Marvel novinky z NYCC 2013: den druhý

12. října 2013 Memphis Diskuze (13)
Marvel novinky z NYCC 2013: den druhý

Včera jsme vám přinesli novinky ohledně komiksu X-Men, a nyní nabízíme vhled do budoucnosti komiksového světa Avengers, Inhumans a dalších.

Knihy Dobrovský

Zasvěcení samozřejmě vědí, že v New Yorku byl panel Avengers otevřen ve stejný den jako panel X-Men, ale kvůli časovému posunu můžeme tuto událost popsat až dnes. Bez dalších okolků se tedy pusťme do značného množství nových zpráv ze světa komiksů nakladatelství Marvel, tentokrát se zaměříme na Avengers. Ještě je však důležité zmínit, že u Marvel Comics dojde na přelomu roku k přečíslování současných sérií, kdy se v rámci All-New Marvel NOW! začne od začátku. Novinkami tedy jsou:

 • Nakladatelství Marvel chce nyní klást důraz hlavně na sérii New Avengers, která po závěru současného crossoveru Infinity bude sloužit jako cesta ke crossoveru Inhumanity.
 • Plánuje se pokračovat ve vydávání série Secret Avengers, ve složení týmu: Spider-Woman, Black Widow, Hawkeye, agent Coulson, Nick Fury Jr. a ještě další tajný člen. Autory budou Ales Kot a Michael Walsh. Jedním, snad prvním, story-arcem má být How to Maim Mockingbird (v češtině tedy asi: jak zmrzačit Mockingbird (ptáčka).
 • Pokračovat bude také série Uncanny Avengers, kterou převezme Steve McNiven, který chystá story arc Ragnarok Now, ve kterém zemře jedna z hlavních postav.
 • Pokračovat budou i série Avengers A.I. (tvůrci Sam Humphries a Andre Araujo) a Mighty Avengers.
 • Základní série Avengers bude přečíslována v čísle 24, nově jako číslo 1 začne story arcem Rogue Planet, jehož autory budou Jonathan Hickman a Esad Ribic. Toto číslo má být k dostání o Vánocích 2013. Novinkou také bude, že Avengers budou vycházet již jen jednou měsíčně.
 • Novou sérií bude Avengers World (autory Jonathan Hickman, Nick Spencer a Stefano Caselli). Ta bude pojednávat o situaci na Zemi po událostech z crossoveru Infinity.
 • Další novou sérií bude Avengers Undercover, která poslouží jako sequel ke končící Avengers Arena. Tvůrci série zůstanou Dennis Hopeless a Kev Walker. Série bude pojednávat o postavách z Avengers Arena, které se vrátí do běžného života, jen aby se mohly infiltrovat k Masters of Evil. Nicméně řada postav trpí po událostech z Avengers Arena posttraumatickou stresovou poruchou a začínají se lépe cítit na straně padouchů.
 • Novou sérií bude i Loki: Agent of Asgard, kterou stvoří Al Ewing. Údajně plánuje zabít Thora, ale také využít Lokiho záliby ve lžích, tedy vše co se odehraje, nebude nikdy jisté.
 • Novou sérii získá i Black Widow (autoři Nathan Edmondson a Phil Noto).
 • Teaser Mindbubble patří k novému story arcu pro sérii Captain America. Ta bude přečíslována v čísle 16 a od 17. čísla (tedy druhého v rámci All-New Marvel NOW!) se Cap bude muset vypořádat s novým nepřítelem, jímž bude Doctor Mindbubble. Story arc stvoří Rick Remender, Pascal Alixe a Nic Klein.

Dnes ve večerních hodinách (od 19:15 SELČ) proběhl panel s názvem Inhumanity and All-New Marvel, a přinesl další zajímavé novinky:

 • Nový event v Ultimate Universe ponese název Ultimate Comics Cataclysm s číslováním od #0.1.
 • Nová série pro Inhumans nazvaná Inhuman bude vydávána od ledna 2014 (jak jsme vás již informovali dříve).
 • Novou sérii klasického týmu Invaders s názvem All-New Invaders bude psát James Robinson. Děj se bude odehrávat v současnosti a dojde i na souboj ras/národů Kree a Asgarďanů. První číslo bude vydáno v lednu 2014.
 • V březnu 2014 začne být vydávána nová série Iron Patriot (James Rhodes), kterou stvoří Ales Kot a Garry Brown.
 • Od března také bude vydávána série Ghost Rider, jejímiž autory budou Felipe Smith a Tradd Moore. Údajně je plánem série, představit postavu ve zcela novém světle.
 • Poslední novinkou je plánovaná série Silver Surfer, která bude vydávána také od března 2014. Autory budou Dan Slott a Mike Allred.

To je prozatím z NYCC v rámci Marvel vše, na další informace se můžete těšit nejdéle do pondělí. Na závěr vám můžu doporučit fotogalerii, ve které jsou zveřejněné nové kresby obálek některých plánovaných sérií.

Čeká nás toho tedy opravdu mnoho, co vás však zaujalo nejvíce?

O autorovi

Memphis
Memphis

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 16/10/2013 (16. října 2013)
Odpověd na #3219 příspěvek od Memphis
ono vůbec více autorů u Marvel dostane rokem 2014 na starost dvě či více sérií... uvidíme co to bude znamenat pro dlouhodobější kvalitu..
Já si právě, nejsem jistý, jestli je to, dobrý nápad...
Memphis Offline
Memphis 16/10/2013 (16. října 2013)
Odpověd na #3205 příspěvek od spiderbat
Docela by mě, zajímalo, jak to bude, Slott stíhat, psát Superiora a zároveň Silver Surfera? Je mi jasné, že SSM, je psán na měsíce dopředu, ale stejně...
ono vůbec více autorů u Marvel dostane rokem 2014 na starost dvě či více sérií... uvidíme co to bude znamenat pro dlouhodobější kvalitu..
spiderbat Offline
spiderbat 16/10/2013 (16. října 2013)
Docela by mě, zajímalo, jak to bude, Slott stíhat, psát Superiora a zároveň Silver Surfera? Je mi jasné, že SSM, je psán na měsíce dopředu, ale stejně...
Memphis Offline
Memphis 13/10/2013 (13. října 2013)
Odpověd na #3195 příspěvek od S4TW
No, důvod bude asi takový, že je pro lidi zajímavější sbírat série od prvního čísla a ne od čísla 347... aspoň takový důvod v tom vidím já :-)
je fakt, že se první čísla prodávají lépe než ta další, a přesně - je jednodušší to sbírat od začátku, ale kdyby to dělali co 14 čísel, tak bych se jim na to brzy vykašlal.. Nicméně teď většina těch sérií je vcelku o ničem, takže přečíslování (pokud se...
Const.ex Offline
Const.ex 13/10/2013 (13. října 2013)
Odpověd na #3195 příspěvek od S4TW
No, důvod bude asi takový, že je pro lidi zajímavější sbírat série od prvního čísla a ne od čísla 347... aspoň takový důvod v tom vidím já :-)
To je mě jich teda líto (jako by jim nestačilo nedávný restart). Na comicbookdb v tom bude akorát pěknej bordel!
Minotaur.cz