Scénář pro původní film Justice League

16. února 2014 Elessar Diskuze (11)
Scénář pro původní film Justice League

Jak měl vypadat kdysi zvažovaný film Justice League, vám shrne náš nový, hostující, redaktorský kolega Elessar. Jestli je škoda, že jsme se takového filmu nedočkali, nebo naopak štěstí, už necháme na vašem posouzení. 

Knihy Dobrovský

Tento snímek, který měl být natočen roku 2007 a byl neustále ponecháván někde v šuplíku nějakého producenta, se dostal na světlo aspoň v podobě scénáře. Tato informace je stará již asi rok, přesto málokdo byl trpělivý, aby ho přečetl celý. Bohužel již není na netu dostupný, ale i tak se jej pokusím velmi stručně popsat. Taktéž se neodvažuji tvrdit, že je to opravdová předloha stornovaného filmu, ale pokud je to nějaká fanfikce, tak je na slušné úrovni.

Apropo ten, kdo si vzpomíná na počátky snímku Batman: Začíná, tak jeho scénář v minulosti byl několikrát recyklovaný a tak je možné, že zde vyčtete některé nápady na chystaný film týmovky z DC Comics. 

Casting

Pokud si každého herce vygooglujete, tak nebudete mít nijak vážný problém se vzhledem pro srovnání s originály, ale něco tak riskantního vsadit vše na obličeje bez velkého jména a zkušeností, se rovná sebevraždou. Ani jeden z členů skupiny by nebyl nikde představen, čili žádné vodění diváka za ručičku ve stylu Marvelu. Hlavním hrdinou měl být Adam Brody, jenž byl v té době posuzován za velmi talentovaného, ale kde dnes je? Nikdo z nich v ničem, za poslední léta nevynikl.

Hrdinové:

D.J. Cotrona jako Superman/Clark Kent 

Armie Hammer jako Batman/Bruce Wayne 

Megan Gale jako Wonder Woman/Diana 

Common jako Green Lantern/John Stewart 

Adam Brody jako Flash II/Barry Allen 

Anton Yelchin jako Kid Flash (Flash III)/Wally West 

Santiago Cabrera jako Aquaman/Arthur Curry 

Hugh Keays-Byrne jako Martian Manhunter 


Záporák: 
Jay Baruchel jako Maxwell Lord 


Vedlejší postavy: 
Teresa Palmer jako Talia Al Ghul 
Zoe Kazan jako Iris West 
Stephen Tobolowsky jako Alfred Pennyworth 


Předloha

Příběh víceméně čerpá z počátků druhé světové krize, jež se nazývala Infinite Crisis, a také tu figurují nápady z dalších komiksů, jako Tower of Babel (film Liga Spravedlivých: Zánik). Faktem ale je, že celkový scénář by měl jako filmový snímek asi 4 hodiny s menšími WTF momenty. Přesto pravý komiksák by brečel u tohoto filmu radostí. Problém by byl ale ten, že by většina lidí v publiku nevěděla, která bije. Bez sebemenších serepetiček mohu podotknout, že Avengers by na ně neměli, už kvůli tomu, že vlastní lepší příběhový zvrat a i interakci postav.

Příběh

(pokusím se jej zkráceně vypsat, tak jak si jej pamatuji) 

Film započíná doslova koncem, kde členové Justice League se vyskytují na pohřbu neznámého padlého hrdiny. Hned na to se dostáváme do děje před 5 dny, kdy vidíme paranoidního Batmana v Batcave, kde stojí u svého počítače a využívá svůj velmi moderní satelit k pozorování jiných hrdinů, aby zjistil jejich identity a slabiny. Alfred jej přiměje, aby toho nechal a jeho děj se přesune na klasický Brucův večírek, kde zahlédneme jeho bývalou lásku Talii Al Ghul a poznáme také vysoce inteligentního Maxwella Lorda. Abyste si ho nějak zařadili, tak si představte Ozymandiase z Watchmenů. 

Děj se ihned na to střídá představením Barryho Allena, který je ve fastfoodu (vedeném zde ne-hrdinou Booster Goldem) se svojí dívkou Iris West. Na to vidíme klasickou zpomalenou scénu ze Spider-Mana, jak hrdina dokáže padající jídlo servírky bez problému pochytat. V TV uvidí hořícího Martiana Manhuntera (jeho slabina) a jde do akce. Zde především žádná liga ještě neexistuje a podle jejich chování si lze vyvodit jen to, že se znají jen z krátkodobých setkáních.

Takhle celý příběh neustále funguje, aneb někdo má z jejich řad problém, a proto přibude další tvář, která je stručně představena, abychom si ho nějak povahově zařadili. Tyto interakce jsou slušné, protože třeba Barry je ze začátku zakoukaný do Diany a dětinsky obdivuje Muže z Oceli. Samotný Aquaman, který je králem národa Atlantis se chová arogantně a vznešeně, samotní scénáristé mu zde vůbec nepomáhají. Poukazuji na scénu, kdy na moři jede na dvou delfínech po boku Supermana. 

Někteří ze skupiny se domnívají, že za vším bude třeba Temný rytíř. Flash se drží drbů z televize, kde nemá tento muž dobrou pověst. Ale náhlé pohledy jeho kolegů tvrdí opak a jde znát, že každý z nich má s Batmanem určitou minulost. Kal-El tedy rozhodne, že je čas se přesunout do jeho Pevnosti osamění. Zde zjistí, že je jsou infikovaní nanoboty nebo něčím podobným, které tedy vytvářejí příznaky jejich slabin. Ať jde o Orinovu dehydrataci, Barryho rychlý metabolismus, Johnovo oslepení...

Co se děje, má odhalit mladičký Wally West, jenž disponuje podobnými schopnostmi jako Flash a je bratrem Iris. Ten tedy hledá po internetu cokoliv, aby zjistil něco, co by jim mohlo vypomoci. Hrdinové si navzájem vypomohou (doslova jak opice) se zbavit svých nanobotů v těle. Naopak Bruce Wayne v Batcave zjistí, že někdo převzal moc nad jeho superduper inteligentním satelitem, jenž najednou získal i svoji vlastní vůli. Ihned na něj zaútočí v jeho pevnosti robot Omac, jenž byl vytvořen zmiňovaným satelitem, aby zabil svého otce. Co je vůbec Omac? Vyznačuje se nadlidskou silou, létáním a energetickými paprsky z jeho rudého víčka. Popravdě tento projekt byl vládou vytvořen, kde nanoboti infikují lidské tělo - celkově ho ovládnou a tělesně přetvoří ve vražednou stvůru bez duše.

Temný Rytíř se po tomto incidentu setkává s Ligou v Pevnosti osamění. Sám Kal-El je překvapen, že je našel, ale Wayne neodpovídá. Řekne jim o svém projektu a jak všechny studoval. Důvod byl jednoduchý, lidstvo by nikoho z nich nedokázalo porazit, a tak zde musí být záložní plán. Sám tvrdí, že byl okraden a satelit nedokáže zastavit, jelikož je maskován na nebi a vytvořen, tak aby jej ani jeho tvůrce nedokázal zničit. Ano, toto je pravý Batman, nevěří ani sám sobě. Tento tah nezodpovědnosti neunese Superman, který, jak se zdá, Bruce zná velmi dobře. Srazí Batmana vůči zdi a musí jej mírnit Wonder Woman. Zde kolektiv zahlédne, jak je část jeho těla podporovaná speciálními ortézami (viz starý Wayne z komiksu Království tvé). Liga je znechucena touto zradou a odmítá pochopit svého kolegu, jenž je nucen odejít z pevnosti. Ve stručnosti tato scéná má více náboje než hádka členů z filmových Avengers.

Po tomto nás očekává hluché místo, kdy Diana s Barrym společně cestují, aby si Flash doplnil svoji energii obyčejnou stravou, znovu do toho fastfoodu. Tam na ně zaútočí postupem času Omacové, ale situaci zvládnou za částečné pomoci Wallyho Westa. Ten jim vysvětlí výsledky jeho vyšetřování. Zjistíme, že vláda v minulosti měla další svůj speciální projekt nadlidí, kteří měli doslova ovládat jiné svými myšlenkami. Bohužel experimenty na dětech nikdo postupem času nepřežil. Jediný produkt, který zůstal živ, je Jonah Wilkes, v současnosti znám jako Maxwell Lord. 

Ligu předběhla jen jediná osoba a to Nejlepší detektiv světa. Co ale ubohý smrtelník dokáže proti nadlidské síle Omaca. Batman se sám dostal daleko, až k Lordovi, ale postupně jeho život začíná vyprchávat do prázdna, když je pod krkem dušen robotickou stvůrou. Talia, která Bruce zradila, tvrdí že to takto nechtěla. Zde se nacházíme v situaci, kdy se žena domnívá, že kdyby svět přestal potřebovat Batmana, tak by ona mohla být čistě jen s Brucem. Ten se ale ptá Lorda, co opravdu chce, hned poté co ho na povel pustil Omac. Argument je jednoduchý, chce svět zkrátka ochránit před sebou samým. Taktéž tvrdí, že jsou doslova povahově úplně stejní. Temný rytíř s tímto nesouhlasí, ale jeho konkurent se optá, jak dlouho mu trvalo, než zjistil vše o svých přátelích a způsobech, jak je zabít. Odpoví, že by to nikdy nevykonal, ale Maxwell se mu vysměje tím způsobem, že Bruce nabil zbraň a on stiskl jen kohoutek. 

Hlavním faktem je, že Liga má již svůj cíl. Superman se na scénu dostane jako první, ale stane se to, co šlo rychle předvídat. Lord ovládne Muže z oceli a nechá jej zaútočit na na své přátele. Jako poslední na scénu přijde Wonder Woman, která nalezne kolegy všude roztroušeny po sídle Lorda v bezvědomí. Ve scéně ji vidíme, jak ji bez problému zlomil ruku. V rychlosti švihu ho ale vší její silou nakopne ze Země až do našeho krásného Měsíce. Přátelé v boji ho musí zatím zpomalit. Ať už se jedná o Flashe či Green Lanterna, všichni se pokusili o vše, co zmohou. Nejdéle bojoval Aquaman, který si přivolal na pomoc všechnu nejnebezpečnější havěť z temných tůní moře. Ta se obmotala kolem Supermana, jako klubko. Přesto ohnivému žáru Muže z oceli nestačili. 

Mezitím se Diana vrací k Lordovi a používá své Laso, které má schopnost donutit lidi mluvit pravdu. Maxvell jasně tvrdí, že není jiná možnost než ho zabít, tento čin oproti komiksům nedokáže vykonat. Pustí svázaného muže na zem. Naposledy se podívá na ležící přátele a očekává smrt ze strany Muže z oceli. Znenadání obemkne Lorda temný stín a Bruce mu zlomí vaz. Kal-El je svobodný, ale všichni jsou šokováni ze skutku, jenž vykonal Batman. 

Na sídlo přichází poslední bouře. Jedná se o armády Omaců s jedniným cílem - zničit možnou hrozbu jejich existence. Osobně si nepamatuji, jak zemřela v náruči Bruce Talia, ale zdrojem je pravděpodobně ještě předtím Maxvell, který již nesnesl další její podmínky. Batman tedy potřebuje využít počítač Lorda, aby satelit zastavil. Ostatní mu musí dát dostatek času. Na scénu se dostává ještě další rychlonožka, a to Wally West. Sám má svůj kostým, který se podobá tomu Kid Flashovskému. Bitva probíhá v klasickém Avengers stylu, kde každý vypadá přehnaně cool.

Během boje se Flash rozhodne v rychlosti sekund stavit za svojí ženou. Ve svém domově sedí brečící žena před televizí, která zobrazuje celý incident. Vše je nadále zpomalené, a on utěšuje svoji milovanou. Najednou si uvědomí, že dokáže zachránit svět a musí to vykonat, protože ona je jeho součástí.
Ihned na to je zpátky na bojišti, jako kdyby neodešel. Řekne přátelům, že se ještě uvidí a zaútočí jak rychlý blesk na zdroj modrých vojáků. Ničí vše kolem sebe a jen Wally s ním drží krok. Ten na něj řve, že běží až příliš rychle a Barry se na něj s úsměvem otočí a se strčením, které ho úplně rozhodí řekne: „Máš babu.“

Obětí Nejrychlejšího muže na světě končí snímek, ale jeho dědictví pokračuje dál Wallym Westem.

O autorovi

Elessar
Elessar

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Morzael Offline
Morzael 17/02/2014 (17. února 2014)
Co se filmu týče, pro mě by to byla orgie, ale myslím, že je dobře, že to nevypustili. Zatímco Avengers už po představení a úspěších jednotlivých hrdinů jen slízli smetánku, tento film by byla vyloženě žánrovka pro určitou skupinu lidí a v širším publiku by si hůř...
spiderbat Offline
spiderbat 16/02/2014 (16. února 2014)
Odpověd na #4150 příspěvek od Elessar
Myšlenku o Damianovi jsi jen po mně zopakoval  Já to přeci vím, zrovna jsem to v předchozím komentu napsal. Aneb je to Damian a i není, protože se tento nápad v té době rozvíjel. Na pohřbu Bruce po 20 letech měla 2 děti se synem Waynea, byla to konkrétně první myšlenka Damiana Waynea, protože jeho původ byl stejný,...
Děkuji moc, zároveň se omlouvám za svuj omyl, nekdy čtu rychleji než myslím...
Elessar Offline
Elessar 16/02/2014 (16. února 2014)
Odpověd na #4149 příspěvek od spiderbat
Díky, ale v KC se Damien nevyskytuje, tam se objevil akorát chlápek který se později stal inspirací pro něj, jinak jsem někde četl, že ty sequely nejsou s KC, moc kompatibilní (tzn. některé dejove linky, jako třeba smrt, tamější Lois Lane, tam jsou popsány jinak, než v KC), Je to pravda? P.S. Předem diky, za...
Myšlenku o Damianovi jsi jen po mně zopakoval  Já to přeci vím, zrovna jsem to v předchozím komentu napsal. Aneb je to Damian a i není, protože se tento nápad v té době rozvíjel. Na pohřbu Bruce po 20 letech měla 2 děti se synem Waynea, byla to konkrétně první myšlenka...
spiderbat Offline
spiderbat 16/02/2014 (16. února 2014)
Odpověd na #4148 příspěvek od Elessar
Tam došlo k tomu, že se zjistila jeho identita a záporáci mu zničili celé sídlo. Jediné co přežilo byla Batcave a Bruce na ochranu Gothamu používal roboty. S Graysonem se pohádal a ten zůstal v Teen Titans, potom používal identitu Red Robina (zabral jeho pozici v nové Supermanově Justice League) a měl dceru se Starfire (ta...
Díky, ale v KC se Damien nevyskytuje, tam se objevil akorát chlápek který se později stal inspirací pro něj, jinak jsem někde četl, že ty sequely nejsou s KC, moc kompatibilní (tzn. některé dejove linky, jako třeba smrt, tamější Lois Lane, tam jsou popsány jinak, než v KC),...
Elessar Offline
Elessar 16/02/2014 (16. února 2014)
Odpověd na #4147 příspěvek od spiderbat
Aha, mě přišlo, že v KC je má proto, že nemá při sobě, žádného vhodného náhradníka, jako v Knightfall, a/nebo že je už moc paranoidní, než aby svůj plašť půjčil někomu jinému, a taky kvůli věku... Každopádně, díky za vysvětlení.
Tam došlo k tomu, že se zjistila jeho identita a záporáci mu zničili celé sídlo. Jediné co přežilo byla Batcave a Bruce na ochranu Gothamu používal roboty. S Graysonem se pohádal a ten zůstal v Teen Titans, potom používal identitu Red Robina (zabral jeho pozici v nové Supermanově...
Minotaur.cz