Kid Paddle 2: Totální masakr

6. listopadu 2013 Damien Diskuze (0)
Kid Paddle 2: Totální masakr

Hubený klučík s velkou hlavou a zelenou čepicí. Říká vám to něco? Jestli ne, tak jste asi promeškali mou recenzi na první výtisk Kida Paddlea. Krátké příběhy o malém chlapci s notorickou potřebou hrát videohry pokračují v druhém sešitě od nakladatelství Crew s podtitulem Totální masakr. A masakr to byl.

Knihy Dobrovský

Žánr: Komediální

O příběhu:

Tak to asi těžko, že jo? Jednotlivé příběhy, které zabírají vždy jednu stránku, spolu v podstatě nesouvisí. Tematicky by se to dalo shrnout do věty „Slasti a strasti života mladého pařana videoher.“ Zní to děsně, ale to je asi nejvýstižnější definice, protože jestli se v tomto 46 stran dlouhém sešitě objevuje nějaký motiv nejčastěji, tak neúspěšné pokusy při zdolání nějaké arkády.

O komiksu:

Od prvního dílu se komiks posunul o jeden nevýrazný mezník, totiž že se v něm nevyskytuje Kidova starší sestra. Jinak vše při starém. Kid se buď snaží obejít řád herny, otočit poslední hru na svém Atari nebo co to má za konzoly, popřípadě všemožnými způsoby dopaluje svého třídního učitele. Novým elementem je Kidův holohlavý brýlatý přítel, který vymýšlí jakési zlepšováky pro zpestření hraní nebo nové hry úplně. No a to je asi tak všechno.

Během první poloviny sešitu jsem se zasmál asi jednou. Druhá polovina byla o něco slibnější, to jsem se zasmál asi třikrát nebo čtyřikrát. Sice tam byla asi stránka či dvě, které byly opravdu vtipné, ale u padesáti stránkového humorného komiksu je to celkem slabota. Nemyslím si, že tohle téma není můj šálek čaje, jen si myslím, že to mohlo být napsané lépe. Řekněme vtipněji. Tak dodnes jsem o francouzsko-belgickém smyslu pro humor nevěděl nic moc, teď už mám jistou představu.

Je možná i varianta, že šel příběh trochu mimo mě anebo jsem naprosto nevtipná sketa bez špetky smyslu pro humor. A to se domnívám já nejsem. Koneckonců Morzael to může potvrdit. 

Veselé barevné obrázky, které pochopí i malé dítě
Plochost a prostota příběhů

Verdikt

Kid nepřišel s žádnou zásadní novotou a pokračuje ve svém humoru z jedničky. Skoro bych řekl, že cílová skupina je někde mezi 10 a 15 lety. Jenže v době před dvaceti lety. Zbytku čtenářstva bude asi sešit připadat nepochopený a prázdný, až na občasný šproch.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku