Živí mrtví 08: Zrozeni k utrpení

16. října 2014 TommyEmko Diskuze (0)

Hrrrr na ně!

Živí mrtví 08: Zrozeni k utrpení

Je tomu již nějakou chvíli, co jsem Vám přinesl nějakou recenzi. Je možné, že to je již skoro rok a tak přišel čas to změnit. V mé dnešní recenzi se podíváme na zoubek staršímu kousku, jmenovitě to bude brož Živí mrtví 8: Zrozeni k utrpení od nakladatelství Crew.

Knihy Dobrovský

Crew vydává Živé mrtvé již pěknou řádku let, ale i tak se pořád nedokáži smířit s jejich ne moc povedenou vazbou. Ať už je to tím, že jsem zhýčkán BBartem a nebo faktem, že je opravdu špatná. I tak mi vždy ukápne slza, když vidím, že i při sebe lepším zacházení hrany a rohy komiksu ztrácejí svoji prvotní ostrost a krásu. Proto doufám, ba co víc věřím (i když jsem ateista), že bůh vyslyší mé prosby a osvítí nakladatele. S nápadem na vydání Živých mrtvých v pevných deskách ať už v podobě limitované edice, či v podobě jiné. Ale dost už bylo slz nad rozlitým mlékem, pojďme si radši spravit chuť a podívat se na zoubek samotnému komiksu.

Komiks je přesně tím co od něj po přečtení předchozích knih přesně očekáváte. Tedy další perlou z Kirkmanových rukou. Popravdě ale co čekat jiného, od takové kapacity, co již teď má vymyšlený hrubý příběh na 200 sešitů Živých mrtvých dopředu. Ale ještě před tím než se dozvíme, jak příběh rozvine, vraťme se zpět do Woodbury. Zde, i když to tak vypadat v předchozí knize nemuselo, rozdýchává Guvernér své dostaveníčko s Michonne a se slečnou Smrtí. Ale už při tom se v jeho hlavě rodí šílený plán, jak se za vše pomstít. A po pověstném tichu před touto bouří, o kterém jsme se mohli dočíst v minulé knize, přichází na řadu střemhlavý útok.

Guvernérovi hraje do karet moment překvapení, ale i tak se Rickovi a jeho grupě přežít první nápor, i když se ztrátami. Nechci tu příběh popisovat příliš detailně, kdyby se tu opravdu našel ještě někdo, kdo tento příběh nečetl. Komiks následně pokračuje v akčním duchu a trošku si připadáte, jako byste byl pirátem z Karibiku na vlnách podivna, jelikož se příběh přehupuje z jedné strany na tu druhou. Jednou si myslíte, že se na Rickovu grupu zase usměje kousek štěstí, ale pak zase vše spěje ve prospěch Guvernéra.

A to je přesně tak Kirkmanovská poloha, kterou mám tak rád, nikdy si totiž člověk není jistý, jak to dopadne. A i přes tuto scénáristickou houpačku si příběh pěkně udusává a připravuje pevnou půdu pod nohama pro grandiózní finále a pro zakončení jedné velmi dlouhé kapitoly.

Příběh, akčnost, kresba,...
Za mě opět ta vazba

Verdikt

Sečteno podtrženo za necelých 300 peněz, dostanete očekávanou kvalitu s nabitým a akčním příběhem, u kterého si nejste až do konce jisti jak dopadne.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

TommyEmko
TommyEmko

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku