Bleach 09: Fourteen Days for Conspiracy

11. ledna 2014 Padawan Diskuze (0)
Bleach 09: Fourteen Days for Conspiracy

Po celkem dlouhé době se s mojí recenzí vracím k sérii Bleach, konkrétně k 9. dílu s názvem Fourteen Days for Conspiracy.

Knihy Dobrovský

Jestli si dobře vzpomínáte, tak v předchozím díle Ichigo absolvoval víc než náročný trénink, aby mohl proniknout do Soul Society a osvobodit Rukiu. Doprovázen je svými přáteli, Orihime, Sadem a Ishidou, kteří také nemarnili čas a zdokonalovali své zvláštní schopnosti. Ovšem poté, co projdou přeměňovačem duševních částic, branou do Soul Society, čekají na ně mnohem horší nástrahy, než vůbec předtím čekali. Jejich cesta vyústí u Západní brány do Seireitei, neboli Dvora čistých duší. Tato brána je však hlídána, a to jejím strážcem, obrem Jidanbem, ozbrojeným dvěma gigantickými sekerami. Pokud vás zajímá, jestli se Ichigovi a ostatním podaří proniknout do Soul Socitey a zachránit Rukiu, neznám lepší způsob než popadnout tenhle svazek a ponořit se do světa Bleach ;)

Pokud bych měl zhodnotit děj tohoto dílu, tak posouvá a rozšiřuje hlavní příběh vázající se k této zápletce, na druhou stranu s ohledem na celou sérii není nijak zvlášť vyčnívající. Celkově je poměrně pestrý, najdeme zde prvky dynamičnosti v soubojových scénách, ale je také místy informačně obsáhlý, především v pasážích, kdy je popisováno Soul Society a některé další postavy, na které v tomto díle narazíme. Navíc tyhle dynamické a informativní scény jsou poměrně dobře vzájemně proložené, a tudíž nejsou situované do přímo jedné poloviny svazku. A tak čtenář není zahlcen příliš informacemi najednou, ale vždy je mu dopřán čas na jejich zpracování v nějaké akční scéně.

Vývoj kvality kresby u mangy jsem mnohokrát vysvětloval v Narutovi, tudíž stačí podotknout, že si drží kvalitu z předchozích dílů, je tedy uspokojivá a na nějaký její progres si budeme muset ještě hodně dílů počkat.

Verdikt

Jelikož u mangy jako je Bleach nebo Naruto je pravidlem, že určité zápletky jsou rozčleněny na několik svazků, přičemž tento svazek je v pořadí 4., pokrývající zápletku o záchraně Rukii, můžu ho doporučit primárně těm, co netrpělivě čekají na pokračování tohoto příběhu. A rozhodně doporučuji Bleach všem, co jej neznají, ale mají rádi mangu a zároveň těm, co začít se čtením mangy teprve uvažují.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Padawan
Padawan

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku