Easter Eggy v komiksových filmech 1. díl

5. listopadu 2013 The First Robin Diskuze (21)

Aneb, co oči obyčejného diváka nevidí

Easter Eggy v komiksových filmech 1. díl

Jsou dva druhy filmových diváků.  Jedni vyrazí do kina vypnout od každodenních starostí, vypláchnout si hlavu a na detaily z promítnutého bijáku si za pár dní ani nevzpomenou. Pak tu jsou ovšem ještě „ti druzí“. Takoví diváci čtou film jako knihu, vnímají každou vteřinu, každý, byť jen nepatrný detail příběhu. A především pro ně jsou ve filmech skryté Easter Eggy - vtip, narážka či odkaz na něco, co může i nemusí přímo souviset s tím, co vidíme na plátně. Z hledání Easter Eggů se stal vlastně tak trochu sport. Tak si pojďme trochu zahrát. Jelikož jsme na komiksovém webu, je jasné, na jaké filmy se zaměříme.

Knihy Dobrovský

Předem bych chtěl říct, že jsem při výběru záměrně vynechal všechny Post-credits scény, jelikož nepochybuji o tom, že ty všichni velmi dobře znáte a není tak třeba je nějak sáhodlouze připomínat. Při svém hledání jsem se snažil dát přednost zajímavým a někdy i třeba ne tak obecně známým, skrytým Easter Eggům a vtisknout jim nějaký řád a časovou posloupnost. Tak tolik úvod a jdeme na to.

Superman se vrací (2006)

Easter Egg: Zod ve Scrabblu

Pokud se stihnete dobře zadívat na bleskový záběr hrací desky s poskládanými písmeny, můžete si na ní přečíst slovo ZOD. Tedy jméno záporáka, který se objevil ve druhém díle a poté i v Muži z oceli.

Superman se vrací (2006)

Easter Egg: Pyžamo s Aquamanem

Když syn Clarka a Lois na konci filmu usíná, má na sobě pyžamo s dalším hrdinou vydavatelství DC Comics – Aquamanem.

Já, legenda (2008)

Easter Egg: Plakát na Batman/Superman Movie

Tenhle film má do komiksové tématiky docela daleko, přesto obsahuje jeden z nejlepších Easter Eggů, proto v tomto výčtu nesmí chybět. O filmovém setkání Batmana se Supermanem se hovoří už nějaký ten pátek. Sen se stane realitou až v červenci 2015, ale již několik let zpátky se nahlas hovořilo o jeho realizaci. A jedna taková vize je zachycena ve filmu Já, legenda.

Iron Man (2008)

Easter Egg: Rozestavěný štít Kapitána Ameriky

Zrození Iron Mana načalo Marveláckou filmovou euforii, která trvá dodnes. A právě tenhle film poprvé potvrdil to, o čem spousta komiksových fandů jenom snila. Propojení komiksového vesmíru započalo. První Starkovo dobrodružství přineslo hned několik rozpoznatelných odkazů a toto je jeden z nich. Rozestavěný štít kapitána Ameriky v pozadí Tonyho rozhovoru s Pepper. Je zajímavé, že v traileru, kde se objevil i segment této scény, Capova ikonická zbraň chybí.

Iron Man (2008)

Easter Egg: Vyzváněcí tón jako znělka animovaného seriálu Iron Man z roku 1966

Zůstaňme ještě chvíli u Železňáka. Schválně si pusťte scénu, kdy Tony volá Rhodeymu a poslouchejte, jaká melodie při tom hraje. Pak se koukněte na znělku k animovanému seriálu Iron Man z roku 1966. Nezní vám to podobně?

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Easter Egg: Cameo Loua Ferrigna

Za časů, kdy ještě filmový svět neholdoval CGI technice, hrál Hulka člověk. Byl natřený na zeleno, měl velké svaly a jmenoval se Luis Ferrigno. A když se z Hulka stala hromada počítačových pixelů, zahrál si v ní alespoň cameo.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Easter Egg: Kapitán Amerika pod ledem

Neuvěřitelný Hulk má na svědomí i jeden z nejutajovanějších a nejednoznačných Easter Eggů v historii filmu. Režisér Louis Letterier již několik měsíců před premiérou sebevědomě prohlašoval, že se v jeho filmu objeví i Kapitán Amerika. Jaké pak bylo divácké zklamání, když po něm není za celých 112 minut ani stopy. Světlo do celé kauzy nakonec přinesl až alternativní začátek, kde něco, co vypadá jako červenomodrá čmouha skutečně najdete, ale takhle si Capovo cameo jeho fandové asi nepředstavovali.

Temný rytíř (2008)

Easter Egg: Coleman Reese jako odkaz na Riddlera

I když si zápornou roli v prostředním díle Nolanovy netopýří trilogie rozdělili Joker a Harveym Dentem, nebezpečí pro Bruce chvíli znamenal i Coleman Reese, který vyhrožoval, že prozradí, kdo se skrývá pod kápí. Jeho jméno je jasným odkazem na jiného Batmanova nepřítele a to Riddlera – Hádankáře. Když vyslovíte jméno Reese foneticky, dostanete slovo mystery – záhada. Navíc, byl to právě Riddler, kdo odhalil Batmanovu tajnou identitu.

 

Úvodní díl přehledu komiksových Easter Eggů je u konce. Doufám, že se Vám líbil a pokud bude zájem, rád napíši pokračování. Už teď mám v hlavě spousty dalších filmových pomrknutí pro pozorného diváka. Veškeré připomínky, náměty a nadávky piště prosím do diskuze.

O autorovi

The First Robin
The First Robin

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Elhonzo Offline
Elhonzo 06/11/2013 (6. listopadu 2013)
Odpověd na #3406 příspěvek od Batman
To jo, ta hra vždy vychrlí něco nového :-D.
Škoda jen že nový Arkham Origins je s těma Easter eggama poněkud skromnější .
Batman Offline
Batman 06/11/2013 (6. listopadu 2013)
Odpověd na #3407 příspěvek od spiderbat
Všimli jste si, že ten falešný plakát, z Jsem legenda, vypadá skoro jako ten poster na Batmana vs Supermana z Comics-conu?
Tak asi bychom se měli připravit na zombie :-D.
spiderbat Offline
spiderbat 06/11/2013 (6. listopadu 2013)
Všimli jste si, že ten falešný plakát, z Jsem legenda, vypadá skoro jako ten poster na Batmana vs Supermana z Comics-conu?
Batman Offline
Batman 06/11/2013 (6. listopadu 2013)
Odpověd na #3403 příspěvek od LittleJohn
Jo kdyby tam bylo jen tohle. Jednou vecer jsem stravil skoro dve hodiny koukanim na youtube na vsechny mozne easter eggy v Arkham City.
To jo, ta hra vždy vychrlí něco nového :-D.
LittleJohn Offline
LittleJohn 06/11/2013 (6. listopadu 2013)
Odpověd na #3396 příspěvek od Batman
Ted´ mě napadlo kdo si všiml v Arkham city easter eggů na Jokerovo dítě?
Super clanek. Rozhodne se na pokracovani tesim. Zatim nejbohatsi na easter eggy mi prijde serial Arrow.
Minotaur.cz