Hulk vs Thing – 11 nejlepších bitev

5. července 2014 S4TW Diskuze (0)
Hulk vs Thing – 11 nejlepších bitev

Hulk a Thing jsou typickými představiteli hrdinů, kteří nejdou daleko pro ránu. Jsou to chlapíci, za něž mluví spíš jejich pěsti a boj doslova vyhledávají. Zatímco Hulk si povětšinou jede sólovku, tak Thing je naopak nedílnou součástí Fantastic Four. Jak ovšem dopadají bitvy, ve kterých se postaví proti sobě kameňák a zeleňák? Zde jsem vybral 10 nejlepších či nejzajímavějších. Ready? Fight!

Knihy Dobrovský

11. World War Hulk #2

Možná to vypadá trochu zvláštně, že tato mela skončila až na chvostu žebříčku, ale je to především z toho důvodu, že se jednalo o krátkou a jasnou záležitost. Bitva byla krátká a rychlá a celá se vešla na pouhé čtyři stránky, na kterých se tito dva hromotluci střetli. Ben Grimm se sice snažil Hulkovi zničit úsměv (čti jako naštvaný výraz) na tváři, ale Hulk si s ním chvilku pohrál a pak ho během dvou panelů odrovnal. Bitka byla zajímavá také tím, že to bylo vůbec poprvé, kdy Hulk naprosto rozmetal celou Fantastickou Čtyřku a tím ukázal, jak neskutečně silný je. Obvykle se stávalo, že mlácení mezi Thingem a Hulkem trvalo i celý sešit, ovšem ne v tomto případě.

 

10. Fantastic Four #12

Jednalo se o boj, který mělo na starosti legendární duo Stan Lee a Jack Kirby v původní sérii o FF. Hulk v tomto sešitě vystupuje jako host, neboť jeho původní série byla zrušena po prvních 6. sešitech. Díky této bitce si Hulk vysloužil takovou popularitu, která mu zajistila místo u Avengers. Každopádně do této chvíle se Thing považoval za nejsilnější postavu na Zemi, dokonce silnější než samotný Hulk, tudíž tato bitka měla ukázat, jeli tomu tak ve skutečnosti. Boj se táhnul do té doby, než byl Hulk sestřelen paprskem, který na něj vyslal skutečný padouch.  Zápas byl plný akce a ukázal nám, jak si tito dva pánové se super-schopnostmi vedou, bohužel se neukázalo, kdo je vítěz a tudíž nejsilnější postava.

 

9. Fantastic Four #112

Tento boj byl do této chvíle nejzábavnější ze všech, trval celé číslo a konečně ukázal, kdo z těch dvou je silnější. Thing se držel dlouhou dobu tím, že se pohyboval velice rychle, házel vše, co měl po ruce na Hulka a nedovolil mu, aby na něj vztáhnul své velké a zelené ruce. Všichni asi tuší, že když Hulk nedosahuje svého, tak se stává silnějším a tím i šílenějším. Hulkovi se povede chytit Thinga do kravaty a začne ho škrtit. Když už to s Benem vypadá bledě, tak se mu nakonec povede se osvobodit. Boj pokračuje dále a Hulk má čím dál tím víc navrch. Nakonec se Thingovi stane osudná přítomnost Alice, kterou málem zraní trosky, Thing otočí hlavu a dostane masivní knock-out od Hulka, který ho málem pošle pod drn.

 

8. Fantastic Four #166-167

V tomto příběhu se Hulk střetne s FF a Thing tu působí obzvlášť monstrózně. FF bojuje s Hulkem, Reed Richards nejprve znemožní Hulkovi pohyb díky svému gumovému tělu. Následně Invisible Woman znemožní Hulkovi dýchat a následuje Thingův knock-out (krásný pravý hák přímo do obličeje).

Je tu ovšem trochu komplikovanější zápletka. Ben nebyl spokojen s tím, jak bitva probíhala a rozhodne se spojit s Hulkem proti FF (trošku styl telenovela). Následně Reed zasáhne Thinga paprskem a tím odhalí, že byl Thing trochu mimo. Teď začíná fight mezi Hulkem a Thingem, dokud není Ben knock-outován z mostu a proměněn zpět v Bena Grimma (čemuž napomohly pozdější účinky laseru). Hulk, mírně zklamaný, utíká z bitvy, neboť si myslel, že Thing byl jeho přítel.

 

7. Marvel Fanfare #21

V tomto čísle začne boj mezi Thingem a Hulkem, protože Hulkova mysl je pod kontrolou jedním ze starých nepřátel Dr. Strange. V tomto zápase si Thing vede velmi dobře až do té doby, než se Hulkovi povede ovládnout zpět vlastní mysl. Hulka pořád bolí hlava z toho, jak byl pod cizí kontrolou a když spatří Thinga, dá si dvě a dvě dohromady a myslí si, že byl Thingem napaden. Nyní začíná masakr Grimma, který je absolutně bez šance a Hulkovi vůbec neodporuje, neboť k tomu nedostává žádný prostor. Čest nečest, Thing bere nohy na ramena a snaží se dostat do svatyně Dr. Strange. Hulk v této bitvě jasně dominuje, ale nedostane příležitost k absolutnímu knock-outu.

Tento souboj siláků je zajímavý tím, že je zde velká dávka humoru a není to psané/kreslené na maximální vážnost, což většina ostatních soubojů na tomto seznamu je.

 

6. Fantastic Four #320

Hulk je kontaktován Dr.Doomem, aby bojoval s Thingem, což zní jako skvělý plán (od Dooma), neboť ve většině případů se Hulkovi povedlo zvítězit, díky své obrovské síle. Každopádně oba dva se změnili. S Thinga se stal rváč úrovně 100 díky jeho nové mutaci, která z něj dělá vzhledově oranžový ananas. Zatímco z Hulka se stal slavný Joe Fixit se sílou začínající někde okolo 75 tun.

Tento boj je zápasnická přehlídka mezi těmito dvěma hrdiny. Hulk se drží velmi dobře proti mnohem silnějšímu Thingovi do té doby, než ho Thing chytí do velmi silné kravaty a začne ho škrtit. Hulk dostává pořádnou nakládačku, když najednou boj přeruší Dr. Doom se svým zeleným Hulko-robotem. Jedná se o velmi slušnou bitku, ve které je Hulk jasně tím slabším a ještě lepší na tom je, že tento boj pokračuje v následujícím sešitě The Incredible Hulk.

 

5. The Incredible Hulk #350

Toto je pokračování boje z FF #320. Poté, co je poražen Thingem, použije Dr. Doom reverzní psychologii, aby donutil Hulk bojovat s Thingem znovu, respektive, aby to sám Hulk chtěl. Hulk si také uvědomuje, že musí bojovat i s něčím ve svém mozku, co mu minule při souboji ubíralo na výkonnosti. Robo-Hulk byl zničen Thingem a Hulk nahání Thinga do central parku. Hulkova strategie je následující: vybafnout na Grimma, dát mu pořádnou ránu a pak mu zase zmizet z očí. Touto strategií se mu povede Thinga dostatečně unavit, následně si Thing uvědomí, že zatímco tu běhá jako šašek, Hulk se vždycky jen někde schová a pak mu jí napálí. Poté, co je Thing dostatečně unaven, ho Hulk knock-outuje přímo do jezera a Thing se málem utopí. Hulk je ovšem dobrák, a tak nechá Bena vylézt z vody a následně ho dorazí a tím vítězí v této dlouhé (a pro Thinga jistě velmi únavné) bitvě.

Tento dlouhý souboj je jeden z nejlepších (Hulk vs. Thing), které má na starosti Peter David, neboť zde Hulk hodně přemýšlí a daleko více se soustředí na chytrou taktiku než na bezhlavé mlácení.

 

 

4. Hulk/Thing Hard Knocks #1-4

Tato minisérie se už podle názvu soustředí pouze na měření sil mezi těmito dvěma rivaly. Příběh začíná tím, že si kluci dají dostaveníčko v jednom baru na poušti. Zde si vyprávějí příběhy o svých bitvách a měří si pindíky (respektive se hádají o tom, kdo je silnější). Skutečné měření sil nezačne dřív než ve 3. čísle. Většinu času totiž stráví tím, že si povídají o bitvě ze sešitu FF #12. Ale když konečně dojde na souboj, tak to opravdu stojí za to (jedná se o jeden z nejlépe namalovaných soubojů mezi těmito dvěma). Vše začne, když armáda napadne bar, kde si chlapci povídají. Překvapivě tu je armáda kvůli Thingovi (zvláštní, že ne kvůli Hulkovi, co?). Jak už to tak bývá, Hulk ztratí trpělivost a přestane se ovládat. Mlátí hlava/nehlava. Hulk má opět navrch, ale pouze do té doby, než do něj Thing nasměruje armádní raketu. Boooom.

 

3. Fantastic Four #534-535

Tento boj nastal těsně před Planet Hulk. Hulk se opět vyskytne na místě, kde zrovna vybuchne gamma bomba a tím začíná jeho řádění v LA. Jsou povolání FF, aby ho zastavili, ale neuvědomí si, že je Hulk nevidí, neboť se mu promítají různé úseky z jeho života. Boj mezi Hulkem a Thingem začíná na poušti. Thing se drží velmi dobře, neboť se Hulk nemůže pořádně soustředit na boj. Hulk skočí zpět do LA a tady se konečně chytí a začne pořádná mela, kdy všechno skončí brutální ranou Hulka do Thingových žeber, které nevydrží a zlomí se. Thing má v kalhotách a bojí se, že ho Hulk zabije, tomu se ovšem povede dostat vidiny z hlavy a z boje odchází.

Toto střetnutí je zajímavé v tom, že tu hezky vidíme, jak by asi probíhal souboj, kdyby Hulk chtěl Thinga skutečně zabít. Zajímavé je, že Thing, i když ví, že je ten slabší, tak se nevzdává a v boji by klidně položil svůj život.

 

2. Incredible Hulk Annual #18

Tak tady to byl trochu netradiční souboj, neboť se nejednalo o tradiční bitvu, ale o páku. Páka začíná a vypadá to, že Hulk má o něco více síly a dostává Thinga do úzkých. Thing se ovšem drží a nepolevuje a Hulkovovi se statečně brání, když už to vypadá, že selže, tak se zase vzpamatuje a ubrání se. Ani jeden z nich pořádně nezaregistruje všechny padouchy, kteří se na ně snaží zaútočit během jejich ručního souboje. Respektive zaregistrují, ale všechny odrazí bez větších problémů volnou rukou a druhou se neustále snaží vyhrát daleko důležitější souboj, páku. Zápas končí remízou, jelikož zničí stůl a židle. Thingovi možná trochu pomohlo to, že se Hulk pořádně nerozčílil, jelikož nebyl v tom pravém bojovém módu (přeci jen se jednalo o takovou oddechovku).

 

1. Fantastic Four #25

Jedná se asi o nejlepší a největší bitvu mezi těmito siláky. Boj začíná docela vyrovnaně, ale postupně jak probíhá bitva, tak se začíná ukazovat, že Hulk je pro Thinga příliš velké sousto. Thing se snaží najít způsob, jak nachytat a porazit Hulka, ale Hulk mu prostě nedává žádnou šanci a vypadá to, že nemá slabinu. Po chvíli začíná souboj Hulka nudit a tak práskne s Thingem vší silou o zem. Jedná se o skvělou bitvu, kterou nemá na starosti nikdo menší než Jack Kirby a Stan Lee (pokud jste četli žebříček podrobně, zjistíte, že se jedná o rematch, který mají tito dva pánové na starost). Souboj je zajímavý také tím, že skončil, bez toho aniž by se do něj připletl kdokoliv jiný. Navíc nám jasně ukazuje, že ačkoliv z počátku je Thing více než vyrovnaným soupeřem, tak s tím, jak boj dostává grády, tak vzrůstá i síla Hulka, na což už je Ben Grimm krátký. 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz