The Walking Dead Season 2: Episode 2

30. července 2014 Drekorian Diskuze (0)

Druhá epizoda nové série je splněný sen každého fanouška

The Walking Dead Season 2: Episode 2

Pamatujete si ještě na farmu Andrewa a Danny St. Johnových? Starved for Help, navzdory nesporným kvalitám finále první série, byla pro mě jasně nejlepší. No a právě dvojky jsou u Telltalů asi šťasné číslo protože i House Divided (okazující se na projev prezidenta Lincolna z roku 1858) se nebývale povedla.

Knihy Dobrovský

Předcházející epizoda znamenala vlastně takový malý restart. Clementine přišla o Omida i o Christu a ocitla se uprostřed skupiny, která je nezkušená, hádavá a ve které každý tak trochu sleduje vlastní cíle na úkor ostatních. Jediného alespoň trochu rozumně uvažujícího člena skupiny, Peta, pokousali na konci minulé epizody kousáci, což je vzhledem početnosti nových přeživších předzvěst dalších smutných a předčasných konců.

Jestliže první epizoda měla sloužit jako expozice nových postav, nebudete nyní stačit valit bulvy. Jak Carlos, tak i Rebecca a Nick, kteří se k malé Clementine chovali podezřívavě až vyloženě nepřátelsky, zničehonic otočí a tváří se jako nejlepší přátelé. Do značné míry to lze přičíst na vrub předchozím špatným zkušenostem, nicméně i tak je obrat v sympatiích přinejmenším podivný.

Byť to může působit značně nepřirozeně, Clementine do nové skupiny snadno zapadne a získá si u ní i jakýsi přirozený respekt. Částečně je to dáno výčitkami svědomí z All That Remains (kdyby Clementine nebyla nejdrsnější jedenáciteletá holčička na světě, tak by to s ní v kůlně asi hodně špatně dopadlo), ale jak se ukáže, Luke, Nick ostatní nejsou příliš zkušení v umění přežít. Maličká Clementine s vrozeným optimismem se skupině nejen hodí, ale pomáhá nacházet i konsenzus, který přeživší zoufale potřebují. Telltale Games úspěšně balancují na špičce jehly, Clementine ani náhodou není vůdce skupiny, což ostatně není nikdo, ale má významný poradní hlas, což jí umožňuje jako protagonistce hry přirozeně ovlivňovat děj. Jsem zvědavý, na jak dlouho se Telltaleům podaří tento citlivý balanc udržet.

A tady se dostáváme k hlavní zápletce celé epizody. Po partě z chaty totiž pase jakýsi tajemný Carver. Dříve s ním kamarádili, pak se něco stalo a od té doby se před ním Clementiní noví spojenci skrývají. Jak se nebezpečí blíží, je nucena skupina opustit chatu a vyrazit směrem na sever, směrem k Wellingtonu.

Podobně jako v komiksu nebo v seriálu, interaktivní dobrodružství od Telltale naznačuje jakýsi leitmotiv, tedy že mrtví jsou nebezpeční, ale živí jsou ještě mnohem nebezpečnější. Už v minulé sérii jsme potkali např. bandity ze Save Lots a nesmíme zapomenout ani na rakovinové veterány, kteří nám ukradli člun doslova před nosem. Proti hrdlořezům z předešlé epizody nebo samotnému Carverovi a jeho partě však předešlí padouši vypadají jako ořezávátka.

Ve druhé epizodě také Telltale Games plní slib, že události druhé série budou navazovat na tu první. Jak napověděla upoutávka z první epizody, Clementine se znovu shledá s někým, o kom si myslela, že je po smrti a aniž bych vyzradil příliš, prozradím, že také uvidíte postavu, kterou hráči již znají, ale Clementine ještě ne. Obě setkání jsou jednoduše fenomenální a máte se tak na co těšit.

Druhou sérii pro PC nebo Mac pořídíte za 24,99 USD na webu Telltale Games nebo za 22,99 € na Steamu. Na Amazonu je verze pro Playstation 3 k dostání za 28,98 USD a pro XBOX 360 za 29,99 USD.

exteriéry, napětí, postavy z první série, dramatické zvraty
lineární i na poměry Telltalu

Verdikt

Strhující jízda na jejíž konci mám chuť si celou epizodu pustit znovu. A House Divided patří mezi absolutní špičku dosavadní tvorby od Telltale Games. Skvěle napsáno od prvního řádku scénáře až po poslední závěrečnou upoutávku. Nezbývá, než doufat, že si série udrží své dosavadní tempo.

O autorovi

Drekorian
Drekorian

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz