80.0%
Emma Frost

Marvel

80.0%

Tato položka je zatím v databazi bez textu.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Charakteristika :

Emma je známá jako chladná a sarkastická osoba, ale nadaná mutantka, která poznala obě strany. Původně stála na straně zla - kdy byla známá jako White Queen, ale po přidání se k X-Menům razantně otočila. Je známá tím, že lpí na své kráse, ale vyniká i svou vysokou inteligencí, díky které sestrojila několik užitečných věcí či založila několik firem, které z ní udělaly milionářku.

 

Schopnosti :

Emma je silná a zkušená telepatka. Základní schopností je samozřejmě čtení myšlenek, ale Emma dokáže ještě mnoho dalších věcí s lidskou myslí. Mezi ty patří : telepatická komunikace na velmi velké vzdálenosti, ovládání mysli, dočastné ochrnutí či zadržení, hypnóza, simulace fyzické či duševní bolesti a tvoření mocných psionických výbuchů, které dokáží oběť uvést do bezvědomí či dokonce zabít. V aktuální době se začíná řadit mezi Omega třídy mutanty, podobně jako Charles Xavier. Patří tedy mezi jedny z nejmocnějších telepatů na světě. Rozvíjení telepatie učila Rachel Summers či studenty na Genoshe.

 

Při katastrofě na Genoshe se objevila její sekundární mutace a to přeměna jejího těla do diamantové formy. V této podobě je vysoce odolná a výkonná (její tělo neprojevuje žádné známky únavy. Je odolná proti poškození, navíc nevnímá teplo či chlad. Tato schopnost se samozřejmě projevuje i na její rychlosti a síle, oba tyto atributy po přeměně dosti narostou. Ani u jednoho není zatím stanoven žádný limit, ale často se uvádí, že Emma uzvedne až 2 tuny nákladu. Nemá potřebu spát, jíst či pít. I přesto že Emma přežila několik velkých událostí bez jediného škrábnutí (souboj s Hulkem či Bishopem nebo již zmiňovanou Genoshu), její podoba má několik chyb. Tou první by mohlo být to, že v této formě nedokáže ovládat svou normální původní schopnost - telepatii, ale je odolnější proti telepatii než normální lidé. Druhá a horší je, že je způsob, jak se dá Emma zničit, mezi zatím jediný známý případ je, když Emmu "rozbila" diamantová kulka.

 

 

Dovednosti :

- Emma je známou svou inteligencí, ale i mazaností, kterou předvedla například v Hellfire Clubu, ale v budování různých firem či společností, které jí přinesly velké bohatství.

 

- Má dobrý výcvik v boji. Dokázala se utkat s Bishopem či Sage.

 

- Je vysoce kvalifikovaná v oboru elektrotechniky a elektroniky. Díky těmto znalostem dokázala sestrojit různá zařízení, která jí dovolila například zesílit své schopnosti. Navrhla třeba zařízení, které dokázalo promítat její iluze do mysli Phoenix Force.

 

Kostým :

V průběhu všech sérií i událostí se její kostým měnil, ale nikdy se nezměnily dvě věci : vždy byl celý bílý (až na jednu vyjímku) a odhaloval, co nejvíce. Bílá barva se pojí s postavím White Queen (Bílá královna) v Inner Circle (tajné společenství utvořené z členů Hellfire Clubu, které se snaží ovlivňovat dění vě světě).

 

 

 

Na prvním obrázku je vyobrazen kostým, který Emma nosila, když byla Bílou královnou Hellfire Clubu. Na druhém i třetím se vyskytuje oblek z Generation X, tedy když působila jako učitelka.

 

 

Její kostýmy když byla ve službách X-Menů.

 

 

Když byla povolána Normanem Osbornem změnila svůj kostým na celkově černý jakožto Černá královna.

 

Vztahy :

Asi nejznámnější je její vztah s Cyclopsem, o kterém se ve velké míře diskutuje, jestli je správný či ne nebo jak dlouho vydrží. Tento vztah původně fungoval jen na psychické úrovni, až po smrti Jean Grey se dali doopravdy dohromady. Kromě tohoto vztahu, jsou potrvzené vztahy s Sub-Marinerem Namorem, Sebastianem Shaw a Tonym Starkem neboli Iron Manem. Dále jsou v jejím mládí známí dva muži : Troy Killkelly a její učitel, Ian Kendell. Spekuluje se ale i o Magnetovi, Bansheem či Icemanovi.

 

 

Skupiny :

Nejdříve Emma působila v Hellfire Clubu, kde se od tanečnice vypracovala až na pozici Bílé královny. Tam také se Shawem vedla Inner Circle, organizaci která se schovávala za Hellfire Club a ovlivňovala dění ve světě. Byla také učitelkou Hellions, kteří ale ve velkém množství zemřeli a Emma se přidala k Generation X, kde vyučovala tým Bansheeho. Poté co zničena Genosha, Emma se přidala k týmu X-Menů, tam se zaměřila na telepatická paterčata Stepfordských kukaček. Po nějaké době se Emma spolu s Cyclopsem stala ředitelkou Institutu pro nadanou mládež.

Dětství, mládí a rodina

Emma Frost vyrůstala v bohaté rodině v Bostonu se svými rodiči, sestrami a bratrem. Chodila na prestižní škou, ale vždy byla spíše průměrnou sudentkou, za což jí otec často nadával až do psychického týrání. V dospívání začala Emma trpět bolestmi hlavy a znepokujícími sny, také občas slyšela hlasy, a tak se začaly objevovat její mutantské schopnosti. Pravdu o sobě ale tajila před celou rodinou. Své schopnosti využívala především k vylepšení prospěchu, což mělo za následek i to, že již v raném věku dodělala střední školu. Její bratr v té době bydlel se svým partnerem, což se nelíbilo tradičnímu otci. Christian - její bratr - byl kvůli této skutečnosti v depresi a nakonec se pokusil o sebevraždu předávkováním. Emma spoléhala na otcovy schopnosti, že se o Christiana postará, ten ho místo toho poslal do ústavu pro duševně choré. Když chtěl otec Emmě odkázat všechno dědictví, odmítla a odešla z domova.

 

Během této etapy života se seznámila například s Dark Beastem, Harry Lelandem či Seanem Cassidym. Později se setkala při svém zaměstnání v myčce aut s Troyem Killkellym. Ten měl finanční problémy spojené s jedním gangem v Bostonu. Gang unesl mladý pár a po Emmině otci vyžadoval výkupné. Winston Frost ale řekl, že jeho dcera za takové peníze není. Gang tedy zabil Troye, aby dokázal, že to myslí vážně. Mezitím Emmina sestra Adrienne vezme otcovu nahrávku s unešeným párem a předá jí veřejnosti. Poté je Winston přinucen výkupné zaplatit. To ale při ovládnutí myslí gangu získá Emma a společně s nimi odjíždí do New Yorku.

 

 

Hellfire Club

V New Yorku Emma potřebuje nějaký příjem a Hellfire Club právě přijímá nové tanečnice, Emma se tohoto zaměstnání chytí, jelikož si může vydělat ještě peníze navíc a to tak, že muže vždy zavede do pokoje, poté je díky svým schopnostem přiměje dát jí všechny peníze a paměť jim vymaže. Emma ihned zaujala elitu Clubu a tak se snažila ještě více prosadit. O něco později byla jmenována ředitelkou Frost International, také ředitelkou a předsedkyní správní rady Massachusettské akademie (přípravná škola pro sedmou až dvanáctou třídu v horách Berkshire Snow Valley). Tento společenský růst jí pomohl v postupu v Hellfire Clubu. V té době se také seznámila se Sebastianem Shawem a s ním následně zabije oba nejvyšší představitele Hellfire Clubu. Tak se z ní stala Bílá královna a z Shawa Černý král.

 

Později když Emma zkřížila svou cestu s X-Meny, když se snažila získat do Massachusettské akademie Kitty Pryde, také dochází k jejímu prvnímu telepatickému střetnutí s Jean Grey, kdy nakonec zůstává ležet v bezvědomí. Hellfire Club tyto události sledoval a nakonec svedl Jean Grey na svou stranu, tak aby se stala Černou královnou a později i Dark Phoenix.

 

Jednoho dne do jejího sídla a sídla Hellions (tým, který Emma trénovala) vtrhne Trevor Fitzroy spolu se Sentinely. Emma při tomto útoku skoro zahyne a téměr všichni Hellions doopravdy zemřou. Trevor také zaútočí na X-Meny a jejich Jean Grey vážně zraní, ta upadne do bezvědomí. X-Meni odnesou tělo Jean a Trevor jako svou trofej tělo Emmy. Později X-Meni zjistí, že mysl Jean uvízla v hlavě Emmy a tak se rychle snaží získat její tělo, to se jim povede a také převést Jeanino vědomí zpět do jejího těla. Emma ale stála zůstává v bezvědomí do té doby než v panice přenese své vědomí do Icemana. Nakonec se jí ale povede oddělit svou mysl i od jeho těla.

 

Generace X

Hellions zahynuli a Emma se neměla kam vrátit, proto jí bylo nabídnuto, aby převzala tým Generation X spolu s Bansheem. Během toho začne mít Emma finanční problémy a tak požádá svou sestru Adrienne o pomoc. Ta jí nejdříve odmítne, ale když se dozví, že Emma učí skupinu mladých mutantů, rozhodne se toho využít a nabídne Emmě pomoc výměnou za místo ředitelky Generation X. Emma příjme, ale nakonec si uvědomí, že Adrienne jí pouze využívá a spolu se svými studenty jí vypudí. Později se ale Adrienne vrátila a veřejnosti prozradila, že na Massachusettské akademii se učí mutanti, což rozhořtilo veřejnost. Navíc Adrienne po škole rozmístila několik bomb, při jejich zneškodňování ale zahynul jeden student. Emma se rozzuřila a zabila Adrienne. Po této události nechtěl Banshee Emmě nadále věřit a ona mu dala za pravdu. Kombinace ještě několika dalších událostí vedla k tomu, že se Generation X rozpadla. Emma se poté přestěhovala na Genoshu, kde začala vyučovat.

 

Noví X-Meni

Emma na Genoshe vyučovala menší skupinu telepatů do té doby než se odehrála osudná katastrofa při níž bylo zabito 16 000 000 mutantů. Emma nakonec přežila jenom díky projevu její sekundární mutace, přeměny svého těla do diamantové formy. Ze zničené Genoshy ji X-Meni odvezli do New Yorku. Tam se k nim oficiálně přidala a začala aktivně učit na škole. Ujala se především paterčat Stepfordských kukaček, které podobně jako ona ovládali telepatii, navíc vypadaly tak trochu jako Emminy klony. Po delší době si Emma také našla svůj romantický zájem a to Cyclopse. Snažila se ho svést již na misi v Hong Kongu, ale tam se utápěl v depresi nad nedávnými událostmi s Apocalypse. Emmu napadne, že by mu mohla pomoci s jeho manželskými problémy a nabídne mu terapii, přičemž prohlašuje, že je kvalifikovaná sexuální terapeutka. Během těchto terapií si společně vyměňují svoje skryté tajné myšlenky. Při tom se Emma často obléká jako Phoenix, tedy její známý kostým a rudou paruku. Později Scott odůvodňuje to, že to nebyla nevěra tím, že se spolu s Emmou nijak fyzicky nedotýkali. Později Jean zjistí, co se děje mezi Emmou a Cyclopsem a prohlédne si vzpomínky Emmy, aby zjistila, co se stalo v Hong Kongu.

 

Později dochází k tomu, že umírá jedna z Kukaček - Sophie, ostatní Kukačky poté obviní Emmu z její smrti. Následně nachází Beast Emmu v její diamantové podobě, ale roztříštěnou. Jean dokáže najít v kouscích Emmino vědomí a díky svým schopnostem i síle Phoenix jí "sestaví" dohromady. Když Emma příjde zpět k vědomí, prozradí, že se na ni vrhla jedna z Kukaček - Esme s diamantovou kulkou. V jednom okamžiku, když se Cyclops chce vyjádřit k tomu jestli si vybral Jean či Emmu, dochází k tomu, že je zabita Jean. Scott se tak vrhne ke své umírající ženě a v jejích posledních chvílích jí sděluje, že je mu to líto.

 

Vedoucí X-Menů

Spolu s Cyclopsem se Emma stala ředitelkou Xavierova Institutu. Většina X-Menů z toho nebyla příliš nadšených díky její minulosti. Poté co Scarlet Witch změnila realitu, Emma úzce spolupracuje s Laylou Miller a společně s ní i vystopuje rodinu Scarlet Witch. Poté co je zabit Wandin bratr, pronese slova : "Žádní další mutanti". V tuto chvíli spolu s Doctorem Strange Emma sdílí důležitou roli o zachování schopností mutantů, kteří se účastnili bitvy. Na Zemi zůstane pouze 198 mutantů, navíc několik dalších desítek jsou zabity. Cyclops s Emmou tak musí přikročit k razantnímu rozhodnutí a začínají cvičit své studenty pro ty nejhorší události. Později se na Zemi vrací Jean jako hostitel Phoenix Force. Emma ale nakonec pomohla Jean a ta se mohla vrátit tam, kam patří. Po nějaké době se Emma dozví, že jí byly ukradeny pohlavní buňky s cílem vytvořit z nich tisíce Stepfordských kukaček. V té době se vrátila Phoenix Force, aby je všechny zničila, to se jí také povedlo a nakonec zůstali pouze tři Kukačky. Během několika událostí bylo zničeno sídlo ve Westchesteru, X-Meni se rozhodli, že se přesunou do San Francisca.

 

Temná vláda a Utopia, San Francisco

Emma Frost je povolána novým policejním šéfem Normanem Osbornem pro upevnění jeho moci. Později dostala velení nad týmem složený z : Daken, Weapon Omega, Mimic, Cloak a Dagger. Následně do týmu přivede ještě Namora. Také vyměnila svůj oblek za černý. Se svým týmem například osvobodila Beasta a Profesora X z vězení.

 

Po několika dobrodružstvích se Emma vrací spolu se Scottem na Utopii. Vytváří se tým tvořený s : Emmy, Cyclypse, Hope, Magneta, Colossuse, Magik, Danger, Namora a Storm.

 

První výskyt :

Emma se poprvé objevila v komiksu X-Men #129. V tomto čísle se také objevila Kitty Pryde a obě ženy se tu také poprvé setkaly. Emma chtěla získat Kitty do své Massachusettské akademie.

 

Původ :

O jejím původu jsme se mohli nejvíce dozvědět z osmnácti-dílné série Emma Frost (2003-2004).

 

 

Důležité události v komiksech :

- Uncanny X-Men #281 : Hellions a Emma jsou napadeni Sentinely.

- Uncanny X-Men #318 : Stává se učitelkou Generace X.

- New X-Men #115-116 : Útok Sentinelů na Genoshu, Emma přežívá díky své nové schopnosti.

- New X-Men Annual 2001 : Snaží se svést Cyclopse v Hong Kongu.

- New X-Men #139 : Jean objevuje její vztah s Cyclopse ; Emma přiznává, že Scotta miluje ; Emma je zabita diamantovou kulkou

- Astonishing X-Men #1 : Emma se stává ředitelkou Xavierovy školy.

 

České komiksy :

Emma se objevila v českých komiksech zee série New X-Men, G jako Genocida a Impérium.

 

 

Alternativní reality

 

Age of Apocalypse

V této sérii je Emma zbavena svých telepatických schopností a je členem Vysoké lidské rady.

 

Days of Future Past

Emma zde byla Bílou královnou, ale po úmrtí většiny mutantů se přemístila do Indie na technologickou základnu. Své telepatické schopnosti prodávala mutantských vůdcům. Byla oslovena Jubilee a Magnetem, aby zachránila Wolverina, který byl v té době uvězněn v mysli Červené královny - Psylocke. Emmě se podařilo obnovit Wolverinovu mysl a později se snaží dostat Psylocke zpět na stranu dobra.

 

Seriály

Emma se objevila v roce 1989 v pilotu seriálu Pryde of the X-Men jako členka Brotherhood of Mutants.

Později se objevila v úspěšném seriálu X-Men (1992-1997). Představuje zde Bílou královnu Inner Clubu.

Mohli jsme ji vidět i v Wolverine and the X-Men. V tomto seriálu se objeví i její sekundární mutace a začnou se projevovat její city k Cyclopsovi.

Emmu jsme mohli spatřit i v novém anime X-Men. Tady hraje jednu z hlavních rolí.

 

Filmy

V roce 1996 se Emma objevila v televizním filmu Generation X. Byla ztvárněna herečkou Finolou Hughes.

Po delší době se měla objevit na stříbrném plátně a to ve filmu X-Men : Poslední vzdor, tedy ještě v době, kdy měl film režírovat Bryan Singer. Poté co odešel za jiným projektem, byla Emma z filmu vyškrnuta.

Poprvé se tedy ve známějším ztvárnění objevila až ve filmu X-Men Origins : Wolverine, kde ji hrála Tahyna Tozzi. Emma se zde objevila až ke konci filmu jako sestra Silver Fox.

Ale její zatím nejpopulárnější role se objevila až v roce 2011 ve filmu X-Men : První třída. Objevila se zde po boku Sebastiana Shawa a Azazela jako zkušená telepatka s další mutací a to přeměnou svého těla v diamant a jako představitelka Hellfire Clubu. Na konci filmu se ale přidává na stranu Magneto alias Erik Lehnsheer. Teď už můžeme pouze doufat, že se Emma objeví i v dalším pokračování tohoto úspěšného projektu.

 

 

Komentáře uživatelů

Batman
Offline

Velmi dobrá postava.Její bývalé členství v Hellfier a následný přechot k X-menům má plus v tom že její vztahy s ostatnímy X-meny hlavně Kitty vnášejí do týmu vnitřní rozpory mezi sebou.Jinak jde o skvělou telepatku.

(29. ledna 2013)
bane
Offline

Velice zajímavá postava. Kdysi patřila ke klubu Helfire a nyní je jedna z vůdčích osobností X-Menů. Docela se mi líbilo její ztvárnění ve filmu X-Men: První Třída. Snad se objeví i v pokračování.

(29. ledna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1979
První výskyt X-Men #129
Svět Marvel
Strana Kladná
Schopnosti Je to silná telepatka ; Dokáže změnit své tělo v diamant
Alias Emma Grace Frost, White Queen, Black Queen, Perfection
Výška 178 cm
Váha 65 kg
Barva vlasů žlutá
Barva očí modrá
Působiště Země
Rasa (druh) --
Místo původu Boston, Massachusetts

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Wanda
Vloženo 24. listopadu 2011
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku