Novinky z planety Marvel #1

8. listopadu 2013 S4TW Diskuze (0)

Je libo bůh hromu, vlastenec, cool zloděj či magor v červeném?

Novinky z planety Marvel #1

V tomto pravidelném měsíčníku bych vám, komiksákům, chtěl představit novinky, které se objevily za uplynulou dobu ve světě Marvelu. Budu se snažit vybírat ty nejzajímavější tituly. Snad vám to pomůže při rozhodování o uvažování o nových sériích, nebo vám to pomůže vyplnit pauzu mezi vašimi oblíbenými tituly. V prvním čísle bych chtěl představit série jednak o klasicích jako je Thor a Captain America, ale i o ne tak profláklých hrdinech-nehrdinech Fantomexovi a Carnegovi.  

Knihy Dobrovský

Fantomex MAX

Troufám si tvrdit, že pro většinu z vás je tato postava méně známa, ale o to je více zajímavá. Tvůrcem chlápka v černobílém kostýmu není nikdo menší než Grant Morrison. Postava se začala vyskytovat po boku X-Menů jako výtvor programu Weapon Plus

V této sérii se nám dostane právě tohoto super zloděje. Nebude chybět ani spousta zvrácené a necenzurované akce (což nám zaručuje právě značka MAX), sexy agentek, a originálních zbraní. Příběh začíná tím, že se Fantomex objeví na dně oceánu kdesi v Antarktidě. Svět se ocitá na pokraji konce, všude plno super-padouchů a únosů, ale jen do té doby, než někdo nevypustí Krakena. Autorem příběhu je Andrewu Hope.

 

Superior Carnage

Tohohle magora s velkým M, zná každý fanoušek Spider-Mana z jeho příběhů. Objevoval se i v kresleném seriálu Spider-Man TAS, kde měl výstižný překlad Masakr.

Cletus Kasady je nadobro zavřený pod zámkem. Opravdu nadobro? Nebo se chystá opět další masakr od tohoto lehkovážného blázna, který se ničeho neštítí? Kasadyho spoluvězni se snaží v Cletusovi opět probudit Carnageho a využít to ve vlastní prospěch, povede se jim to a bude vůbec možné někoho takového ovládat? To nám odhalí Kevin Shinick (Avenging Spider-Man, Robot Chicken) a Stephen Segovia (Extreme X-Men, Thor) pomocí svého groteskně úchylného příběhu a slibují nám, že se místy nebudeme ani schopni dívat na některé scény. Povede se jim to?

 

Thor: Crown of Fools

Vysoký, blonďatý, modrooký a namakaný. Ne to není model Calvin Kleina, ale náš Avenger Thor, bůh z Asgardu.

Tento příběh nám přináší Bryan J.L. Glass, který již má zkušenost s Thorem ze série Thor: First Thunder a italský kreslíř Andrea Di Vito. Tentokrát nám naservíruje všechno, co nás na Thorovi baví, tedy samotného hromovládce, jeho šíleného bratra Lokiho, neohroženou Sif, the Warriors Three a všechno to dobrodružství z Asgardu. Jaká tajemství skrývá the Crown of Fools o přátelích Thora? To a ještě víc se dozvíme v této sérii.

 

Captain America: Living Legend

Američany tolik milovaný Steve Rogers, respektive Captain America. Je to ikona, která je zárukou velkého zájmu nejenom příznivců Marvelu. Jedná se o takovou sázku na jistotu, ale jde v tomto případě i o kvalitní příběh? To se budete muset dočíst sami, každopádně ‘main plot’ vypadá velice zajímavě a určitě naláká nejednoho čtenáře.

Když se objeví supertajná vesmírná stanice, sestřelená neznámou mimozemskou silou, je jen jediná možnost koho poslat, aby to prošetřil. Do boje musí opět táhnout Cap se svým tolik milovaným štítem. A jak do toho všeho zapadá Volkov? To se nám pokusí objasnit Andy Diggle a Adi Granov (můžete ho znát například z nedávno vydaného titulu v UKK – Iron Man Extremis). Granovova kresba asi nesedne každému, ale v tomto případě si myslím, že se bude jednat o povedené propojení.

Ruská armáda postupně uzavírá prostor havárie, kde se vyskytuje zmíněná vesmírná stanice a v té době přichází na scénu právě Steve, který má za úkol najít přeživší a přivléct je zpět. V horším případě je umlčet na věky. Že vám to na Capa moc nesedí? Mě také ne a proto sem zvědavý, jak se celý příběh bude vyvíjet dál, proti Capovi totiž nestojí jenom ruský nepřítel, ale také neznámý mimozemský mutant. 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz