20 důvodů, proč musí všichni milovat Deadpoola

2. června 2014 S4TW Diskuze (8)
20 důvodů, proč musí všichni milovat Deadpoola

Deadpool. Každý komiksák o něm už něco málo určitě slyšel. V naší krásné krajině se mu bohužel žádného prostoru nedostalo, zatím. Ve světě je to ovšem velmi populární komiksová postava ze stáje Marvelu. A proč tomu tak je? Na to tu máme několik málo důvodu, teda ne zase tak málo.

Knihy Dobrovský

1. Čtenář je jeho velký kamarád

Jeden z Deadpoolových rysů je rozbíjení pomyslné zdi mezi čtenářem a komiksem. Není mnoho komiksových postav, které si uvědomují, že jsou v komiksu, ale Deadpool je jednou z nich. Někdy si dokonce dělá srandu ze samotných výtvarníků nebo scénáristů, kteří ho píší (kreslí), popřípadě komunikuje přímo se čtenářem.

2. Dokáže být pěkně hrdinský, když na to přijde

Deadpool je velice složitá postava na pochopení. Je velmi těžké pochopit, co dělá a proč to vlastně dělá. Neoplývá tolika hrdinskými činy jako například Spider-Man či Thor, ale tu a tam udělá něco opravdu hrdinského. Například když umíral známý X-Men Angel, tak si Deadpool odřezával kusy svého masa, aby ho udržel na živu.

3. Ve skutečnosti je docela chytrý

Daredevil je docela vnímavý týpek, takže nachytat ho může být někdy opravdu velmi zapeklité. Ani to ovšem není neřešitelný úkol pro chlápka s katanami.

4. Nikdy se nebere příliš vážně

Hlavní schopnost Deadpoola je jeho neuvěřitelná regenerace. To mu pomáhá se dostat z jakéhokoliv zranění. S jedinou výjimkou, a tou je rakovina, kterou dostal ještě předtím, než byl zapojen do programu Weapon X. Jeho stávající nádor se šíří po celém jeho těle, takže je pod oblekem příšerně znetvořený. Pokud by takovou hroznou nemoc měl jakýkoliv jiný hrdina ze světa Marvelu, byla by to tragédie. Pro Deadpoola je to jen další důvod k tomu, si ze sebe utahovat.

5. Nebere nikoho příliš vážně

Závislost Tonyho Starka na alkoholu není žádným tajemstvím, ale stále se najde spousta postav v Marvelovském vesmíru, které o tom nevědí. Wade Wilson o tom ovšem ví, proto paroduje přímo Tonyho a jeho Demon in a Bottle s tirádou, kdy opilý zničí část města.

6. Do křížku se dokáže dostat s kýmkoliv

Každý miluje vtipálky a Deadpool  je mistr vtipu. Bohužel (či naštěstí) si díky svým vtípkům vytvořil pěknou řádku nepřátel.

7. Je to Nerd

Má shlédnutý Star Trek! Stejně jako vy nebo já.

8. Nediskriminuje

Jedna z mnoha zajímavých vlastností Deadpoola je, že se nedá zařadit do konkrétní frakce Marvelu. Není to opravdu dobrý chlap, vlastně to není ani opravdu špatný chlap, on je jen člověk, který chce zabíjet lidi a dostat za to zaplaceno. Některé jeho zajímavé okamžiky nastávají, když je nucen konfrontovat své hrdinství a zapomene na etický kodex.

9. Stojí si za tím, v co opravdu věří

Podívejte, tohle je jen obyčejný vtip. Ale důležitá věc je, že si Deadpool stojí za svými názory, i když jeho víra vychází pouze z toho, že původní 3 díly Star Wars byly lepší než ty novější. Není mnoho superhrdinů, kteří mají tak neotřesitelné přesvědčení.

10. Nenechá se snadno zastrašit

Je pravda, že je těžké nechat se zastrašit, když máte po ruce Spideyho, ale ani Deadpool nenechá padouchy nad sebou vyzrát. Všimněte si dobře načasovaného odkazu na Steva Millera.

11. Dokáže zaujmout své nepřátele

První důležitou věcí je, že se ve skutečnosti nejedná o Hawkeye, ale o Bullseye. Za druhé si musíme uvědomit, že Bullseye NIKDY nemine svůj cíl. Takže je docela působivé, že se Deadpoolovi povedlo uniknout jedné z Bullseyových raket. No, zeptejte se klidně přímo Bullseye.

12. Nikoho se nebojí, dokonce ani Avengers

Kdo jiný by měl koule na to, ukrást tryskáč Tonyho Starka za několik miliónů dolarů?

13. Umí najít cestu ven z jakkoliv špatné situace

I přesto, že má střelit civilistu do nohy. Deadpool se prostě vykroutí za jakékoliv situace. Když Daredevil na okamžik přestal dávat pozor, použil jeho zbraň a své bleskové myšlení a už si to pádil do zaječích, aniž by ho Daredevil mohl sledovat (přece nenechá ubohé civilistu jeho osudu). No, není to génius?

14. Jeho poznámky jsou vskutku moderní

Když vezmeme v potaz, že se jedná o pořad pro děti, tak je to poznámka hodně na hranici. Čert to vem, je to přece Deadpool!

15. Žádný nepřítel není pro něj příliš velký či silný

Není moc hrdinů, kteří by dokázali takhle vytočit Galactuse (ano, jedná se o toho týpka, co žere planety jen tak pro zábavu). Deadpoola nevětší zbraň? Jeho huba, která rozhodně není líná. Co to dalo práce Fantastické čtyřce dostat Galactuse do kolen a Deadpool to dokázal bez jediného úderu.

16. Jeho smysl pro humor je nakažlivý

Cabel a Deadpool jsou staří kámoši, ale Cable není známý pro svůj smysl pro humor. Pokud pocházíte z post-apokalyptické budoucnosti a snažíte se zachránit každého, koho znáte a na kom vám záleží před jistým zničením, je těžké si udržovat radostný výhled. Deadpoolovi se nějakým způsobem povedlo v Cablovi probudit jeho smysl pro humor a pak i samotný Cable hodí pár vtípků do vínku.

17. Nemá příliš vysoké cíle

Většina hrdinů ztrácí čas na nedosažitelné cíle, jako je světový mír, ale Deadpool vidí věci jednoduše. On ví, co se mu líbí a to je to, co chce. Vidíte, je to docela jednoduché.

18. Odkazuje na věci, které jsou blízké především naší generaci

Deadpool je relativně mladá postava, a to zejména mezi postavami jako jsou X-Meni či Spider-Man, takže je přirozené, že odkazuje na věci, jako je například World of Warcraft. Ruku na srdce, mnoho superhrdinů tohle nedělá.

19. Dokáže si udělat srandu ze všeho

Většina lidí by byla v šoku z toho, že narazila na někoho, kdo byl zavražděný. Ne však Deadpool, ten totiž dokáže i takovouto situaci přeměnit ve vtip. Zjevně se snaží žertovat především kvůli jeho čtenářům (které, jak bylo již psáno výše, si moc dobře uvědomuje), ovšem jsou momenty, kdy se prostě chce zasmát svému vlastnímu vtipu.

20. Není povrchní

Je těžké být povrchní, když vypadáte jako děsivá obživlá mrtvola.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 06/06/2014 (6. června 2014)
Odpověd na #4741 příspěvek od S4TW
Jestli se vám článek v tomto stylu líbil, tak něco podobného připravuji na Wolverina :-), jinak děkuji za pochvalu :P 
Taky bych chtěl poděkovat, a zároveň poprosit o další, co třeba Spidey a/nebo X-Meni? Mohli by být, i o někom, z DC...? Díky
S4TW Offline
S4TW 06/06/2014 (6. června 2014)
Jestli se vám článek v tomto stylu líbil, tak něco podobného připravuji na Wolverina :-), jinak děkuji za pochvalu :P 
kicva Offline
kicva 05/06/2014 (5. června 2014)
nemam ho rad
daredevil99 Offline
daredevil99 04/06/2014 (4. června 2014)
Skvělý článek :D Ale stejně nechápu proč tento skvělej hrdina nevychází v ČR :(
damic Offline
damic 04/06/2014 (4. června 2014)
Hahaha, výborně, skvěle jsem se  v práci pobavil )). Deadpoola miluju a snažím se ho sledovat co nejvíc, bohužel má angličtina není úplně okay a tak mám pořád velké mezery. Tady jsem se dostal k dalším jeho bláznivým kouskům. Taky bych byl rád, za oživění jeho v ČR, ale...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku