Criminal se dočká filmové adaptace

6. října 2013 gumidekmedvidek Diskuze (0)
Criminal se dočká filmové adaptace

Režisér snímku Viděl jsem ďábla (I Saw the Devil) Kim Jee-Woon se rozhodl poslat na velké plátno filmovou adaptaci světově uznávané kriminální série Criminal, kterou stvořili Ed Brubaker a Sean Phillips. Samotný film se bude jmenovat Coward (Zbabělec) a bude adaptací stejnojmenného příběhu této komiksové série.

Knihy Dobrovský

Samotný Brubaker napsal scénář, takže se nemusíme bát nějakých hrubých nepřesností. Samotný příběh nás zavadí do světa podvodníků, kriminálních živlů, zkorumpovaných policistů, kapsářů a dalších krajově společenských individuí.  Příběh se soustřeďuje na zkušeného kapsáře ve výslužbě Leo Pattersona, který je obezřetný profesionál v kapesních krádežích, bankovních loupežích a také v přepadávání obrněných vozů. Avšak je obezřetný a vše předem musí proplánovat. Nikdy nevezme do rukou zbraň. Říká se, že má strach, že je zbabělec. Avšak pravda je úplně někde jinde.

Více Vám nebudeme prozrazovat. Jen řeknu, že komiks má mnoho nečekaných dějových zvratů a rozhodně stojí jak za přečtení, tak zfilmování. U nás ho pod stejným názvem Criminal vydalo nakladatelství BBart.

Kim Jee-Woon, režíroval také filmy Hodný, zlý a divný (The Good, The Bad, The Weird) a Konečná (The Last Stand), která parádně nastartovala sólový comeback Arnolda Schwarzeneggera. Film bude produkovat Jamie Patricof (Za borovicovým hájem), který prohlásil:

„Kim Jee-Woon je přesně ten typ režiséra, se kterým chci spolupracovat. Jeho předchozí práce je výběrem žánrových filmů postavených do zajímavých světů s trojrozměrnými charaktery, což z něj dělá opravdu zajímavého a vzrušujícího partnera právě pro Zbabělce.“

Oba pánové s žánrem „krimi“ májí co dočinění a rozhodně to nevypadá, že by adaptace této grafické novely dopadla špatně. V případě úspěchu se možná dočkáme i dalších zfilmovaných příběhu této kriminální série.

O autorovi

gumidekmedvidek
gumidekmedvidek

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz