Crew2 #39

16. března 2014 Damien Diskuze (0)
Crew2 #39

Po delší odmlce, kterou způsobila nečekaná konjunkce planet, vnitrostátní krize v Ugandě a nedostatek koček na čínské burze, vám přinášíme další recenzi na znovu rozjetý magazín nakladatelství Crew. Tentokrát s pořadovým číslem 39.

Knihy Dobrovský

Těžko hodnotit časopis, který obsahuje tři krátké příběhy, z toho dva už rozjeté. Ale budiž, kdybychom nepřekonávali překážky, zabředli bychom do průměru a zmizeli v propadlišti dějin. A my jsme progesivní web!

Nuže co se týče Skalpů, drsné kriminálky z rezervace, příběh vesele pokračuje tam, kde skončil. I když moc veselý věru není. Možná si vzpomenete, jak se v jednom z minulých dílu Dashiell Zlý kůň nepěkně vyjádřil o své matce. Zatím si neodvážím odhadovat proč, každopádně ve čtvrtém sešitu Skalpů se dozvíte něco o minulosti Giny, jeho matky, která toho už má taky evidentně dost za sebou. Hlavní hrdina Zlý kůň se v příběhu jen párkrát mihne, aby udělal čest svému jménu. Snad je to tou kresbou, která je jednou barevná, jednou tmavě modrá, pokud se děj odehrává v minulosti, snad je to tím, že jsem u čtení poslouchal Lohengrina od Richarda Wagnera, ale čtvrtý díl Skalpů mi přišel lehce melancholický. Každopádně se Skalpy jsem poměrně spokojen a čekám na nášup.

Rex Mundi už je jiný kafe. Od začátku jsem tvrdil, že vydávat to takhle na etapy asi nebude u tohoto druhu nejšťastnější volba. Přiznám se, že po přečtení prvního sešitu jsem z toho měl nedobré pocity. Nyní, v pátém sešitě to vypadá, že se něco začíná dít. Mám k tomu drobnou výtku. Na posledních dvanácti stranách není jediná bublina s textem. V podstatě polovina dílu je bez textu a pronásledování někoho v kanálech mi zrovna záživné nepřišlo. Každopádně Rex Mundi si potrpí na cliffhangery, takže jsem na šestku zvědavý.

Největší tahák dílu byl samozřejmě Joker. Jako pro DC diletanta pro mě byl klauní princ vždy obrazem bezuzdného násilí, nesmyslného vraždění a zkrátka chronicky šílené mysli. Ovšem pak mi jeden z redaktorů (nechci prozrazovat, ale jeho nick začíná na M a končí na orzael) prozradil tu skutečnost, že Joker se snaží všem kolem sebe ukázat, že jsme všichni stejný parchanti jako on, akorát se to o nás neví. A to je myslím gros tohoto příběhu, se kterým jsem spokojen velmi.

 

Joker, Skalpy, slevové kartičky
Trochu Rex Mundi

Verdikt

Nová tvář Crwe se už patrně zažila a dva příběhy na pokračování a vždy jeden ucelený na konec nás budou bavit i nadále. Kromě příběhů a úvodníku od Jirky Pavlovského nás bohužel v sešitě nic dalšího nečeká. Kromě archu se slevovýmim kartičkami, díky kterým se dají solidní tituly pořídit za pěkné ceny. Takže Crwi, jen tak dál.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku