Bleach 10: Tattoo on the Sky

26. března 2014 Padawan Diskuze (0) 1 palec
Bleach 10: Tattoo on the Sky

Po menší časové prodlevě je tu další manga recenze, konkrétně desátého svazku ze stále již nekončící série Bleach s názvem Tattoo on the Sky...

V pořadí již desátém díle manga série Bleach se vracíme zpět do Soul Society, kde Ichigova skupina poté, co se jim nepodařilo proniknout do Seireitei, se snaží najít jiný způsob, jak infiltrovat hlavní sídlo sběračů duší, které je svým způsobem takřka neproniknutelnou pevností. Jejich jedinou nadějí je jednoruká šermířka Kúkaku Shiba, která krom toho, že má velkou zálibu v ohňostrojích a výbušninách, zná tajnou cestu do Seireitei. Její plán je ovšem víc než krkolomný, a proto potřebuje velmi důkladnou přípravu.

Krom děje týkajícího se záchrany Rukii se  v tomto díle dozvíme i víc o samotných sběračích duší, kdy se seznámíme s jejich vedením a hierarchií, jelikož jejich vůdce svolal mimořádnou schůzi všech kapitánů a podkapitánů, která má projednat nedávný pokus o infiltraci jejich sídla, přičemž sběrači mají prošetřit podezření na možného zrádce mezi svými řadami.

Čím je tento díl specifický oproti předchozím by se dalo spočítat na prstech jedné ruky. Svým způsobem, jak už jsem mnohokrát zmiňoval u Naruta, tak spíš než jednotlivé svazky, by bylo lepší mezi sebou porovnávat celé sériové zápletky, které zpravidla pojímají kolem 15 svazků, které jsou v podstatě jedním velkým dílem, podávaným po menších dávkách. Proto i tento díl není třeba hodnotit jinak, než díly předchozí. Najdeme zde od všeho trochu. Akci, příběhový posun, poznávání nových postav a odkrývání nitra těch starých. Vše utříděné tak, aby se dalo snadno ponořit do děje, ne-li rovnou přečíst svazek na jeden zátah.

(ukázky ve fotogalerii použity z webu www.daemon.cz)

Verdikt

Vyvážený poměr akce, dějových informací a posunu v ději. S ohledem na předchozí díly se dá jen říci, stejná kresba, stejná úroveň, stejné hodnocení ;)

8/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 1 palec
RATing autora 2.5%

To se libí - spiderbat

O autorovi

Padawan
Padawan

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Sdílet článek

Článek týdne

Nejmocnější hrdinové Marvelu 044: Star-Lord

Nejmocnější hrdinové Marvelu 044: Star-Lord

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku