Geekoviny #04: FOR GAMES 2013

13. října 2013 ZabijackyKafe Diskuze (0)
Geekoviny #04: FOR GAMES 2013

Vítám vás u již čtvrtého dílu našich nedělních geekovin. Tentokráte se podíváme na veletrh a výstavu FOR GAMES 2013, která probíhá ve veletržním areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Celý veletrh probíhá od 10. - 13. října 2013.

Knihy Dobrovský

FOR GAMES 2013 je v pořadí 2. ročníkem tohoto veletrhu pořádaným v areálu PVA EXPO PRAHA. Celý objekt obsahuje kromě samostatné haly pro videoherní výstavu, tak i haly pro výstavy hraček, kutilství, modelů aj. Samotný veletrh her se rozkládá do několika sekcí. Jednou z prvních sekcí, do kterých se dostanete při vstupu, je testování několika titulů na konzoli XBOX 360. Najdete zde tituly k vyzkoušení jednak s Kinectem, tak i klasické gamepadové tituly typu: FIFA 14, Gears of War: Judgment nebo Minecraft. 

Geekoviny #04: FOR GAMES 2013

Veletrh letos ukazuje mnoho nových, či brzo očekávaných titulů na rozsáhlé množství konzolí. Jednou z dalších sekcí je možnost podívat se, či vyzkoušet značné množství titulů na handheldových konzolích Nintendo 3DS, či případně její velké sestry z rodiny Nintendo, a to Wii U. Pro zmíněné Nintendo 3DS je zde možnost poprvé vyzkoušet verze Pokémon X a Pokémon Y her, které mají vyjít v nadcházejících týdnech. Velké množství lidí se pohybuje u Nintendo Wii U, aby si zahráli novou hru ze světa „bezkloubého“ skákajícího hrdiny, Raymana s názvem Rayman: Legends, o níž se během včerejšího dne ve velkém množství soutěžilo pro vícero konzolí, než jen pro Wii U.

Geekoviny #04: FOR GAMES 2013

Obzvláště zajímavou součástí letošního FOR GAMES 2013 je možnost, vůbec poprvé vyzkoušet si pár her na PlayStation 4. A co si tu hráči vlastně mohou vyzkoušet na této nové generaci Playstationu? Je zde na výběr dětská adventura s názvem Knack a také novinka v podání automobilového simulátoru Driveclub. PlayStation sekce sama o sobě přináší letos samé zajímavé obohacení tohoto veletrhu. Je zde nepřeberné množství titulů k vyzkoušení na PS3 za použití PS MOVE ovladače, vylepšený mechanismus Wonderbook příslušenství, nejhrannější tituly posledního půl roku pro PS VITA a pomyslná třešnička na dortu ve formě Gran Turismo 6, The Last of Us či posledního dílu volno-myšlenkového řádění v otevřeném světě s názvem Grand Theft Auto V.  

Geekoviny #04: FOR GAMES 2013

Odskočíme chvilku od PlayStation sekce o kousek dál. Většina celé plochy pro FOR GAMES veletrh je doprovázena stánky s možností zakoupit rozsáhlé množství suvenýrů, od triček, přes flash disky v originálních designech, herní příslušenství a hry samotné až ke geekovským plackám, s motivy postav z Marvel Comics případně postav z Dragon Ball, Fairy Tail, Bleach a mnoha různých dalších známých anime postav.

Geekoviny #04: FOR GAMES 2013

Velkou část programu zpříjemňuje kromě vyzkoušení nových her i opravdu velké množství soutěží pro hráče každého věku, a nevyhrajete-li přímo první místo, nebojte s prázdnou ve většině případů neodejdete. Kéž by se i nám, redaktorům, poštěstilo dostat se do nějaké ze soutěží. Dostáváme se do stánku Ubisoft, který svou prezentaci pojímá stylem mnoha soutěží, čí vyzkoušením několika z jejich novinek. Jmenovitě zde můžeme mluvit například o novém dílu simulace a zároveň cenami oceněném titulu, vyučující hru na skutečnou kytaru, Rocksmith. Na co ovšem stojí si vystát někdy velice dlouhé fronty u Ubisoftu, je hratelná ukázka nejnovějšího dílu Assassins Creed, s podtitulem Black Flag, kterému navíc byla včera věnována i kulturní vložka, na kterou se můžete podívat ve videu níže, ovšem se musím předem omluvit za kvalitu zvuku, jelikož akustika v takto rozsáhlé hale není nejlepší. 

Pokud byste se přece jenom dostali do nějaké té fronty při čekání, tak proč si nezlepšit trochu náladu nějakou tou plackou, fotkou s jednou z mnoha pohledných hostesek, či energy drinkem s netradičním jménem Cocaine.

Geekoviny #04: FOR GAMES 2013

Závěrem snad už jenom stačí dodat, že veletrh je sice už u konce, ale příští rok Vám ho můžu vřele doporučit, proto pokud máte zájem navštívit jednu z velkých herních výstav, zasoutěžit si o velké množství cen, okouknout chystané novinky herní scény, či si případně udělat zajímavý výlet, navštivte příští rok areál PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

 

O autorovi

ZabijackyKafe
ZabijackyKafe

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku