Mark Millar o filmu Nemesis

5. října 2013 Damien Diskuze (2)
Mark Millar o filmu Nemesis

Všichni jsme četli, nebo minimálně zaregistrovali, jak náš nepravidelný externí redaktor Keram recenzoval komiks s úderným názvem Nemesis. Ruku do ohně bych za to nedal, ale dokonce se domnívám, že už se tato podivná postava, která mi připomíná Artura z Klíšťáka, objevila v některém z našich článků. No a jak tomu bývá, někdo kdo má evidentně málo peněz a hodně času, se to rozhodl zfilmovat. 

Knihy Dobrovský

Postavu Nemesise má na triku Mark Millar (a další jeho iniciály si můžete přečíst v profilu postavy). A právě Millar (Kick-Ass, Wanted, Secret Service) řekl něco o chystaném filmu, vznikajícím na motivy příběhů o této sadistické verzi Batmana. Režisérské křeslo si pro tentokrát uzurpují Joe a Metthew Carnahanovi (A-Team, The Grey). Millar přijal jejich pozvání na prodiskutování scénáře, jehož detaily tvůrce komiksů popsal jako „největší a nejchytřejší akční film, který po hodně hodně dlouhé době uvidíme“. Zdá se vám to jako trochu přitažené za tenké střevo? Tak si přečtěte tuto glorifikaci, kterou Millar vypotil.

„Nemesis je ten nehouževnatější a nejmocnější scénář, jaký jsem kdy četl. Když jsem to dočetl, byl jsem jako v transu, hodiny jsem o tom přemýšlel a diskutoval to s rodinou. Jako film Carnahanovi stvořili něco, co jsem ještě vážně neviděl a teď se cítím jako někdo v kanceláři Julie Phillipsové, když mu poprvé přistál na stole Taxi Driver. (J.P. byla americká filmová producentka která produkovala Taxikáře, Scorseseho film s De Nirem.) Rozhodně to bude jeden z nejlepších filmů dekády. Fakt, že se jedná o superhrdinský film, mě neuvěřitelně vzrušuje. Je to další krok pro komikové adaptace, nový směr kudy se vydat a já jako divák začínám odpočítávat dny, kdy budu moci sedět v kinosále, abych viděl první střih.

Nejsem vůbec hyperbolický. Joe a Matthew Carnahanovi jsou jedni z nejrespektovanějších lidí v byznysu a Joeův poslední film The Grey patří mezi mé nejoblíbenější. Jeho scénář k Dead Wish je ten nepřesvědčivější, který jsem četl, ale Nemesis odfoukne veškerou jeho práci stranou. … Nemám k tomu dál co říct. Jsem požehnán tím, že lidé dosud adaptují knihy z Millarworld a režiséři pracují na filmu, ale nic mě nedokázalo připravit na tohle. Je to obrovské, operní, tragické, monumentální. Nemesis je o největší noční můře Ameriky ve formě maskovaného miliardáře, který útočí a celé město a dělá vše pro to, aby ho zboural. Koncept, jak jsem řekl, je ‚Kdyby Batman byl Jokerem‘ a když se na to podíváte, je to docela sranda. Polda, který po něm půjde a postava Blakea Marrowa (Nemesis) se stanou filmovými ikonami. Nevím, kdo ho bude hrát, ale vím, že kdokoli si přečte scénář, tak ho bude chtít hrát.

Zdálo se mi to divné, že v ekonomickém úpadku fandíme maskovanému milionářovi, který každý večer mlátí chudé lidi Gothamu. To je to, co bylo v mojí hlavě, když jsem si sednul a začal to psát, ta myšlenka, že nejbohatší muž planety je ten nejděsivější. Ale to, co s tím Joe a Matthew udělali, je prakticky alchymie. Vtipkoval jsem s Joem, že je to vlastně plastický chirurg, který vzal slušně vypadající osobu a udělal z ní sexbombu.

Tohle je můj nový nejoblíbenější film a to jsme ještě rok dva od doby, kdy ho vůbec bude moci někdo vidět. Bude to ten největší a nejchytřejší akční film, který po hodně hodně dlouhé době uvidíme.“

Záměrně jsem pár řádků vynechal, ale jádro sdělení zůstalo zachováno. Co na to říct? Snad jen že doufám, že nepřehání.

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 06/10/2013 (6. října 2013)
tak trochu doufám že je to špatný žert
Batman Offline
Batman 06/10/2013 (6. října 2013)
Klasické Millarovi sklony přehánět,a nebo se jen zaprodal Foxům?Snad ani jedno,jelikož Nemesis jako komiks je bomba,a myslím že by si zasloužil adaptaci,která mu nebude dělat ostudu.
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku