Herkules: Zrození legendy

30. června 2014 jardoom Diskuze (8)
Herkules: Zrození legendy

Když jsem viděl, že tento rok výjdou dva Herculesové, byl jsem velmi nadšený. Kevin Sorbo a jeho urostlý kudrnatý účes byl symbolem síly mého dětství. Dětství ale uteklo rychleji než sláva tohoto herce, takže jen nostalgicky vzpomínám na roky, prosezené u tohoto seriálu a očekávám, až tento antický hrdina znovu nabyde slávy.

Knihy Dobrovský

Název v češtině - Herkules: Zrození legendy
Originální název - Hercules: The Legend Begins
Pracovní název - Hercules 3D
Žánr - Akční / Dobrodružný      USA, 2014, 90 min
Děj filmu – Přišel na svět jako polobůh – syn vládce bohů Dia a smrtelné ženy. Vybavený nadlidskou silou a odvahou. Už od kolébky je zaslíben velkým činům: podle věštby má svrhnout tyranskou vládu svého nevlastního otce. Herkules ale zprvu o své skutečné identitě a o svém velkém poslání nic netuší. Jediné, po čem touží, je láska krétské princezny Hébé, která byla ovšem z politických důvodů zaslíbena jeho bratrovi. Když ale přijde čas, aby naplnil svůj osud, čeká ho vyhnanství, otroctví, gladiátorské souboje v aréně, a posléze i velkolepá série hrdinských činů, které z něj udělají jednu z největších legend lidské historie.

Historie je vlastně kronika války. Válka je ale kronika žalu, sepsána slzami plačících matek. Když na začátku filmu zazněla tato věta, řekl jsem si, že to bude hodně velká řežba jako v Bitvě u Thermopyl. Matky ale nepláčou, protože jim válka vzala syny. Brečí, protože po shlédnutí tohoto filmu se nic jiného dělat nedá.

 Rád bych vychválil tento film do nebes, ale neexistuje způsob, jak bych to mohl uskutečnit. Koukal jsem na 3D FullHD verzi tohoto snímku a díky mé namakané ultračuprdupr televizi jsem si mohl tenhle humus vychutnat  víc, než je zdrávo. Kde tedy začít? Začneme tedy tím, čeho je víc, takže tím horším. Zápletka věčné lásky rozdělené válkou, je tak trochu ohraná. Když už by se měl hlavní děj ubírat tímto směrem, bylo by zapotřebí to trochu okořenit něčím, co celou tuhle beznaděj vyvede ze stereotypu. Dalším problémem je opravdu strašné a odpudivé vizuální zpracování. Moje přítelkyně při sledování tohoto filmu uznala, že v Adobe After Effectu odvádím lepší grafickou práci než frajeři, kteří se pod tímto filmem podepsali. Když shrnu první půlhodinu filmu, tak zjistím, že vlastně nevím, proč se na tenhle film dívat dál. Scény jsou předvídatelné, český dabing je otřesný (nejhorší jaký jsem kdy zažil), děj je nezajímavý a efekty amatérské. Tohle všechno se nese po celých devadesát minut. Herecké výkony odpovídají obsazení. Hercules je vlastně upír z Twilightu, který si v tomto snímku zahrál jak na Captaina Ameriku tak na Thora. Hlavní záporák je trestanec a mistr bojových umění z Undisputed, jehož role je ve všech filmech úplně stejná. Hlavní příčina všech problémů v tomto filmu je hereckým světem nepolíbená Gaia Weiss, která se hodí tak akorát na francouzská módní mola ze kterých vlastně přišla. 

 Abych přešel ke kladům tohoto filmu, mohu pochválit 3D efekty tohoto snímku. Není jich sice moc, a nejsou ani nijak propracované, ale rozhodně je aspoň na co koukat. Je pravda, že většina předobrazovkových efektů je opět velmi špatně graficky zpracovaná a textury objektů jsou spíš jako z Minecraftu, ale aspoň víte, že vaše 3D televize pořád funguje tak jak má. V tomto momentu ale musím opět zkritizovat grafiky, kteří všechny scény přeplnili létajícím chmýřím. Toto 3D chmýří je prvních pár minut příjemné, protože po dlouhé době vidíte 3D Blu-Ray, který s 3D efekty nešetří, ale pokud vám celý film poletuje něco nepotřebného před ksichtem, připadáte si jako na dálnici v nejsilnější bouři celého léta. Důležité věci vám unikají a těch nedůležitých máte plné čelní sklo.

3D
děj, zápletka, efekty, obsazení, výkony, no prostě všechno

Verdikt

Doufám, že Hercules pokus číslo dva v podání The Rocka dopadne lépe, protože v tomto snímku se zrození legendy nekonalo. Summit Enterteiment by mohl mytologické příběhy obcházet obloukem. Každý v dnešní době ví, že toto studio moc dobré filmy nikdy netočilo, ale Hercules tomuto studiu připlácl nálepku nejhoršího filmů roku 2014.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

Damien Offline
Damien 04/07/2014 (4. července 2014)
Souhlas s recenzí. Je málo filmů které bych označil za ztrátu času. Tenhle výkvět filmového kompostu který vznikl asi jenom proto, aby si ten ovarový zátylek měl kde zahrát, by opravdu měl uniknout vaší pozornosti 
jardoom Offline
jardoom 01/07/2014 (1. července 2014)
Odpověd na #4821 příspěvek od spiderbat
Vlastně to tam i zmiňuješ, a ja si toho nevšiml. Omlouvám se, měl jsem si to přečíst vícekrát.
V pohodě :D 
spiderbat Offline
spiderbat 01/07/2014 (1. července 2014)
Odpověd na #4818 příspěvek od jardoom
já na to nešel :D ale náhodou se mi do ruk dostal Blu-Ray :) tak sem to zkusil :) a vím, že už to nikdy neudělám
Vlastně to tam i zmiňuješ, a ja si toho nevšiml. Omlouvám se, měl jsem si to přečíst vícekrát.
spiderbat Offline
spiderbat 30/06/2014 (30. června 2014)
Odpověd na #4818 příspěvek od jardoom
já na to nešel :D ale náhodou se mi do ruk dostal Blu-Ray :) tak sem to zkusil :) a vím, že už to nikdy neudělám
Jo táák, ale stejně Mě ten film ani neláká, možná zkusím verzi s Rockem, ale tenhle film fakt vidět nechci, možná kdyby v tom hrál Kevin Sorbo, ale bez Kevina Smithe (odpočívejte v pokoji), by to stejně nebylo ono...
jardoom Offline
jardoom 30/06/2014 (30. června 2014)
Odpověd na #4817 příspěvek od spiderbat
Spíš to druhý, mě by museli donutit, abych na to šel. :-)
já na to nešel :D ale náhodou se mi do ruk dostal Blu-Ray :) tak sem to zkusil :) a vím, že už to nikdy neudělám
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku