Stanice AMC si objednala pilotní díl Preachera

17. listopadu 2013 Damien Diskuze (0)
Stanice AMC si objednala pilotní díl Preachera

Každému zarytému komiksákovi nemůže být jméno Gartha Ennise cizí. Poslední díl UKK byla ukázka jeho práce a kromě této u nás vyšlo jeho knih již požehnaně. Co ovšem patří k ikonám jeho tvorby, je, domnívám se, právě sága o posedlém kazatelovi a jeho divoké jízdě, kterou mu ilustroval Steve Dillon. A právě toho se možná dočkáme v televizním zpracování.

Knihy Dobrovský

Jak jsem řekl, televizní stanice AMC si objednala pilotní díl seriálu o alkoholickém kazateli Jesse Custerovi, který je požehnán (nebo spíš proklet) hlasem Božím a který se snaží stvořitele najít a dát s ním trochu ostrou řeč o jeho nezodpovědnosti. Na tomto divokém dobrodružství ho bude následovat Tulip, zabijačka a ex-přítelkyně Jessiho a Cassidy, stoletý upír z Irska. 

Není to první pokus o převední tohoto komiksu na televizní obrazovky. Kdysi to zkoušel Kevin Smith se společností Weinsteins a Sam Mendes nedávno plánoval minisérii u HBO. Posledním skautem, který měl ambice o Kazatele byl D.J. Caruso. Jenže tato látka není úplně nejlehčí. 

Ne snad, že by šlo o nějaké velmi hluboké dílo, které by pojalo jen procento divák s citlivějším smyslem pro vnímání filosofie a gnóze. Spíš je to dost úchylné. Je třeba si uvědomit, že kromě kazatele, který si potrpí na kořalku, se v příběhu objevuje i teenager Prdelman, vidláčtí vrazi, tajné náboženské kulty, organizace uctívajícího malého retardovaného Ježíše, kanibalové a muži, co smilní s masovými produkty. A to jsme asi v polovině výčtu, nemluvě o všem tom násilí, politické nekorektnosti atd.

Preacher prostě není úplně snadný příběh na zpracování pro televizi. Ale AMC se snaží posunout někam dál a s mužem jménem Greg Nicotero, který dělá speciální efekty pro Walking Dead, se jejich šance zvyšují. Jak to celé dopadne, na to si ještě asi počkáme. 

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku