15 věcí, které o Wolverinovi nevíte

8. června 2014 S4TW Diskuze (10)
15 věcí, které o Wolverinovi nevíte

Je nejlepší v tom, co dělá… A v téměř 40-ti leté historii, udělal skoro všechno. 

Knihy Dobrovský

1. Měří pouhých 1,6m (stejně jako Mila Kunis)

Hugh Jackman  je vysoky 1,88m. Z toho důvodu se ve filmu o Rosomákovi využívaly různé složité úhly kamer, aby vypadal menší, než ve skutečnosti je.

 

2. Má skvěle vypilované smysly

Dokonce dokáže rozpoznat, když lidé lžou a jeho čich je tak silný, že může cítit světelné vlny. 

 

3. Wolverine je zřejmě liberál

Přinejmenším se nezdá být velký fanoušek George W. Bushe.

 

4. Jeho origin se během času několikrát změnil

Dokonce tu je i jeden původ, kdy se ze skutečného rosomáka stal člověk. Není jasné, jak vznikla tato “fáma”. Tvůrce Wolverina, Len Wein, popírá, že by kdy prohlásil, že toto je originální původ, ale teorie, že Wolverine byl skutečný rosomák je tak vytrvalá, že se dokonce objevila jako bonus pro DVD X-Men Origins: Wolverine.

Jedna z dalších možností je, že Sabertooth měl být otec Wolverina. Když Chris Claremont vytvořil Sabertootha (původně záporák v knihách o Iron Fistovi), měl v úmyslu udělat z dlouholetého rivala Wolverina jeho otce. Tato možnost byla později zavrhnuta, a nakonec SHIELD provedl genetické testy, ve kterých se potvrzuje, že Wolverine a Sabertooth nejsou příbuzní.

 

5. Je to tatínek

Wolverin má syna jménem Daken a “dceru”, která je ve skutečnosti ženským klonem, jejíž jméno je X-23.

Daken je dítě Wolverina a jeho zesnulé manželky Itsu. Je známý jako Dark Wolverine v Dark Avengers. X-23 je dvoudrápá kopie Wolverina, která začínala jako darebák, ale postupem času se proměnila v klaďasku, v současnosti spolupracuje s Avengers skrze Avengers Academy.

Někteří tvrdí, že Daken je gay, ale spisovatel Marjorie Liu upřesňuje, že Daken využívá svojí sexualitu k tomu, aby mohl s ostatními manipulovat.

 

6. Wolverin je starý

Ve skutečnosti velmi starý, okolo 130 let.

Podle jeho nejnovějšího Originu, se Wolverin narodil jako James Howlett někdy v roce 1880. Bojoval jak v první světové válce, tak i v té druhé. Dokonce chvíli pracoval jako agent CIA během studené války.

V X-Men Origins: Wolverine se vyskytuje i v boji během americké občanské války, ale to není relevantní s komiksem, neboť James Howlett je Kanaďan, a občanská válka skončila dvě desítky let předtím, než se narodil.

 

7. Během svého dlouhého života se naučil 18 jazyků

Umí plynně mluvit anglicky, japonsky, rusky, čínsky, indiánským jazykem cheyenne a lakota, španělsky, arabsky. Dále umí trochu francouzsky, filipínsky, thajsky, vietnamsky, německy, italsky, portugalsky, korejsky, hindi a persky.

 

8. Měl čas se naučit spoustu bojových umění

A to tak, že v prakticky každém druhu bojového umění je expert.

I přes to, že kdysi bojoval se Spockem a prohrál. Ano, je to ten Spock ze Star Trek.

Jednou dokonce prohrál se Squirrel Girl.

 

9. Působil ve spoustě týmů

I když je neustále popisován jako velký samotář, tak se Wolverine objevil ve více týmech, než kterýkoliv jiný charakter z Marvel Universe.

Podle Comic Vine, se Wolverine objevil ve 35 různých týmech.

 

10. Moc si neužije drog a alkoholu

Přesto, že je pravidelně líčen jako těžký pijan, jeho uzdravovací faktor mu nedopřeje přílišné radosti z účinků drog a alkoholu. Chudák.

 

11. Jak je to s jeho drápy

Když byl Wolverine vytvořen, tak jeho drápy byly jen součástí jeho rukavic. Později se to změnilo, takže byly drápy chirurgicky vloženy do jeho těla v programu Weapon X. Poté se ukázalo, když Magneto používal svojí moc, aby dostal adamtium z těla Wolverina, že ve skutečnosti Wolverinova kostra obsahovala drápy po celou dobu.

 

12. Něco o adamantiu

Název fiktivního kovu vloženého do kostry Wolverina, adamantium, je odvozeno z řeckého slova “adamastos”, což znamená nezkrotný.

Adamant (dále také adamantine a adamantium) se vyskytuje také v řecké mytologii, v dílech W. Shakespeara a dokonce i v Pánovi prstenů. V mýtech byl tento kov legendárním kamenem, který byl neproniknutelný (nezdolný, no prostě nerozbitný).

Vědec, který (samozřejmě, že v komiksu) vytvořil Adamantium, se původně snažil opakovat proces, při kterém vzniká vibranium, ze kterého pochází štít Captaina Americy.

 

13. Wolverine je prakticky nezničitelný

Dokázala přežít přejetí parním válce…

Hulk ho roztrhl na dvě poloviny (poté byl mrtvý déle než tři roky, no mrtvý, však to znáte, jak to v komiksu chodí)…

a dokonce přežil výbuch atomové bomby.

 

14. Ale není zcela nezranitelný

Profesor Xavier uvádí ve svých protokolech, že jediný způsob, jak zastavit Wolverine je mu useknout hlavu a držet jí co nejdál od jeho těla.

Dále jsou tu také některé materiály, které potlačují Wolverinův uzdravovací faktor. Jedná se například o carbonadium nebo o katanu s mystickým původem, která se jmenuje Muramasa blade.

 

15. Kdo, když ne Hugh Jackman

V jedné chvíli se uvažovalo například o takových hercích, jako je Bob Hoskins, Russel Crowe či Dougray Scott.

A předtím, než se na filmovém plátně objevili X-Meni z roku 2000 od Briana Singera, byla na spadnutí spolupráce s režisérkou Kathryn Bigelow. 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

azizi Offline
azizi 10/06/2014 (10. června 2014)
Perfektní článek, neumím moc anglicky, takže takové zajímavosti jsou pro mě z anglických webu pasé, víc takových článků :) 
S4TW Offline
S4TW 10/06/2014 (10. června 2014)
Odpověd na #4770 příspěvek od Traum
článek fajn ale souhlas s Elhonzem, nehodí se moc přidávat tu věc s hlavou a s roztrhnutím Hulkem. Vyšlo najevo že podstata schpností 616 wolverina a Ultimate wolverina se liší... jeden má regenerační faktor a druhý má jakousi adaptační schopnost...
Tak samozřejmě... stejně tak filmový Wolverine je úplně jiný (viz. jeho účast v americké občanské)... Nutno brát, že článek měl pouze poukázat na zajímavosti a jelikož svět Marvelu má několik odnoží, tak některé věci někde sedí a jinde ne :-)
Traum Offline
Traum 10/06/2014 (10. června 2014)
Odpověd na #4765 příspěvek od Elhonzo
Sice jsem většinu věděl (až na to s tím rosomákem na dvd bonusech :-D ), ale i tak super ! Pak je otázka jestli se do Wolverinovo repertoáru dá počítat ty věci z Ultimate Universa . A to že byl mrtvý tři roky myslíš po tom roztrhnutí Hulkem ? Protože to byl mrtvý asi jen 3 minuty .
článek fajn ale souhlas s Elhonzem, nehodí se moc přidávat tu věc s hlavou a s roztrhnutím Hulkem. Vyšlo najevo že podstata schpností 616 wolverina a Ultimate wolverina se liší... jeden má regenerační faktor a druhý má jakousi adaptační schopnost...
spiderbat Offline
spiderbat 09/06/2014 (9. června 2014)
Tohle je taky zajímavý: He confronts Storm and Logan outside the pool hall, Nowhere Special, sporting a new scar around his neck. He survived because his head wasnt severed completely which allowed him to recover from Wolverines last attack. He allow claims that his false memories from Weapon X...
spiderbat Offline
spiderbat 09/06/2014 (9. června 2014)
Odpověd na #4767 příspěvek od Elhonzo
Těžko říct :-D . Déle než 3-4 roky to nebude .
Uvidíme... Mimochodem, v Zemi-161, byl Sabretooth, opravdu Wolvieho otcem...
Minotaur.cz