Ultimátní komiksový komplet #32: Klan M

20. dubna 2014 Morzael Diskuze (0)
Ultimátní komiksový komplet #32: Klan M

V rámci nedělních recenzí se tentokrát setkáváme s legendárním Klanem M. V podání dvou našich redaktorů se podíváme na zoubek epickému příběhu, ve kterém se můžete setkal s mnohými tvářemi Marvelovského vesmíru tak, jak je neznáte. Půjde o všechno... 

Knihy Dobrovský

Morzael - "Překrásný nový svět klanu M"

„aneb pohled redaktora/fanouška konkurenčích DC komiksů“

UKK nás nenechá vydechnout a hned nám servíruje další dílo s mutanty v hlavní roli. Tentokrát v podobě epického ne-tak-docela-co-kdyby příběhu. Jste zmatení? Nenechte se zastrašit, je to jednodušší než se zdá. Pokračujeme totiž v příběhu Wandy Maximoff od posledního dílu, kdy se v UKK objevila, a kde zabila tři své kolegy z Avengers. Totiž moc se nevyplácí, když jste téměř všemocná entita a ještě k tomu magor.

Nicméně co tedy s mutantkou, která je pravděpodobně po Phoenix největší Pozemskou hrozbou samotné realitě vesmíru, a která není tak docela příčetná? Možnosti docházejí a je čas konat těžká rozhodnutí. Celá věc se ale zkomplikuje, když se všichni probudí do světa, kde jsou homo superior nadřazenou a vládnoucí kastou ve světě vymírajících homo sapiens, a kterému šéfuje Magneto a jeho rodinný klan M.

Příběh je po Bendisově scénáristické stránce dobře zvládnutý. Akce je napínavá a hltáte každou stránku, abyste se dozvěděli, co bude dál. Kresba je dobrá, autor zvládá pěkně práci s panely a kombinaci s dvojstránkami, ale ve výsledku je to dnes celkem průměrná práce. Nicméně hodnocení za ní nestrhávám. Co je ale opravdu k nas***í, je fakt, že příběh končí na tak silném cliffhangeru, že si myslíte, že si z vás tvůrci asi dělají srandu. Dostáváme totiž jen část příběhu a to mi nepřijde moc fér, když pokračování se dočkáme skoro až za rok.

Každopádně za epickou akci, zajímavou co-kdyby realitu a emoce vyvolávající situace, si komiks zaslouží dobré hodnocení. Není to nic, co byste ještě neviděli, ale je to poctivě dobrá práce, do které se začtete jedna radost, a která vás určitě bude bavit.

8/10

jardoom "Vše, co nám filmové universum nikdy nenabídne"

„aneb pohled redaktora/fanouška všech superhrdinských komiksů“

Každý se v poslední době zaměřuje spíš na dění ve filmových vesmírech. To je celkem škoda, jelikož komiksové světy Marvelu jsou o hodně rozsáhlejší a mají nepřeberné množství zápletek, kooperací a zvratů. Bendisova práce zde je zatím to nejlepší, co jsem od něj četl. Ultimate Spider-Man a Tajné války byly fajn, avšak něco tomu chybělo. Tady je vše postaveno na něčem, co vlastně nikdy nemůže fungovat a všichni to ví. Podle mne to bylo jeho eso v rukávu. Nic podobného totiž ve světě Marvelu neznáme.  Zápletka je velmi malicherná a Bendis vše navleče tak, aby vypadala daleko malicherněji. Když se ale pročítáte vším tím dějem, přijde Vám pak vše dost neřešitelné. Bendis těží z toho, že svět Avengerů i svět X-Menů zná až příliš dobře. Ještě aby ne, Secret War, Avengers: Disassembled, Ultimate Spider-Man, Ultimate X-Men, New Avengers…. To všechno jsou jeho práce a vše je dost dobré čtení. Vlastně vše, co jsem od něj četl, byl nadprůměr a tato kniha je daleko víc.

Co se kresby týče, nějak mi to vůbec nesedlo. Celkem jsem se těšil na kresbu, která je na obálce. Bylo by to něco netradičního a pro čtenáře UKK určitě velmi zajímavého. Na mne byla kresba v knize až moc tmavá, nepřehledná a v celku nezajímavá. Coipel je pro mne celkově neznámá osobnost a z jeho kreslířské práce znám jen Znovuzrození Thora, které mi taky nějak nesedlo, ačkoli bylo v celku úplně jinak nakresleno.

8/10

Verdikt

Zde najdete souhrnné hodnocení vytvořené průměrem dílčích.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Další autoři

jardoom
Minotaur.cz