Noci s Desdemonou 1: Dětská křížová výprava

17. prosince 2013 gumidekmedvidek Diskuze (0)
Noci s Desdemonou 1: Dětská křížová výprava

I v tento před Vánoční čas Vás vítám u další recenze. Tentokrát se podíváme na zoubek menšímu nenápadnému komiksovému počinu, které vydalo nakladatelství RandO. Opět si vybralo italskou scénu a předvádí nám první díl Noci s Desdemonou, který se opět předvádí sympatickými křivkami hlavní hrdinky.

Knihy Dobrovský

Když jsem před nedávnou dobou měl tu čest recenzovat komiks E.V.A., tak jsem ani nedoufal, že budu z italské scény příjemně překvapen. Právě nakladatelství RandO si je vědomé své pozice a ví, že právě italský komiks na české scéně chybí a tudíž čtenáři přináší něco nového, co tu ještě nebylo. Jako druhý komiks si nakladatelství vybralo Noci s Desdemonou, který se tváří na první pohled jako všední a laciné počtení. Ovšem pravda je někde jinde.

V první řadě by bylo dobré poukázat na cenu samotného komiksu, která sahá k symbolické stovce. Právě za tuto částku dostanete sice poměrně skromný formát a velice jednoduchou vazbu. Na druhou stranu však přinese parádní čtení téměř do kapsy, které se perfektně hodí jak do městské hromadné dopravy, tak pod lavici do školy či na ubíjející přednášku. Tedy ve výsledku, koncept zpracování perfektně ladí se samotným obsahem komiksu

Co se právě toho obsahu týče. Dostáváme se na italské vlny, lépe řečeno na italské rádiové vlny, neboť samotný děj se točí kolem charismatické hlavní hrdinky pracující jako hlasatelka v místním rádiu. Místním rádiem je zde myšlena lokální rozhlasová stanice v italském městečku, kde se děj odehrává. Hlavní hrdinka Desdemona je proslulá svou nedochvilností a přes to elegancí. Nakonec vždy potěší své posluchače nějakou zajímavou příhodou. Děj začíná v momentě, kdy do rádia zavolá jeden posluchač, že na stavbě nalezl několik desítek dětských lidských ostatků. V tom okamžiku se Desdemonda okamžitě pouští do vyšetřování a snaží se za každou cenu najít pravdu.

Samotný děj je tak trochu koncipován jako epizoda ze seriálu. Dost dobře by se Desdemonda dala přirovnat typickému dobrodružně kriminálnímu příběhu ala Indiana Jones v ženské podobě. Sice se s ní nevydáváme na dobrodružství jako v případě Indyho, avšak podobné ladění příběhu a opar mysteriózna se dostaví. Je pravdou, že toto komiks staví do jednoduchosti příběhu, avšak Desdemonda si na nic většího ani nehraje a vlastně vůbec nepotřebuje. Předkládá čtenáři přesně to, co potřebuje. Oddechový kratší příběh, pohlednou hrdinku s oku ladícími křivkami a v neposlední řadě také určitá natěšenost na další příběh. Výsledkem je tedy ničím nepřekvapující dějové zvraty a určitý nedostatek originality, která se hledá poměrně těžko.

Komiks se předvádí v černobílém zpracování, které komiks alespoň trochu přidává na vážnosti. Však samotná kresba je více než povedená. Ono vlastně celá italská komiksová základna je dosti rozrostlá a komiksový kreslíři se najdou v hojném počtu i v zámoří. Takže dalo se to i čekat. Ve výsledku nadměrná spokojenost.

Nakonec by bylo dobré zmínit, že komiks byl vydán v limitovaném nákladu 200 kusů. Takže svým způsobem se vyplatí pořídit. Dále nakladatelství RandO uvažuje o pravidelné sérii, která by se uskutečnila v případě prodání padesáti kusů. Tudíž pokud Vás recenze alespoň trochu zaujala, tak podpořte Desdemondu a vyslužte ji sérii ať v knihovničce není sama.

Pokud Vás tedy kniha zaujala a chtěli byste si ji pořídit, tak Vás nasměruji přímo na stránky nakladatelství RandO. Samotná kniha vás vyjde na 99 Kč + poštovné a balné. Takže pokud máte zájem, pište na e-mail info@randocomics.com, kde si tento komiks objednáte.

nenáročné počtení, italský komiks, povedená kresba, cena
laciné zpracování, jednoduchý příběh

Verdikt

Noci s Desdemondou přinesli první příběh nazvaný Dětská křížová výprava v jednoduchém stylu. Pokud máte rádi krátké komiksové počtení a nechce se Vám pouštět do ničeho složitého, tak Desdemonda je právě holka pro Vás. Nečekejte složitou zápletku ani originalitu příběhu, však grafické zpracování či parádní atmosféra dobrodružství zabaví, i když jen na krátko.

RandO
Děkujeme za spolupráci nakladatelství RandO, které vzniklo v květnu 2013 a specializuje se na vydávání amerických a italských komiksů mainstreamového typu. Vydává i autorské, opět spíše mainstreamové, knihy. Pro začátek si vybrali italského výtvarníka Marka Turiniho.

O autorovi

gumidekmedvidek
gumidekmedvidek

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku