86.7%
Shadowcat

Marvel

86.7%

Tato položka je zatím v databazi bez textu.

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Stručná historie:

 

Kitty jako 13 a půl roku stará již vysokoškolská studentka objeví své zvláštní schopnosti. Emma Frost, ředitelka Massachussettské akademie pro mutanty a White Queen Hellfire Clubu, touží po Kitty jako po své další nadané studentce. Kitty se ale přidá k X-Menům a stane se tedy pátým členem této slavné mutantské skupiny. Během pobytu s X-Meny si začne se svým kolegou Colossusem (Piotr Rasputin).

Střípky z její minulosti :

  • Při jedné z vesmírných akcí získá svého mazlíčka, draka Lockheeda.
  • Jednoho dne se dozvěděla, že se její otec zapletl s japonskou Yakuzou a odcestuje s ním do Japonska. Tam se setká s Ogunem, nepřítelem Wolverina a mistrem bojových umění. Ten ovládne její tělo, aby mohl zabít Wolverina. Nakonec je Wolverine nucen Oguna zabít, předtím se ale Kittyno tělo osvobodí.
  • Její otec byl později zabit na Genoshe.
  • Po zničení X-Menů se na chvíli přidala k britskému týmu Excalibur.
  • Krátkou dobu používala jako zbraň ulomený dráp Wolverina.

Schopnosti:

 

Kitty má schopnost vsunovat své atomy mezi atomy objektů a tak přes ně bez újmy přejít. Pomocí tréninku se naučila společně přenést i další tělesa (př. své oblečené, ale i osoby - u těch se spolu s výsledek může dostavit i bezvědomí). Jejich částice pak může postupně zpevňovat do dalších pevných předmětů a tak dotyčného dokonce i zabít. Při procházení nemůže dýchat, takže v této formě může setrvat do té doby, než jí dojde kyslík. U elektrického obvodu dokáže narušit jeho fungování. Některé formy energie mohou její postup narušit.

 

Dovednosti:

 

Bojová umění

Kitty má pokročilé znalosti v bojových uměních japonských ninjů a samurajů, ty získala především, když její tělo ovládl Ogun. Ty poté zapomněla, ale Wolverine jí nadále cvičil v těchto schopnostech.

 

Genialita v oblasti počítařových věd

V této oblasti je vysoce kvalifikovaná - plánování a využívání počítačového hardwaru.

 

Pilot a řidič

Je známá jako pilot letadel (př. X-Jet), ale i mezihvězdných vozidel.

 

Talent na jazyky

Mluví plynně japonsky, rusky a ovládá i obě formy Shiar jazyka. Dále je středně pokročilá v gaelštině, hebrejštině a němčině.

Postava Kitty Pryde se poprvé objevila v komiksu X-Men #129, kdy se dostala do Xavierovy školy. O několik čísel později přijmula přezdívku Sprite. V minisérii Kitty Pryde a Wolverine dostane přezdívku Shadowcat. Obecně je známá jako chytrá mladá dívka a jako nejmladší člen týmu X-Men.

 

Alternativní reality

 

Age of Apocalypse

Kitty zde vystupuje jako drsná dívka, která je násilně odvedena do armády Apocalypse, ale později se dočká záchrany od Colossuse, za kterého se v této realitě i provdá. Nakonec je jím i zabita při hledání jeho sestry Illyany, když se Colossus v posedlosti chránit svou sestru rozzuří.

 

Days of Future Past

Kitty zde změní své jméno na Kate Pryde. Kate se snaží dostat do minulosti, aby zabránil zavraždění senátora Kellyho, kterého mají zabít Mystique a Magneto. Své síly spojí s Rachel Summers, ale obě jsou zajaty Sentinely a spadají do časové smyčky. Kateina mysl se usadí v malém, kulatém těle a stává se z ní Widget. Později se její mysl osvobozuje a vrací se do své přítomnosti.

 

House of M

Poté co Scarlet Witch změní realitu, Kitty pracuje jako učitelka na střední škole v Ohiu. Později se jí připomene bývalá realita a přidává se do boje pro její znovuzískání.

Autor Kitty John Byrne ji pojmenoval po své spolužačce z umělecké školy v Calgary. Charakter byl inspirován i dcerou Louise Simonsona, Julií. Její postava byla strvořena z důvodu naplnění Xavierovy školy pro nadané. Poprvé se Kitty objevila v komiksu X-Men v čísle 129.

 

 

Mezi její další známé komiksy patří šesti-dílná série Kitty Pryde a Wolverine (1984-1985). Tato série popisuje její dospívání a zde příjmá svou nejznámější přezdívku Shadowcat.

 

 

Shadowcat neboli Kitty Pryde se objevila v celé původní triologii X-Men (X-Men, X-Men 2X-Men : Poslední vzdor). Avšak až v třetím díle dostala o něco výraznější roli.

Objevila se i v seriálech, například : Wolverine and the X-Men, Pryde of the X-Men a X-Men : Evolution.

 

 

Komentáře uživatelů

Batman
Offline

Velmi zajímavá postava.Ale moc jí neznám spíše z X-menů od Whedona.Ale má skvělého domácího mazlíčka kdo pak by nechtěl mít Draka?

(29. ledna 2013)
bane
Offline

Kitty je jedním z členů X-Menů. Její schopnosti jsou velice zajímavé a užitečné. Blíže jsem ji poznal až v komiksu Astonishing X-Men: nadaní.

(26. ledna 2013)
Cap 12
Offline

Kitty Pride jsem poprvé poznal v druhém díle UKK X-Men Nadání. Hlavně se mi líbí její drak Lockhead, a taky schopnost procházet zdí myslím že žádný jiný hrdina nemá. Dávám 5z5.

(28. března 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1980
První výskyt X-Men #129
Svět Marvel
Strana Kladná
Schopnosti Dokáže procházet pevnými předměty a tuto schopnost přenést i na další objekty.
Alias Kitty Pryde, Cat, Kitten, Ariel, Sprite
Výška 167 cm
Váha 50 kg
Barva vlasů hnědá
Barva očí hnědá
Působiště Země
Rasa (druh) --
Místo původu Deerfield, Illinois, USA

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Wanda
Vloženo 14. listopadu 2011
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku