Město mrtvých (Kladivo na čaroděje 2)

10. března 2014 fm.tua Diskuze (0)

Bez soucitu, bez morálky, bez pudu sebezáchovy. Proti všem.

Město mrtvých (Kladivo na čaroděje 2)

Znovu zavítáme na český ostrov fantastiky a podíváme se na druhý díl série Kladivo na čaroděje s podtitulem Město mrtvých.

Knihy Dobrovský

Děj začíná tam, kde první kniha končí, tedy pěkně zapeklitou situací, do které se naši hrdinové dostali v předchozím dílu. Po krku jim jde Inkvizice i Sedmička, a aby se z této šlamastiky dostali, musí mít v ruce nějaký trumf. Jejich pátrání je zavede do jednoho zakletého městečka, kde není na první pohled, vše jak se zdá. Původní poslání se za daných okolností mění. Tajemná síla nějakým záhadným způsobem prodlužuje život obyvatelům města, proto je tu tým Felixe Jonáše, který se vydá tuto mystérii vyřešit.

Tým Felixe Jonáše se skládá z těch samých členů jako v jedničce – nekrofilního Waltera, životodárnou sílu ovládajícího Vincence, mysli manipulativní dámu Klaudii a samozřejmě Felixe, kterého možná začnete mít rádi. Čtenář má možnost tyto postavy díky tomu, že zůstávají stejné, poznat blíže. Nikdo další nepřibyl, osoby, které mají na příběh nějaký vliv, jsou epizodního typu a mihnou se jen párkrát.

Úroveň textu je jak u předchozího dílu na velmi dobré úrovni. Kniha je čtivá a poutavá, není problém ji přečíst za jedno odpoledne. Velkým pluse je změna prostředí našeho hlavního města za nějakou neznámou „díru“, což svět Kladiva na čaroděje zvětšuje. Druhý díl je po příběhové lince inovativní a snaží se vnést do série něco odlišného, což se autorovi daří.


 Jiří Pavlovský

  Město mrtvých (Kladivo na čaroděje 2)

  ISBN: 978-80-7425-156-6 

  Nakladatelství Epocha, Praha 2012

  paperback, 144 stran

  139 Kč

Jiří Pavlovský

Spisovatel, komiksový (a filmový) publicista, překladatel a vydavatel. Sám i ve spolupráci s mnoha autory publikoval řadu povídek, z nichž mnohé získali žánrová ocenění jako je Cena Karla Čapka nebo Cena Akademie SFFH. Kladivo na čaroděje nejen vymyslel, ale napsal i jeho první dva díly, rovněž na něj dohlíží a do série hodlá i přispívat.

Kladivo na čaroděje

Serié je spojení moderního hororu a urban fantasy. Podobá se sériím, jako je agent JFK nebo Mark Stone. Díly jsou psány rozličnými autory s vlastním pohledem na tento svět, a tak každý autor přináší do série něco nového.

změna prostředí; stejná úroveň textu jako u předchozího dílu
osobně jsem žádné nenašel

Verdikt

Jiří Pavlovský v druhém dílu série Kladivo na čaroděje servíruje čtenáři na 144 stranách stejnou porci zábavy a mysterií, jako v dílu prvním. Plynule navazuje na předchozí díl a vytváří si svůj fantaskní svět v českých končinách. Knihu můžu doporučit především těm, komu se líbil první díl a fanouškům urban fantasy.

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku