Bart Simpson #2: Syn přírody

28. října 2013 jardoom Diskuze (0)
Bart Simpson #2: Syn přírody

Nakladatelství Crew vydalo další kousek do Vaší Simpsoňácké sbírky. Ano Bart Simpson je opět zpět, tentokrát s pořadovým číslem 2 a podtitulem „Syn přírody“. Já jsem opět neodolal, komiks zakoupil a krapek se mu podíval na zoubek.

Knihy Dobrovský

Jak je všem již známo, Bart Simpson je v češtině vydávaná barevná sešitovka a řekl bych, že Vás nepotěší jen velmi pěknou cenou (39Kč), ale i dobrý čtením.

V minulém díle Vám sešit nabídl 3 příběhy. Tento díl je ale o jeden příběh bohatší, jen nevím, zda je to dobře. Toto vydání totiž obsahuje opět 32 stran a z toho je 30 stran vyhrazeno pro komiks. Tudíž jsou příběhy extrémně krátké a tím pádem k tomu tolik nepřilnete. Ovšem tento problém je vidět i v některých epizodách seriálu, kdy 10 min něco sledujete a zjistíte, že druhá desetiminutovka je úplně o něčem jiném a ta předešlá byla jen taková zdlouhavá příčina toho, co následovalo.
Proto nedokážu objektivně posoudit, zda je toto problém či nikoli. Já osobně jsem zastáncem toho, aby měl sešit jeden nebo dva pořádné příběhy, kterým se trochu víc dostanete pod kůži.
Abych byl přesnější, toto vydání by klidně mohlo vyjít bez příběhu „Maximální Bart“. Tento příběh neměl ani kousek humoru. U všeho co mám o Simpsonech načteno, jsem se vždy aspoň pousmál. Zde mne nerozesmálo ani Bartovo „aj karamba“ kterému se ani vlastně nejde nezasmát.
Naopak silnou stránkou komiksu byl první a poslední příběh. V tom prvním příběhu se Bart opět snaží všechny přesvědčit, že on je ten největší frajer celého Springfieldu, ale nic neproběhne tak, jak by si představoval. V tom čtvrtém příběhu se seznámíte se superhrdinou Bartmanem. Tenhle příběh byl dost obsáhlou záležitostí, a proto byl opravdu tím nejlepším, co nám tento magazín nabídl.

Prakticky nic nového sem vepsat nejde
Krátké a bezduché příběhy

Verdikt

Ani nevím, co mám k tomuhle titulu napsat. Nakladatelství nelze nic vytknout jelikož tohle není nějaký jejich komplet, nýbrž komiks z roku 2000 od Bongo Comics. Ovšem když na to kouknu objektivněji, zjistím že za tu almužnu nemůžu chtít zázraky. Pro mne je to průměrné čtení, které fanoušky Simpsonů ničím neurazí, ba naopak může překvapit.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Článek týdne

Černá palice 3: Vzdor osudu, část první

Černá palice 3: Vzdor osudu, část první

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku