většinou se nad nimi spíš zasmějete. 
Mínusem knihy je to, že až dosud autor podle mého soudu vždy přišel s něčím novým, což se tentokrát nekoná a upřímně, některé frky se po těch letech začínají opakovat a pokud ne úplně, tak alespoň tematicky. Na druhou stranu jsou zde i některé fakt povedené.

Je to ten Calvin, kterého známe
Opakující se motivy

Verdikt

Pořád si stojím za tím, že Bill vytvořil něco výjimečného a krásného i přes své nedostatky, které se zde vyskytují, jako jsou třeba opakující se stripy nebo některé kousky, které nejsou tak docela vtipné. Stále jde ale o vynikající záležitost.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku