TV projekt Flash

7. listopadu 2013 shifty Diskuze (1)
TV projekt Flash

Nedávno na našem webu proběhla informace o tom, že se Flash objeví v epizodách seriálu Arrow a že se dočká i vlastního sólového seriálu. Nyní vám přinášíme další informace k tomuto tématu.

Knihy Dobrovský

Asi to není novinka, ale komiksová kniha o této postavě již u nás vyšla, a fanoušci po celém světě doufají, že vyjde i film. Flash se nám ovšem představí možná už dříve, než někteří myslí. Navzdory nedostatku informací o JLA na Comic-Conu 2013 v San Diegu (kromě filmu Batman vs. Superman, o tom jediném se na Comic-Conu bavilo) víme, že se Warner Bros. zřejmě brzy vytasí s nový seriálem pro televizní stanici CW (Arrow, Smallville).

Nám dobře známý "bublinkář" pro DC comics, Geoff Johns, a další dva ze tří tvůrců seriálu Arrow, kteří se k projektu připojili (Andrew Kreisberg a Greg Berlanti) se na tvorbě seriálu budou podílet. Seriál se bude odehrávat v Central City, dalším fiktivním DC městě a domově Flashe, které se společně s Barry Allenem nejprve několikrát objeví v 2. sérii Arrowa. Takže, co to bude znamenat pro film Flash? Není zřejmé, zda toto oznámení z Deadline je dobrou nebo špatnou zprávou. Závisí na Vašem názoru o adaptační práci Berlantiho a Kreisberga, kteří makají na charakteru Green Arrowa.

Prezident TV stanice CW Mark Pedowitz vysvětluje:

"Plánujeme originální příběh a uvidíme, jak to půjde. Chceme rozšířit vesmír DC a cítime, že tohle bude velmi dobrá cesta. Možná nejprve nepřijdeme s jeho největší superschopností."

Jaké důsledky bude mít seriál na  Flash film se nezmínil, ale zdroje THR tvrdí, že Marc Guggenheim stále pracuje na jeho filmu pro rok 2016. Takže my fanoušci nemáme důvod k panice.

Barry Allen, jak se ukázalo, je dost průbojný hrdina na to, aby se na něj televizní diváci stále koukali bez ohledu na to, jací jsou kolem něj záporáci. CW si dalo cíl, že pro publikum zavede Flashe jako policejního vědce (a část týmu Olivera Queena), možná toto je spíše důvod k obavám. Propojení TV seriálu a filmu není nemožné. Víme, že Marvel toto zvládá, takže kdo ví, Warner Bros může mít nějaký velký plán pro svedení svého televizního a filmového vesmíru dohromady. Ale pro tuto chvíli, je tento krok fanoušky celkem zpochybňován. Zatímco Green Arrow je příliš okrajový charakter na to, aby se riskovalo budování filmu, Flash je oproti tomu naprosto nezbytný a příliš populární na to, aby neměl vlastní film.

Nelze říci, že Flash televizní seriál je odsouzený od začátku, stále zklamaní fanoušci filmového DC světa určitě raději podpoří televizní show, ovšem jeho mnohem omezenější rozpočet je výzvou pro každý projekt. Samozřejmě, rádi bychom se mýlili. Jaká je vaše bezprostřední reakce na tuto zprávu? Je televizní seriál Flash chyba? 

O autorovi

shifty
shifty

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

damic Offline
damic 08/11/2013 (8. listopadu 2013)
Flash je můj nejoblíbenější hrdina z DC světa, tím pádem budu rád za každý jeho příběh. Zatím si ho ale nedokážu představit jako seriál. Dle mého je to tak velká postava, že se možná až nehodí pro seriál, samozřejmě budu rád, když to bude naopak a seriál se ani...
Minotaur.cz