86.7%
Sub - Mariner

Marvel

86.7%

Tato položka je zatím v databazi bez textu.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Namor McKenzie se narodil z poloviny jako suchozemský chlapec, a zároveň jako atlanťan, jelikož jeho otec byl suchozemský námořník, a jeho matka Atlantiská princezna. To mu také zajistilo, že může dýchat jak pod vodou, tak i na souši. Když Namor dospěl, byl zvolen jako král Atlantidy, a to pro Namora znamenalo, že musí chránit Atlantidu před jakoukoli hrozbou. Při jedné akci na souši poznal superhrdinku Invisible girl, která je členkou suchozemského superhrdinského týmu Fantastic Four. Netrvalo dlouho, a Namor se do Sue okamžitě zamiloval. Ovšem když se dozvěděl, že má jisté milenecké zápletky s Reedem Richardsem, rozhodl se že si Suenino srdce vybojuje. Rozhodl se páchat zlo, aby měl svět jen pro sebe a Sue, ale Sue o něj neměla zájem. Namor se ale nevzdával, a podnikal další plány, jako je třeba únos Sue, čímž chtěl zničit FF. Jednou se taky pokusil s FF vyjednat mír, ale Thing a Human Torch si mysleli, že chce spáchat další útok. Pustili se do boje, a Namor kvůli tomu dále páchal zlo. Jednou se ale nad sebou pokusil zamyslet, a uvědomil si, proč FF bojuje za dobro, a proč si srdce Sue nezíská tak snadno. Začal bojovat na straně dobra, a tak to zůstalo.

Očekávám, že Prince ,, Krále " Namora znají všichni správní Marvel fanoušci, nebo alespoň fanoušci komiksů Fantastic four. Z těchto komiksů jste Namora nikdy nemohli přehlédnout. Ano, spáchal sice už nějakých pár neřádských činů, ale vždy se počítá aktuální strana. A navíc, všechny ty zločiny dělal kvůli okouzlující dívce, takže důvod proč byl Namor tak agresivní a zlý už známe. Vše to dělal kvůli Invisible girl, nyní známou jako Invisible woman, po jejím svatebním obřadu kdy se brala s Reedem Richardsem - Mr. Fantasticem, který je zároveň ,, Lídr " celé FF. Když se na Namorovu historii zaměříme z jakýchkoliv směrů, dojdeme tam, kde by jsme stejně byli i na jiné cestě. Ale záleží, jak se to vezme. Vezmeme to komiksově, z pohledu postavy samotné, nebo z tvorby postavy. Jak by to asi bylo nejrozumnější? Fajn, vezmeme to komiksově, jak by to každý z vás očekával. A kvůli toho, že to berem komiksově, to zároveň bereme i z pohledu postavy, takže je možné, že budete v Namorově historii trochu nevyznáte. Nuže, můžeme začít!


Týmy:
Namor byl vždy sólový hráč, a jakékoli spojenství mu nebylo dost dobré. Jednou se ale třeba spojil s Hulkem proti Avengers, ale tehdy když byl ještě na zločinecké kariéře. Namor je ale momentálně jako hrdina v superhrdinském týmu Defenders, do kterého patří taky Hulk, Silver Surfer, Dr. Strange, Valkyrie a další. Ještě předtím tvořil spolu s Captainem Americou a Human Torchem superhrdinský tým Invanders. Další týmové zápletky již neměl. Ovšem, jak jste se dozvěděli, měl jistou šanci Fantastic Four přejmenovat na Fantastic Five.


Namor v realitách:
Dimenze 616:
Tak já si myslím, že Namora z této reality není třeba nijak popisovat. V horním textu jsem vám ho popsal tak, jak to jen jde. Pokud vám to není dostatečné, hodně štěstí s překládáním na Wikipedii.


Ultimate universe:
Namor z této reality je skoro stejný jako ten původní. Má jen pár malých úprav, nebo spíš změn. Např. černý oděv. A ještě se trochu přesuneme k týmu. když jsem se zmínil o týmu Invanders, tento tým byl nejčastěji používán právě v této dimenzi. Ovšem byl jen málokrát použit v původní dimenzi 616.


Ženy v Namorově životě:
Vůbec nevím, jestli se dá považovat za ženu, která do Namorova života PŘÍMO vstoupila. Spíš to bylo naopak. To Namor se do Sue zamiloval, ale ta již byla zadaná. Proto taky není divu, že je Namor tak nabručený samotář.

 

Namor se poprvé objevil v komiksu Motion Picture Funnies Weekly, kde působil spíše jako postava, která není tak tvrdá, ale spíše uznává humor. Takhle dnešního prince Namora vůbec neznáme. O nějakou dlouhou dobu se objevoval jako silný nepřítel Fantastic four v komiksech Fantastic four. O několik let později se dočkal vlastní komiksové série Prince Namor, The Sub - Mariner. O další dobu později se dočkal další série, a to Prince Namor, The SAVAGE Sub - Mariner. Fanoušci si tehdy Namora hodně oblíbili, a začali ho vidět nejen jako nepřítele FF, ale taky jednoho z největších komiksových hrdinů.

 

V roce 2009 se měl Namor konečně doškat svého celovečerního filmu. Bohužel byl tento projekt z neznámého důvodu odložen. Údajně se Marvel vymlouval na to, že má již na starost velké množství filmů, včetně Wolverina, kterého už pomalu dokončovali, a Iron Mana 2, který měl do kin vtrhnout o rok později. Nakonec se studio Marvel dohodnulo, že film s Namorem odloží na rok 2014. O filmu se neví zatím nic, ale fanoušek, který se těšil na film v roce 2009 vytvořil svůj vlastní fanmade trailer, který lze najít na Youtube.com pod heslem Namor: Sub - Mariner Trailer.

Komentáře uživatelů

bane
Offline

Docela zajímavá postava. Zaujalo mě na něm, že kromě toho, že je napůl Atlanťan a napůl člověk je také poloviční mutant což mu umožňuje létat.

(27. ledna 2013)
Batman
Offline

Celkem zajímavá postava.A podle mně i celkem povedená ale hodně mi připomíná Aguamana vlastně Namor je Aguaman marvelu.

(29. ledna 2013)
sabo5
Offline

Tomuhle se říká povedený Atlanťan ne jako Aquaman v týmech kde byl byl snad vždycky jeden z nejsilnějších a když nebyl v týmech tak to byl 50% hajzl který se nezajímal o lidstvo ale o Atlantidu a proto se mi libí protože to není takový ten klasický superhrdina co pomáhá všem rasám ale on se stará jenom o sebe a Atlantidu a někdy pomůže když zrovna má dobrou náladu.

(3. července 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1939
První výskyt Motion Picture Funnies weekly
Svět Marvel
Strana Kladná
Schopnosti Vládnutí mořským živočichům, nadlidská síla, létání
Alias Namor the First, the Avenging Son, the Old Man, Rex, Sealord, Joe Pierre, Namor McKenzie
Výška 188 cm
Váha 144 kg
Barva vlasů černá
Barva očí bílá
Působiště země
Rasa (druh) --
Místo původu Atlantis

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 26. listopadu 2011
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku