V ČR vychází další Ú.P.V.O

4. listopadu 2013 Morzael Diskuze (0)
V ČR vychází další Ú.P.V.O

Ať sem pořád necpeme jen zahraniční bleskovky, když se dějí zajímavé věci i na české komiksové scéně. O tuto konkrétní bleskovku se zasloužilo nakladatelství Comics Centrum svou nejnovější komiksovou peckou pro všechny fandy světa Hellboye.

Knihy Dobrovský

Právě dnes totiž vychází druhý díl série příběhů z Úřadu paranormálního výzkumu a obrany. Při této příležitosti je navíc připravena i limitovaná série komiksů se šesti různými variantami obálek. Něco podobného udělalo Comics Centrum naposledy s komiksem podle stejnojméného kultovního filmu Se7m.

Každá varianta obálky bude vyhotovena pouze v 55-ti kusech, pro které je očíslování samozřejmostí. Limitovanou edici, stejně jako tu klasickou, můžete sehnat na kamenném obchodě Comics Centra nebo e-shopu už ode dneška. Zde si můžete komiksem virtuálně prolistovat.

Teď tedy nějaké slovo přímo od Comics Centra a speficikace komiksu:

„Tvůrce Hellboye a Úřadu paranormálního výzkumu a obrany, Mike Mignola, se spojil s těmi nejlepšími komiksovými scénáristy a výtvarníky, aby je zapojil do bizarních vyšetřování. Vyjedou po stopách prokletých vlaků, nacistických válečných zločinců, pomstychtivých duchů utopených čarodějnic, uvězněné bohyně stok, strašidel pod postelemi a na řadu přijde i neočekávaný výskyt zombie. A to vše jen v jedné knize,“ řekl Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum.

Komiks původně vycházel v podobě sešitů a každá povídka proto měla jiný lettering. Stejně jako u předchozí knihy Ú.P.V.O. 1: Dutozem a další povídky je česká verze letterovaná Mignolovým písmem, stejně jako knihy ze série Hellboy. Pro lepší orientaci čtenáře byl pro mluvu určitých postav zvolen odlišný typ písma. Překladu se opět ujal hellboyovský specialista Jan Kantůrek, který je mezi našimi čtenáři známý také překlady knih Barbar Conan, Zámek a klíč nebo Zeměplochy Terryho Pratchetta.

Pro souborné vydání druhého dílu Ú.P.V.O. byla vytvořena poslední povídka - Takový obyčejný den v úřadu - kterou jedinou Mignola sám napsal. „Díky setkání velkého množství tvůrců dochází k rozšiřování vesmíru, ve kterém se příběhy série odehrávají, a výrazně se prokresluje psychologie postav. Je zde patrná Mignolova snaha vytvořit si plochu pro rozehrání velkého epického příběhu. Ten odstartuje třetí knihou Ú.P.V.O., která přímo naváže a propojí se se sérií o Hellboyovi. Kniha obsahuje také skicář s poznámkami všech těchto hvězdných tvůrců,“ uvedl Václav Dort.

Limitovanou edici komiksu Ú.P.V.O. 2: Duše Benátek představuje šest různých variant obálek komiksu. Stejně jako kdysi obálky komiksu Se7dm, bude mít Ú.P.V.O. šest obálek a jednu pro standardní verzi. Obálky představují úvodní obrazy jednotlivých povídek v knize. Pro opravdové komiksové nadšence je pak připravena i speciální akce při koupi všech variant obálek.

 

Limitovaná edice Ú.P.V.O. obsahuje:

- 6 různých variant obálek Ú.P.V.O. 2: Duše Benátek v pevné vazbě (odlišných od standardní verze)

- číslování jednotlivých výtisků 1 až 55 od každé varianty obálky

- potvrzení pravosti limitované edice na ručním papíře se slepotiskovou pečetí

- barevná tematická knižní záložka

- cena jedné knihy limitované edice je 599,- Kč

- zvýhodněná cena kompletu je 3500,- Kč (6 knih, každá s jinou variantou obálky + 1 kniha jako bonus zdarma s obálkou standardní verze)

 

Všechny typy limitovaných obálek připojuji zde:

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku