Novinky z planety Marvel #2

7. prosince 2013 S4TW Diskuze (0)
Novinky z planety Marvel #2

Měsíc s měsícem se sešel a máme tady opět spoustu novinek od tvůrců z Marvelu. Opět jsem se snažil vybírat ty tituly, které jsou něčím zajímavé a které jsou teprve ve svých počátcích, aby měl každý z Vás možnost začít sérii číst pěkně od začátku. Tentokrát tu máme dvě epické události. Ve třetí se bude jednat o X-Meny a čtvrtá bude oddychového charakteru s poměrně méně známou postavou.

Knihy Dobrovský

Inhumanity

Jedná se o pokračování příběhu Infinity, kde byl zničen Attilan a na Zemi se začala šířit takzvaná Terrigen Mists, která probouzí spící Inhumanské buňky v lidech, kteří jsou dávnými potomci Inhumanů.

Karnak se po této události zbláznil (kolečko sem, kolečko tam) a vyváděl skopičiny na Manhattenu. Proto si ho Avengers odchytili a začali vyzvídat, co se stalo. Karnak jim postupně vysvětlil, jak si Thanos pohrál s Inhumans. Pak se ho samozřejmě ptali, proč Black Bolt rozšířil Terrigen Mists mezi lidi a co bude dál? To už si zjistěte každý sám.

Autory komiksu jsou scénárista Matt Fraction (The Invicible Iron Man, Uncanny X-Men, Hawkeye) a kreslíř Olivier Coipel (House of M, Thor), takže se jedná o zkušené hochy. Příběh vypadá velice zajímavě a může se to vyvíjet všelijak, proto určitě tento komiks doporučuji.

 

Cataclysm: The Ultimates Last Stand

Další z velkých událostí ve světě Marvelu. Tentokrát se bude týkat Ultimate světa.

V jednom příběhu, který také popisuje pro změnu docela velkou událost ve světě Marvelu (Age of Ultron), se vytvořila díra do světa Ultimate a skrz prošel všemi milovaný a oblíbeny Galactus. A jak všichni víme, Galactus má hlad a to pořádný hlad, dokonce větší než já před obědem a to už je co říct. Jedná se tedy snad o poslední bitvu hrdinů Ultimate? To se určitě v této epické sérii dozvíme. Opět mohu jen a pouze doporučit, neboť se bude jednat určitě o pořádnou řežbu, však všichni určitě víte, že Galactus nemá ve zvyku se s něčím mazlit.

Tuto událost mají na starost chlapci, které jsme měli tu čest poznat díky poslednímu dílu UKK: Ultimate Spider-Man: Moc a odpovědnost. Správně, Mark Bagley a velikán Brian Michael Bendis.

 

Amazing X-Men

Zde začíná nová éra X-Menů. Po smrti Nighcrawlera v X-Men Messiah Complex (ano opět nám umřela jedna ze známých postav ve světě Marvelu a já jen čekám, kdy jí zase oživí), jako by byli X-Meni bez svého srdce a duše, přeci jen Kurt byl docela oblíbený mezi všemi členy X-Men a i já ho bral jako sympaťáka s fajn přízvukem. Samozřejmě (a vidíte, netrvalo to ani dvě věty), že po chvilce se hrdinové dozvídají, že jejich přítel by nemusel být na dobro pryč. Proto se Wolverine, Storm, Beast, Iceman, Northstar a Firestar snaží ho najít a přivézt zpět.

Příběh mají na starost Jason Aaron (Ghost Rider, The Other Side, Wolverine, Punisher MAX) a kreslíř Ed Mcguinness (Superman, Superman/Batman, Deadpool, Hulk). Ve srovnání s výše uvedenými tituly se na tento těším o něco méně, ale zase jsou to X-Meni a příběh může jen překvapit. Uvidíme, snad nám toho Kurta neoživí hned ve třetím sešitu a aspoň nás nechají chvíli v napětí.

 

Painkiller Jane: The Price of Freedom

A na závěr trochu oddychovka po takové smršti převratů a epických událostí.

Painkiller Jane je zpět v akci. Příběh nás výjimečně zavede do New Yorku. Jane chrání saudskoarabskou princeznu, která se evidentně nelíbí každému a pár frajerů by jí chtělo vidět pod drnem. Naštěstí mezi princeznou a zabijáky stojí nezkrotná Jane, která věci řeší po svém (což na hrdinech přeci jen máme rádi).

Komiks vypadá spíše na takovou oddychovku, ve které se mimo jiné dozvíme, kdo to ta Painkiller Jane je a jak se dala dohromady s detektivem Fernadezem. Autoři Jimmy Palmiotti (Jonah Hex, G.I. Combat, Deadpool, Punisher) a Amanda Conner (pro změnu také jednou žena - například Power Girl či Gatecrasher).

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz