Hledání Wolverina

13. dubna 2014 Damien Diskuze (22)
Hledání Wolverina

Za posledních pár dní jsem na internetu narazil na několik článků, které se zabývaly Jackmanovou alternací (což je zjevný eufemismus). Jejich množství tak odkazuje na (patrně všeobecně) rozšířený názor, že už je na čase začít hledat nového Wolverina. Je to nutné?

Knihy Dobrovský

Hugh Jackman, drsňák z Austrálie nominovaný na Oscara a držitel Zlatého Globu. Letos mu bude 46 let a do starého železa ještě rozhodně nepatří, což dokládá asi dvakrát třikrát do roka. Od roku 2000 ztvárňuje ikonickou postavu Logana a teď, po čtrnácti letech se začne mluvit o novém herci. Stárne, to je jasné, ale podle mě to není důvod k tomu ho hned recyklovat. Měl bych i pár argumentů.

  1. Začnu tím slabším. Herci Harryho Pottera taky stárli rychleji než jejich postavy v knize/filmech a nahradit je mladšími protagonisty někdy v době Fénixova řádu nebo tak snad nikoho nenapadlo. Ale fajn, beru, že to je něco trochu jiného.
  2. Vyobrazení Wolverina v komiksech je rozličné a většinou je to muž v nejlepších letech. Rozhodně to nebývá mladíček typu Peter Parker a pokud náhodou jo, tak mnohem častěji je vykreslený jako starší, než jako mladší.
  3. Ruku nahoru, kdo viděl Expendables. Vždyť Postradatelní jsou v podstatě domov důchodců, co se narval anaboliky nebo čím a v pohodě zvládnou plnokrevnou akci. A to je průměrný věk hlavních postav 53 let.
  4. A s tím souvisí i to, že dokud to Hugh fyzicky utáhne (a on to utáhne), tak není nutné hledat nikoho jiného.
  5. No a nakonec tedy korunní důvod a to ten, že jsme si na něho jako na Wolverina prostě zvykli. Za 14 let ho hrál sedmkrát a ať už se ty filmy líbily nebo ne, ta postava k němu patří.

Na druhou stranu jsem si vědom, že skutečně všechno nejede dělat donekonečna a jednou skutečně bude příliš starý na to, aby si roli Rosomáka zopakoval. Ale rozhodně to není otázka dalších minimálně pěti let. A pokud by se nějakým zázrakem stalo, že X-Meni za ta dlouhá léta, která mají jeho herci ještě před sebou, nevyčpí, je pravděpodobnější, že bude další adaptace točit někdo jiný, než Synger nebo Vaughn. A ten někdo snad začne od píky a obsadí si celý ansábl na novo.

Jackam sám se nechal nedávno slyšet, že si je vědom té „nevyhnutelnosti, že bude Wolverina hrát někdo jiný. A bude to zvláštní, koukat na někoho jiného jako na Wolverina. Když jsem ho hrál prvně, myslel jsem, že Heath Ledger by byl dobrý kandidát na tu roli.
To už asi nezjistíme, jak by na to pasoval, ale někdo si dal tu práci a udělal žebříček herců, kteří by mohli potenciálně vyčerpaného Jackmana nahradit. Nevím, kdo ten žebříček dělal, s někým se dá souhlasit, s někým už méně, ale vyjádřit se můžete do diskuse.

Tom Hardy. Tady je to dobrá volba jak kvůli muskulatuře, tak kvůli tomu, že je to i mimořádně dobrý herec. Skutečnost, že si zahrál Banea tu ideu trochu kazí.

Joel Edgerton. Pro něho platí v zásadě to samé, co pro Hardyho, který byl ostatně jako partnerem ve filmu Warrior (který doporučuji).

Henry Cavill. Ano, tady je to neštěstí, že už hraje Supermana. Argumentovat tím, že Chris Evans hraje taky dvě Marvel postavy a Ryan Rsynolds hraje jak Marvel tak DC, mi nepřijde moc košer. 

Luke Evans. Nic proti tomu herci nemám a myslím, že má slušně nakročeno, ale snad se mi zdá ve svých čtyřiatřicet na tu roli moc mladý. 

Sam Worington. Tak tady někdo asi šlápnul trochu vedle, bo Sam se mi do té role moc nezdá.

Gerard Butler. To je dobrý herec sám o sobě a myslím si, že by na tu roli možná i měl a kdo viděl 300, tak asi nepochybuje. Ale vzhledem k tomu, že je jen o dva roky mladší než Jackman, přijde mi jako blbost ho vůbec nominovat.

Charles Mesure. Tak toho upřímně neznám a asi jsem ho nikdy nikde neviděl. Pokud tu je někdo, kdo žere seriály, může dát echo, jak moc se hodí nebo nehodí.

Ať už bychom se ale přiklonili ke komukoli, stejně si myslím, že pár desítek hodin v posilovně, správná strava a trocha make upu udělá Wolverina z kohokoli. Na konec je snad jen třeba říci, že když dělal Yahoo Movies rozhovor s McAvoyem, Fassbenderem a Jackmanem k příležitosti nových X-Menů, Hugh v podstatě několikrát potvrdil, že se ještě minimálně jednou role vrátí. Doslova „ještě jsem nic nepodepsal, ale je tu dobrá šance, že se (do role) vrátím.“

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Damien Offline
Damien 15/04/2014 (15. dubna 2014)
Odpověd na #4392 příspěvek od spiderbat
Napadlo mě, jak by to vypadalo, kdyby Marvel, měl zfilmovat Punishera... Aby to pak nedopadlo, nějak takhle: http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20120707001807/marveldatabase/images/7/75/Frank_Castle_%28Earth-89124%29.jpg  
To je tak ... obskurní :D Ale je pravda, že by někdo mohl konečně natočit Punishera takového, jaký doopravdy je. Ten War Zone byl hrozna chujovina. 
spiderbat Offline
spiderbat 15/04/2014 (15. dubna 2014)
Napadlo mě, jak by to vypadalo, kdyby Marvel, měl zfilmovat Punishera... Aby to pak nedopadlo, nějak takhle: http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20120707001807/marveldatabase/images/7/75/Frank_Castle_%28Earth-89124%29.jpg  
captain wundar Offline
captain wundar 14/04/2014 (14. dubna 2014)
novej Wolverine ?.... za mě Tom Hardy...
spiderbat Offline
spiderbat 14/04/2014 (14. dubna 2014)
Odpověd na #4379 příspěvek od Elessar
Pochopil jsi to nějak celkově znovu špatně. X-Meni patří Foxům a alternativní realita tu nemá smysl. Jinak proč by X-meni nemohli být správně pojatí, jak by měli? Zrovna tyto snímky IM2 či IM3 jsou špatný příklad. Po 15 letech řeknu to (potom co jsem viděl nového Capa), že by to Marvel pravděpodobně mutanty nezkazili,...
To ja vim, že patří Foxum, ale to ze je to alter. vesmír na věci nic nemeni. Každý z nich, ma už dokonce sve vlastni označení (MCU je Země-199999, X-meni jsou Země-1005) Marvel by se je patrne pokusil, narvat do svého vlastního MCU takze by existovali ve stejnem vesmíru jako Thor a...
Elessar Offline
Elessar 14/04/2014 (14. dubna 2014)
Odpověd na #4378 příspěvek od spiderbat
To už tak ale je, nebo ne? Nezdá se mi, že by Marvel chtěl budovat další realitu. Kromě toho nejsem si jist, zda by filmy s X-Meny, produkovane Marvelem, nebyly podobné jako třeba IM2 a IM3. Nebo jsem zase neco špatně pochopil? A FF? Vůbec bych se nedivil, kdyby se treba z Reeda Richardse vyklubal dejme tomu Beastuv zák...
Pochopil jsi to nějak celkově znovu špatně. X-Meni patří Foxům a alternativní realita tu nemá smysl. Jinak proč by X-meni nemohli být správně pojatí, jak by měli? Zrovna tyto snímky IM2 či IM3 jsou špatný příklad. Po 15 letech řeknu to (potom co jsem viděl nového Capa), že...
Minotaur.cz