Novinky z planety Marvel #4

18. února 2014 S4TW Diskuze (0)
Novinky z planety Marvel #4

Nový rok se nám už celkem slušně rozjel a s novým rokem se na nás neustále valí nové komiksové série. My si jako obvykle představíme ty, které vydává Zázrak, pardón Marvel. Tento měsíc jsem si pro vás připravil jedna léty prověřené klasiky, jako je Hulk, Punisher, dále čím dál oblíbenější postavu v trochu jiném kabátku a nakonec něco méně obvyklého. Ready, set, go!

Knihy Dobrovský

THE PUNISHER

Začneme klasikou. The Punisher. Tuto postavu není třeba nějak sáhodlouze představovat. Každý zná buď z komiksů (které mimochodem vycházejí i v ČR a to už je co říct) nebo z dvou filmů (díru do světa sice neudělaly, ale hrdinu nám dokáží trochu přiblížit). Opět se bude jednat o série, která bude pod záštitou Marvel Now!, což dle mého názoru zajišťuje trochu více volnosti v oblasti násilí, zabíjení, sexu, černého humoru a vůbec všeho, co dnešní zvrácená společnost má ráda.

Náš Frankie bojoval dlouhá léta v New Yorku se všemožnými hajzly, mafiánskými bossy či drogovými překupníky. New York už asi nebyl to pravé ořechové a tak se Punisher přesunul do města andělů, do LA. Město andělů je ovšem plné přisluhovačů ďábla a právě těm se Frank chce podívat na zoubek. Vše je pro něj navíc těší o to, že mu po krku jde vysoce vyškolené vojenské družstvo, které ho nechce jen pozvat na čaj. Od této série můžeme čekat klasického Punishera, na jakého jsme si za ta léta zvykli. Příjemná bude změna prostředí a pak už záleží pouze a autorovi Nathanu Henry Edmondsonovi, jak se s tím popere.

NIGHT OF THE LIVING DEADPOOL

Ano, ano, ano. Opět tu máme tohoto blázna s úžasně léčivým faktorem (ani useknutí jeho hlavy vám moc nepomůže), obrovským arsenálem všech možných (i nemožných) zbraní a neustálou zásobou hlášek. Deadpool se v současnosti stává jedním z tahounů Marvelu (po Spíďovy, X-Menech a Avengers asi nejčastější série).

Tentokrát se nám dostane ještě syrovější zážitku než obvykle. Deadpool se probouzí z kómatu způsobeného hladem a zjišťuje, že nastala apokalypsa zombíků. Jakou lepší zprávu by se tento vyšinutý maniak mohl dozvědět? Vždyť to je pro něj ráj, může zabíjet, aniž by měl jakékoliv výčitky svědomí (no, ty on vlastně nemá nikdy). Autor této série (Cullen Bunn) nám slibuje jednu z nejtemnějších sérií toho, chtělo by se říct hrdiny, ale to asi není ten správný výraz, magora. Navíc vše bude doplněno něčím, co se v mnoha komiksech osvědčilo (TWD, Sin City, 300) a to pouze černou a bílou barvou (a samozřejmě červenou, to bychom totiž neměli ten správný krvák). A pak už se můžeme těšit jen na masakrování zombíků a tom to přeci je!

MARVEL KNIGHTS: HULK

Marvel Knights se vrací jako platforma pro mladé a nadané umělce, kterým se snaží dát šanci na poli velkých komiksů. Tentokrát se nám představí scénárista Joe Keatinge (Glory) a kreslíř Piotr Kowalski (Sex). A toto duo si vybralo oblíbeného, lehce vyprovokovatelného, zeleného, nikoho příliš milujícího a nevyzpytatelného Hulka.

Dr. Bruce Banner se probouzí na břehu Sienne v Pařízi. Brzy poté je naháněn v ulicích Paříže a někdo se ho snaží ulovit, respektive jeho alter ego Hulka. Lovcem Hulka je Nikoleta Harrow (dědička AIM). Jak se jí podařilo Hulka zotročit? To už vám samozřejmě prozrazovat nebudu. Jen vám řeknu, že v této sérii se můžeme dočkat zvráceného ohýbání mysli (na což jsme si již v souvislosti s Hulkem trochu zvykli), historického města Paříže a všemožných velkých příšer. Když všechno tohle vezmete a dáte to do mixéru ,, který představuje dva šílené mozky Keatinga a Kowalskiho, tak vám vyleze skvělý zelený koktejl!

DEXTER DOWN UNDER

Nyní trošku něco neobvyklého! Tohoto, v současnosti, asi nejznámějšího schizofrenika není třeba představovat. Dexter se u nás (a asi například i v Indii) proslavil díky stejnojmennému seriálu. Marvel se díky velké oblibě k této postavě rozhodl vydat komiksovou sérii Dexter Down Under.

A co náš vlastně čeká? Opět se bude jednat o sérii, která se bude topit v krvi neboť Dexter Morgan je nejen skvělý forenzní expert v Miami, ale také sériový vrah, který si mimoděk večer zaběhne odkráglovat nějakého parchanta. Je to sice trochu paradox, když masový vrah zabíjí další masové vrahy, ale proti gustu… Asi každý, kdo viděl seriál, si dokáže domyslet, o co přesně se bude jednat v tomto komiksu, ale jestli se tvůrcům povede skvělý seriál převést i na stránky komiksu, to už se bude muset každý přesvědšit sám.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz