10 nejhorších X-Menů

21. prosince 2013 S4TW Diskuze (11)
10 nejhorších X-Menů

Deset nejhorších protivníků našich oblíbených superhrdinů jsme tu již párkrát měli (například Batmana, Spider-Mana či Iron Mana), co se takhle pro změnu podívat na zoubek kvalitě hrdinů? Konkrétně tedy X-Menů? X-Meny tu již máme nějakou řádku desetiletí a je tedy jasné, že se objevilo jednak spoustu kvalitně napsaných a zajímavých postav, ale také spousta velkých trapáků, propadáků, prostě špatně napsaných či nakreslených postav. A na ty se dnes podíváme!

Knihy Dobrovský

V téměř padesátileté historii X-Menů a jejich různých spinoffů jako X-Force, X-Factor, Excalibur atd. se objevuje logicky spousta různých postav a to jednak dobrých a jednak velmi špatných.

Seznam byl složen z několika různých kritických hledisek jako: schopnosti, osobnost, historie nebo kombinace výše uvedených.  Jdeme tedy na to.

 

Na desátém místě se umístil Cypher.

Doug Ramsey má spoustu starostí se svou velice zajímavou schopností, která je taková, teď se podržte, že rozumí jakémukoliv jazyku, řeči, no prostě dorozumívání se mezi dvěma objekty. A to je úplně všechno. V dnešní době nám stačí Google Translate, dříve stačil Cypher.

Tato postava se hodila hlavně především proto, že byla schopna rozlousknout jakýkoliv počítačový program, ať zemský či mimozemský, porozumět řeči těla a tak dále. To ovšem mnohdy v bitvě nestačí, proto není divu, že tato postava byla zabita. Ostatně, když vám chybí adamantiové drápy, laser, schopnost zachytit kulkut či muskulatura Arnolda Schwarzeneggera, je to proti superpadouchům těžké.

 

Deváté místo obsazuje Callisto.

Když byla Callisto vůdcem Morlocků, její hlavní schopností byla taktická vynalézavost a její ochranná páska přes oko. Přeci jenom, vylepšené smysly nejsou to samé jako vizuální schopnosti.

V době, kdy aktivně spolupracovala s X-Meny, tedy konkrétně s Charlesem Xavierem, tak jste jí nemohli postrádat. Proč? Protože měla chapadla na pažích a to už přeci stojí za to! Vždyť, kdo by nemiloval Dr. Octopuse?

 

 

Osmý je Josífek, tedy Joseph.

Zdá se vám už to jméno divné? Už když čtete v superhrdinském komiksu, že se nějaký hrdina jmenuje Joseph, tak je to většinou pro tu postavu konečná.

Původně se myslelo, že se jedná o mladší verzi Magneta, ve skutečnosti to byl však jeho klon. Což se nezdá úplně bez potenciálu (ale nemůže se přece jmenovat Joseph!!!).

Joseph měl všechny schopnosti, které má Magneto a navíc vlastnil postoje Dona Henleyho (písničkář). Joseph i je jakýsi moderní Don Juan, který se dokonce dvořil Rogue, což muselo poněkud podráždit Gambita.

Tato postava nabyla plného využití, neboť se nám vrátila v roce 2011 v sérii Magneto: Not A Hero, kde vyvraždí pěknou řádku lidí.

 

Sedmý musí být prostě Skin.

Tady stačí první pohled a máte jasno. Jako třeba v Planetě opic, by měl větší úspěch, ale v X-Menech? Přeci jenom snaha přinést do světa Marvelu Beastovi bratříčka se úplně nepovedla. Také pojmenovat hrdinu po nějaké části těla není úplná bomba.

Skin je členem Generation X, jeho pravé jméno je Angelo Espinosa a jeho hlavní schopností (kromě domýšlivosti) je ovládání své přebytečné kůže. Přesně tak, jedná se o béčkovou verzi Mr. Fantastica. Navíc šest stop extra kůže není nic extra.

Skin naštěstí nepůsobil na bojišti dlouho, smrt si ho našla s pomocí Church of Humanity.

 

Šestý flek obsadil Shattestar.

Mě osobně tato postava na první pohled nepřijde jako totální průser. Možná je to díky tomu, že se objevila ve velice úspěšné sérii X-Factor od Petera Davida. Předtím se ovšem jednalo o zcela zbytečnou postavu, která používala nepraktické zbraně a vypadala jako postava z nějakého japonského Anime.

Shattestar je geneticky vyšlechtěný gladiátor. Jako hlavní důvod jeho vyšlechtění bylo, aby mohl skvěle skákat a krčit se, zatímco drží svůj meč zcela nesmyslně.

Kromě nejdelšího ohonu všech dob, jaký u supehrdinů můžeme vidět, má Shatterstar také dvojici mečů s dvojitým ostřím, které může teleportovat.

Naštěstí v sérii X-Factor, se Peterovi Davidovi povedlo tuto postavu pozvednout z odpadních vod komiksu a dostat jí na snesitelnou mez, možná i výše. Pořád ovšem Shatterstar potřebuje Head&Shoulders.

 

Pátá je Stacy X.

Na tomto seznamu se objevila především proto, že její schopností je svádět muže, přeci jen se jedná o mutantskou prostitutku. Konkrétně se tedy jedná o schopnost vylučovat určité feromony, díky kterým je schopna ovládat lidské pocity a vyvolat například orgasmus či pocit zvracení.

Poprvé se objevuje v mutanstkém bordelu v Nevadě, později se připojuje k X-Menům. Po čase se zabouchne do Archangela, který si ovšem místo ní vyvolí Husk. Stacy mu na památku ovšem nechá video, na kterém skáče nahá přes švihadlo a říká, že místo Husk si měl raději vybrat sexy Stacy X. V boji především pomáhá tím, že svádí soupeře, je to trochu zvrácené a vůbec za svoji celkovou zvrácenost si zaslouží páté místo, přesto jsem přesvědčen, že kdybychom hodnotil japonské Hentai XXX, tak by se pohybovala na opačném konci seznamu.

 

Marrow se umístila těsně pod stupni vítězů, tedy čtvrtá.

Nenávidí svět, ale chce v něm žít, chce, aby jí svět přijal takovou jaká je. Je hrdá, že je mutantka, ale nesnáší to, jak vypadá. Už na první pohled je zřejmě, že je to žena, neboť je plná protikladů (sorry dámy). Koneckonců její vzhled je opravdu zvláštní, kosti jí čouhají z celého těla a kdykoliv je může vytáhnout a použít jako zbraň, opět se jedná o velice zvláštní schopnost. Není se holce co divit, že nenávidí zrcadla.

Problémem této postavy je jednak její zvláštní schopnost, jednak to, že prostě nemá žádnou hloubku, i když se o to několik autorů snažilo, vždy bezúspěšně. O úspěšnosti postavy svědčí i to, že se vždy objevila a zase zmizela, takhle to pokračovalo několikrát. Nyní se ovšem Marrow vrací v All-New Marvel NOW! Jako členka X-Force. Povede se jí dostat na výsluní?

 

Bronzová třetí příčka patří Maggottovi.

Je to jedna z těch klasických postav, které se zdají na papíře hrozně cool a mají jistý potenciál. Pak se na papíře skutečně objevuje a… nic. Z přemýšlivého, nenásilného mutanta s brutální mutací se stal další jouda, který dokáže svoji obyčejnou kůži v kůži modrou, whoaw!

Proto, jen co se tato postava objevila v X-Menech, byla okamžitě poslána do podřadnějších Generation X, kde měla stejný úspěch a proto vydržela celé jedno číslo. Později se dozvíme, že Maggott zemřel v mutantském koncentračním táboře.

 

 

Stříbrný X-Man.

Opět tu máme důkaz, jak dokáže jméno postavu zcela odepsat. Dobře, nějak to překousneme, vypadá docela cool. Jedná se o podobný typ jako docela úspěšný Cable. Akorát na rozdíl od něho nemá žádný techno-organický virus, který by ho držel zpátky. X-Man pochází z Age of Apocalypse univerza. Je to dítě Scotta Summerse a Jean Greyové, teda ne úplně, neboť je ze zkumavky.

X-Man se zamiluje do dalšího zajímavého výtvoru a to do Madelyne Pryor, což je klon Jean Greyové. Takže tu máme krásnou umělou lásku se vším všudy doplněnou tím, že v podstatě chodí se svojí vlastní matkou. Zvracené? Trochu i jo, řekl bych.

V současnosti je členem X-Team (the New Mutants), úspěchem je, že už nechodí s klonem svojí máti.

 

Vítězem je X-Treme!

Koukněte na ten obrázek a máte jasno, proč se stal vítězem. Nařachanej týpek s kšiltovkou pěkně na frajera, nesmí chybět drsný výraz a samozřejmě blonďaté copánky, už mi chybí jen růžové mašličky.

Původním jménem Adam Neramani, teď X-Treme (taky vám to přijde jako z wrestlingu?) má super superschopnost, jinak se to říct vážně nedá. Dokáže zapálit krev lidí, ano zapálit krev lidí. Jeho vlastní krev je kyselina, takže se nemusí bát, že podpálí sám sebe.

Tudíž jeho superhrdinské jméno jako vstřižené z devadesátých let mohlo klidně znít: ‘’Bloodlaunch’’, ‘’Firesquirt’’ nebo dokonce ‘’The Hemoglobin’’.

Doufám, že jste si všimli i cool obleku, který má pan extrémní (ve své podstatě je název vystihující). O kšiltovce na zaďaka jsem již mluvil, dále je vybaven koženým oblečkem, jako správný motorkář, který je doplněn různými pásky a přezkami a samozřejmě břity.

Původně se mělo jednat o třetího Summerse od čehož se naštěstí ustoupilo, ve finále se napsal jako syn Shi’ar despoty D’Kena.

Tato postava je prostě jako vystřižená z devadesátých let, ale vzal se mix k sobě nepadnoucích věcí, trochu se zatřepalo, zamíchalo, popeklo se, povařilo se to a hurá je tu X-Treme. 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 02/01/2014 (2. ledna 2014)
Jen menší doplnění: Skin se vyskytoval, v 104 sešitech (a zemřel v Uncanny X-Men Holy War 1), to se mi zdá, na ,,podpůrnou´´ postavu poměrně dost (i když asi je to fakt málo)... Cyphera (Douglas Ramsey) vzkřísili (naposled se asi objevil v eventu Fear Itself), a vyskytuje se...
Elhonzo Offline
Elhonzo 02/01/2014 (2. ledna 2014)
Odpověd na #3892 příspěvek od Cap 12
Neobjevila se Marrow náhodou v Amazing Spiderman když ho Crew vydávala před cca 10 lety?
Ano , konkrétně číslo 9 .
Cap 12 Offline
Cap 12 02/01/2014 (2. ledna 2014)
Neobjevila se Marrow náhodou v Amazing Spiderman když ho Crew vydávala před cca 10 lety?
Tyfus Offline
Tyfus 23/12/2013 (23. prosince 2013)
Čtete ty články někdy po sobě než je zveřejníte?
spiderbat Offline
spiderbat 22/12/2013 (22. prosince 2013)
Odpověd na #3881 příspěvek od Elhonzo
 Pro mě jo . Většinu mutantských schopností si dovedu něják ´´vědecky´´ vysvětlit . Ale to co umí ona je pro mě jen WTF :-D .
Pro mě taky :-D.
Minotaur.cz