86.7%
Bane

DC Comics

86.7%

Mnohem komplexnější charakter, než by se na první pohled mohlo zdát. Není jen tupým bouchačem, intelekt je totiž jeho hlavní zbraní. Sám si vydedukoval identitu Batmana a sám vymyslel plán, jak ho porazit. Je představitelem nezlomné moci lidské vůle a dokonalosti těla pokřivené až k bestialitě. Svou ohromnou sílu ještě posiluje zakázanou látkou zvanou Venom, která ho posouvá až na úroveň metabyostí.

Komiksy v kterých postava vystupuje

Obsah je otevřen editaci.
Pokud nám chcete přispět informacemi o dané položce, pokračujte zde

Schopnosti a dovednosti

Je také znám jako muž s výbornou fotografickou pamětí, díky které je schopen snadno a hlavně efektivně studovat a pochopit vše, čemu se mu dostane. To z něj dělá velmi nebezpečného protivníka, jenž se snadno adaptuje proti svému nepříteli. Je jeden z největších samouků, který si vypěstoval silnou oddanost k udržení své vlastní (dokonalé) fyzické kondice. Během let ve vězení studoval a navrhoval mnohé cvičební postupy, techniky a dokonce si vyvinul vlastní bojový styl, jehož jediným účelem je způsobovat co největší bolest a drtit kosti.

Během těchto let si z těla vytvořil dokonalou zbraň, která vydrží i mnoho dní bez spánku nebo vyčerpání. Navrhl si vlastní meditační a relaxační cvičení, díky kterým dokáže úsporně zacházet s tělesnou energií, a dokonce jí čerpat z okolí. Ovládá velké znalosti v oblasti těžkých zbraní, různorodých výbušnin a strojů. I když nebyl nikdy i přes své schopnosti prohlášen za Meta-člověka, je považován za jednoho z nejmocnějších jedinců svého druhu.

Říká se, že Bane během pobytu ve vězení užíval nějakou drogu, která spojila obě jeho mozkové hemisféry v jednu. Díky svému tréninku se jeho síla, obratnost, rychlost a výdrž dají přirovnat téměř k metalidem. Mimo jiné má také znalosti o všech známých zbraních a výbušninách. Bane je všeobecně považován za vrchol lidských možností.

Venom

Jedna z věcí, kterou je Bane známý, je právě droga Venom. Jedná se o razantně sílu-zvyšující super steroid, založen na Muraclově formuli. Droga zvyšuje sílu uživatele na úroveň metalidí. Tím pádem, užitím, Bane násobí svou už tak ohromnou sílu. Aplikuje se přímo do mozku.

Velikost zvýšené síly je úměrná množství užitého Venomu. Nědá se tudíž nijak přesně definovat. Průměrně ale jedna dávka zvýší jeho sílu natolik, že je schopen unést bez problému dvě tuny.

Kromě síly zrychluje i regeneraci a neuvěřitelně zvyšuje rychlost a výdrž. Rovněž se násobí jeho odolnost a dokáže téměř ignorovat rány z běžných střelných zbraní už po malé dávce Venomu.

Původ

Batman: Kightfall (Květen 1993)

Život byl velmi krutý k dítěti, které bude později známo jako Bane. Od mala byl zavřen ve vězení se zvýšenou ostrahou jménem Pe?a Duro (Tvrdá Skála), v Karibské republice Santa Prisca. Jeho otec, Edmund Dorrance (aka King Snake), byl revolucionář, který po svém dopadení a odsouzení uprchl ze země. Vrchní soud Santa Priscy místo něj odsoudil jeho nenarozeného syna k doživotnímu trestu.

Je zjevné, že život ve vězení od narození není pro dítě to pravé. Být vystrašený z násilníků všeho druhu a bát se, že každý den může být poslední nebylo nic neobvyklého. Byl sice chráněn jinými chovanci, konkrétně Zomebiem, Troggem a Birdem, ale to mu úplné bezpečí nezaručovalo. Bane si po čase vyvinul silný smysl pro přežití, své zkušenosti nabíral při mnohých útocích na jeho osobu. První zabití absolvoval už v dětství (v osmi letech), kdy jednoho vězně pobodal nožem, ten měl ukrytý ve svém medvídkovi. Medvídka dostal od katolické misijní delegace a velmi k němu citově přilnul. Říkal mu Osito (španělsky méďa) a považoval ho za svého jediného přítele.

K tomu všemu se mu dostávalo nadměrné pozornosti bachařů, kteří ho kvůli jeho výtržnostem zavírali na samotku. Uvědomil si, že pouze odvaha, odhodlání a zesílení těla i mysli, jsou jedinou cestou k přežití. Začal si říkat Bane a pustil se tvrdého tréninku ve své izolované cele. Po propuštění ze samotky pokračoval ve svém intenzivním tréninku, při čemž studoval veškerou literaturu, která se mu dostala pod ruku. Základní vzdělání získal od Jezuitského kněze, který byl rovněž vězněn. Sám se vzdělal v oblasti strategie, filosofie, jazyků (plně ovládá angličtinu, španělštinu, latinu, perštinu, urdštinu), matematiky, gramatiky a mnohých dalších, při tom mu velmi pomáhala jeho fotografická paměť. Jak rostl a dospíval, tak, díky svému posilování a umění boje, které získal drsnou školou života, se z něj stal dokonalý vraždící stroj. Strach z něj měli i bachaři. Dokonce sám sebe prohlásil králem Pe?a Duro.

Během svého pobytu od jednoho spoluvězně poslouchal historky o monstru z Gotham City, které je známé jako Batman, a všechny mýty s ním spojené. Bane získal pocit propojení a našel si v něm svůj důvod žít - musel najít a zničit tenhle mýt, tohohle Batmana. Je totiž přesvědčen, že Batman je zpodobněním démonického netopýra, který ho pronásledoval ve snech z jeho dětství. Také si myslí, že osud účelně postavil je dva proti sobě.

Nakonec byl vedoucími věznice, aby se ho zbavili, vybrán a donucen pro účast na experimentu jednoho pološíleného doktora. Ten měl za cíl vytvořit supervojáka. Chtěl to dokázat pomocí látky zvané Venom (fungující na principech steroidů), která se měla aplikovat přímo do mozku subjektu. Všichni dosavadní testovaní zemřeli.

Po testu na Banovi byl považován za mrtvého, a tak byl vhozen do moře. Jenže přežil a se zněkolikanásobenou silou se vrací do vězení, kde si bere správce věznice jako rukojmí. Správce vězení zabíjí a z vězení prchá v helikoptéře s několika svými spoluvězni (Zombie, Trogg a Bird). Jeho jediný cíl je naplnit svůj osud a zabít Batmana.

O Venomu později zjišťuje další informace a musí se jim uzpůsobit. Musí totiž dostat dávku Venomu každých 12 hodin, jinak bude vystaven velmi vyčerpávajícím vedlejším efektům. Proto má na sobě soustavu hadiček vedoucích Venom přímo do jeho mozku.

Muž, který zlomil netopýra

Gotham City se mu zamlouvalo. Vládl zde strach stejně jako ve vězení, ale zde to byl strach z Batmana. Bane si byl vědom, že zaútočit na Batmana přímo, by bylo pošetilé. Místo toho radši zničil zdi Akrham Asylum a vypustil některé šílené vězně ven (Jokera, Two-Face, Riddlera, Scarecrowa, Mad Hattera, Fireflye, Cavaliera, Ventriloquistu a Victor Zsasze).

Batman je nucen pochytat uprchlíky jednoho po druhém, což mu zabere tři měsíce. Když se vysílen z této náročné mise vrací zpátky do své vily, tak ho Bane přepadne. Už dávno si totiž vydedukoval jeho tajnou identitu. Napadne Batmana v jeho jeskyni (Batcave), porazí ho a finálním pohybem mu přerazí záda. Odchází nechávajíc bezvládné tělo Bruce Wayna za sebou. Tímto si vysloužil titul, který bude navždy patřit jen jemu - Muž, který zlomil netopýra.

Batman: Legacy (Srpen 1996)

Bane se zotavuje ze své závislosti na Venomu a svých zranění ve věznici Blackgate. Přestane užívat Venom a znovu se dostává na vrchol své fyzické kondice. Nyní už si je vědom toho, že jeho osudem není porazit Batmana, ale pomstít se muži, který může za jeho zničené dětství, a sice jeho otci.
Z vězení utíká zpět do Gothamu, kde dokonce chvíli bojuje po boku Batmana proti gangu dealerů. Ten prodává Venom všem pouličním zločincům. Po úspěšné spolupráci se Bane omluví Batmanovi, vysvětlí mu své dřívější pohnutky a řekne mu svůj nový cíl. Batman nechá Banea odejít v míru.

Bane se vrací zpět na Santa Priscu, kde vyhledá Jezuitského kněze, který ho v mládí učil. Zjišťuje, že jeho otec by mohl být jeden ze čtyř mužů. Jeden z nich byl nenávidění revolucionář ze Santa Priscy, druhý byl americký doktor, třetí švýcarský bankéř a poslední byl britský žoldák.

Jako prvního se snažil najít švýcarského bankéře, který měl údajně být v Římě. Místo toho se zde ale setkal s League of Assasins, a nechal se jimi naverbovat jako pravá ruka Ras Al Ghula. Ras jím byl natolik ohromen, že mu nabídl post svého dědice a tím pádem i ruku jeho dcery (pocta, která byla zatím nabídnuta jen Batmanovi). Nakonec se Bane, Ras al Ghul a jeho dcera, Talia al Ghul, vydávají zpět do Gothamu. Tady bojují proti Batmanovi a Robinovi, když se Ras snaží vypustit smrtelný virus na město. Ovšem tentokrát Bruce Wayne, opět v obleku netopýra, v boji Banea poráží. Ačkoliv Talia a Bane měli k sobě jisté pouto a city, po prohraném souboji s Batmanem už pro ni nebyl vhodným partnerem, a tak ho Ras s Talií opustili a nechali v Gothamu. Banovou pomstou Temnému rytíři mělo být zničení jeho města. Unesl nukleární zařízení, které chtěl odpálit a srovnat Gotham City se zemí. Ovšem společnou silou Batmana, Robina a Nightwinga byl zastaven a znovu poražen.

Po událostech v "Batman: Legacy" se Bane objevuje v jednodílném komiksu "Batman: Bane" (1997) a bojuje proti Azreaelovi v příběhu "Angel and the Bane".

Země nikoho / No mans land (Leden 1999)

Bane se pustí do spolupráce s Lexem Luthorem, který mu za odměnu slíbí vládu na ostrovem Santa Prisca. Za úkol mu dá zničení všech záznamů města Gotham. To bylo zasaženo těžkým zemětřesením, které ho odřízlo od zbytku světa, a Luthor se město snaží ovládnout. Ačkoliv Bane uspěje a záznamy zničí, Lucius Fox zachrání kopie všech záznamů a zmaří tím Luthorovi plány.

Mezi tím dojde ke konfrontaci Banea a Jokera, kterou přeruší Batman. Ten se poté snaží Banea přesvědčit, že Luthor je podvodník a že mu Santa Priscu nikdy nepřenechá. Bane mu nakonec uvěří a opouští Gotham City s novým cílem - pomstít se Ras Al Ghulovi za jeho zradu. Cestuje po světě a ničí všechny Lazarus Pity (lázeň, která dělá Ras Al Ghula nestárnoucím).

Veritas Liberat (Březen 2004)

Podle Jezuitského kněze mohl být Banovým otcem také americký doktor. Po nějakém pátrání zjistil, že s jeho matkou si byl, před jeho narozením, blízký Dr. Thomas Wayne. Vydává se tedy do Gothamu, do sídla Waynů, a chce si nechat udělat testy DNA společně s Brucem, aby zjistil, jestli sdílejí stejného otce. Mezitím pomáhá Brucovi, jakožto Batmanovi, čistit ulice Gothamu v příběhu "Tabula rasa".
Po testech ovšem zjišťuje, že Thomas Wayne není jeho otec a tak v pátrání pokračuje. V míru, s Brucovým požehnáním a financováním, opouští Gotham a vydává se do sněhů hor Kangchenjunga, kde by se jeho otec údajně mohl nacházet.

Zde ho také konečně poznává. Ukáže se, že je to sir Edmund Dorrance (aka King Snake). Po letech hněvu a toužené odplaty ho ale bohužel nachází v polomrtvém a podvyživeném stavu. Tím přehodnocuje své rozhodnutí a snaží se svému otci vysvětlit, jaký měl kvůli němu život. Mezitím ale kult zvaný Kobra přeruší jejich setkání a naverbuje je oba mezi sebe.

Bane pomáhá otci převzít kontrolu nad kultem, a spolu se poté chystají na svět seslat mocnou zbraň. Zde zasahuje Batman a to Banea staví do pozice, kdy se musí rozhodnout na jakou stranu se přikloní. Nakonec zachrání Batmana tím, že si stoupne do cesty kulce vystřelené jeho otcem. Temný rytíř zvítězí nad Kobrou a King Snake zdánlivě umírá.
Bruce chce splatit svůj dluh Baneovi, a tak odnese jeho tělo do Lazarus Pitu, který ho uzdraví.

Infinite Crisis & One Year Later

Bane se zde přidává k Secret Society of Super Villains, a v bitvě o Metropolis poráží a zabíjí původního Judomastera. Poté se Bane vrací zpátky ke svým záležitostem.

Spolu s Hourmanem ničí organizaci, která začala distribuovat novou verzi Venomu. Pak se vrací na Santa Priscu, kde podporuje jednoho z kandidátů ve volbách.

Ovšem volby byly zmanipulovány a Banův kandidát prohrál.
Rozzuřen vyhlašuje v Santa Prisce stanné právo a vydává se hledat osobu, která údajně má informace o zmanipulovaných volbách, Colonela Computrona. Není ale jediný, kdo ho hledá. Je zároveň cílem i organizace Checkmate. Když se Bane střetne s Checkmatem je nucen bojovat se synem Judomastera, Tommy Jaggerem.

Přesvědčen že Checkmate stojí za zmanipulováním voleb útočí na Jaggera, ale po lítém boji prohrává. Bane vysvětluje Jaggerovi, že jediný důvod, proč byl schopen zabít jeho otce je, že se Judomaster obětoval, aby zachránil ostatní lidi. Jagger odchází a Banea nechává žít.

Amanda Wallersová poté zadrží a donutí Banea, přidat se k její Suicide Squad. Bane se tak účastní plánu, kdy zadržuje a unáší zločinné metalidi na vzdálenou planetu, která má sloužit jako jejich vězení. Tak pokračuje do doby, kdy je zrazen ostatními členy Suicide Squad a poslán rovněž na onu vězeňskou planetu.

Zde se zločinci rozdělují. Bane se rozhodne přidat k Lexi Luthorovi a spolu s Deadshotem se stane jeho bodyguardem. Když se některým zločincům konečně podaří uprchnout, Bane je mezi nimi a bezpečně se dostává na Zemi.

Tajná šestka / Secret six (Říjen 2008)

Od října 2008 se Bane začal pravidelně objevovat v sérii "Secret Six". Secret Six je skupina žoldáků složená z několika antihrdinů (Bane, Scandal Savage, Catman, Deadshot, Ragdoll, Cheshire…). Bane se k týmu přidal nejspíš kvůli předchozí spolupráci s Deadshotem, jak v Suicide Squad, tak poté na planetě vězňů.

Bane je zde vyobrazen jako klidný a rozvážný bojovník s přísnými morálními pravidly, a i nadále se drží dál od Venomu. Podle všeho má téměř otcovský vztah k Scandal Savage, mladé vůdkyni Secret Six. Ze začátku působí tento vztah trochu úsměvně, ale později se dovídáme, jak hluboký vztah k ní má. Když je Secret Six napadena armádou superzločinců, je Scandal zraněná a téměř umírá. Bane pro ni poruší svou vlastní přísahu „nikdy si znovu nevzít Venom“, aby ji zachránil.

Zmizení Batmana ("Infinite Crisses") vedlo Banea, Catmana a Ragdolla k více hrdinštějším činům. Cestují spolu do Gotham City, kde se na ulicích snaží udržovat pořádek. Bane Batmana vždy respektoval a bylo pro něj důležité, aby pouze člověk, který toho byl hoden, přezval jeho kápi. Při jejich akcích v ulicích Gothamu narazili na Dicka Graysona, v obleku Nightwinga, kterému se nelíbily jejich brutální metody. Nigthwingovi komentáře naštvaly Catmana, který vážně přemýšlel o tom, že na něj zaútočí. Catmana uklidnil až Bane a s respektem k Batmanovi a jeho mnoha chráněncům, ke kterým patřil i Nightwing, rozhodl, že bude lepší, když odejdou. Když se ho Catman zpětně ptal, proč se tak zachoval, Bane mu vysvětlil, že Nightwing je podle něj jediný, kdo má nárok převzít kápi netopýra. („Bůh mu pomáhej…“ komentoval rovněž Bane).

V novém příběhu se nechává Secret Six najmout novým zaměstnavatelem, Mr. Smythem, obchodníkem s otroky. Plán Mr. Smytha je vybudovat největší vězení na světě. Na tuto práci si zotročil kmeny Amazonek. Jedna z členů Secret Six (Jeanette) mezi nimi poznala svou starou známou, Artemis, kterou odtamtud zkusila dostat. Zbytek týmu ovšem reagoval negativně.

Zatímco se mezi sebou dohadovali, přiletěla Wonder Woman. Ta, když uviděla zraněnou Artemis, napadla celou Secret Six najednou. Tým nad Královnou Amazonek zvítězil díky překvapivé síle Jeannette.

Po boji se ale Secret Six rozdělila na dvě půlky, při čemž věděli, že tohle bude mít ještě dohru.

Zatímco tři členové utekli spolu s Artemis, zbytek zůstal věrný Mr. Smythovi a doručil mu Wonder Woman. Smyth nařídil, že se musí něco udělat se zběhlými členy Secret Six, kvůli jejich zradě a případnému dalšímu pokusu o osvobození ostatních Amazonek.

Vše se otočí až po rozhovoru Catmana s Wonder Woman, ta ho přesvědčí změnit stranu. Sám osvobodí Amazonky a rozpoutá ve vězení vzpouru. Deadshot a Ragdoll chvíli váhají jestli mají ostatní zabít, ale Ragdoll se poté rozhodne jít do řídícího centra a umlátit Mr. Smytha do bezvědomí. Deadshot prostřelí hlavu Amazonce pracující pro Mr. Smytha a zachraňuje tak Catmana a Jeanette.

Po této vzpouře dovoluje Wonder Woman tomu, co zbylo ze Secret Six, odejít, i přesto že jsou to zločinci. Deadshot zůstává pozadí a popravuje Smytha, tak jako popravoval jeho vězně. Poté, co skupina odejde, Bane poukazuje na to, že všechny jejich mise končí jen zraněním a žádnou výplatou, a sám se jmenuje novým vůdcem Secret Six. Jeho první rozhodnutí bylo vyhodit z týmu Scandal (především kvůli starosti o ní) a nahradit ji Black Alice.

Později se Catman vydává najít vraha svého syna, a Deadshot, Ragdoll a Scandal se k němu přidávají. Bane a Jeannette pokračují ve své práci. Aby Bane vyplnil prázdná místa v týmu, rozhodne se nabrat nové členy: Giantu, Dwarfstara, Lady Vicu a King Sharka.

Nábor nových členů způsobí rozdělení týmu na dvě Secret Six, jednu vedenou Banem a druhou vedenou Scandal. Po nějakém čase přijdou tyto dvě skupiny do konfliktu. Jako vygradování jejich vzájemného sporu je Bane nucen bojovat proti Scandal. Protože jí nechce ublížit, vezme jednu její ruku s čepelemi a sám si prořízne hrdlo. Nakonec je zachráněn doktorem a oba týmy se spojí proti Deimosovi, kterého poráží.

Tým si brzy poté najímá Lex Luthor, když byl vězněn Vandal Savagem. Byli téměř zabiti bombou, kterou nastražil Luthor, ale nakonec vyvázli, když se Savagem uzavřeli dohodu.

V dalším příběhu se Bane se Scandal odvažuje vstoupit do pekla a přivést Ragdolla a Knockout z mrtvých. Bane zde musí čelit svému největšímu strachu, nad kterým nakonec zvítězí, a zachraňuje Knoukout a Ragdolla z pekla.

Později jde Bane na druhé rande a onu dívku ohromí tím, že ji ochrání před lupiči. Ona poté říká Banovi, že mu chce ukázat svět, ve kterém je více statečná, což zahrnuje mnoho sexu.

V posledním příběhu Secret Six je Bane znovu viděn se svými implantáty Venomu ze zadu na hlavě. Došel totiž ke zjištění, že navzdory jeho kodexu cti, je stejně předurčen k životu v pekle. Domnívá se, že jeho jediná cesta k osobnímu naplnění je zabít Batmana a jeho spojence.

Společně se Secret Six napadá Penguinovu základnu, aby od něj získal všechny informace, které má o Batmanových spojencích, a nutí ho přidat se k jejich týmu.

Sejdou se v opuštěném skladišti v Gothamu, aby prodiskutovali jejich plánovaný útok. Bane vybírá jako první jejich oběti Batmanovi spojence: Red Robina, Batgirl a Azreala. Nevědí ovšem o Penguinově vysílači, který měl schovaný pod kůží. Tím tajně informoval superhrdinskou komunitu o týmové slezině ve skladišti a jejich lokaci.

Když si Secret Six uvědomí, že jsou obklíčení a přečísleni (proti nim stojí Green Lantern, Batman, Superman, Supergirl, Power Girl a Birds of Prey), nadopuje Bane sebe a všechny členy týmu Venomem, protože nechtějí prohrát bez boje.

Hrdinové nakonec vítězí a Bane, spolu s jeho týmem, je zatčen. Při transportu do vězení Blackgate se Bane probouzí, láme svá pouta a připravuje se k útěku.

The New 52

Batman: The Dark Knight #06 (Únor 2012)

Po restartu univerza DC se s Banem opět setkáváme. Tentokrát stojí proti oslabenému Batmanovi. Jeho úmysly a pohnutky jsou zatím neznámé, je tu dokonce velká pravděpodobnost, že je ovládán někým jiným. Batman podezírá Poision Ivy. Jak je to doopravdy, se ale dozvíme až na konci příběhu nových komiksů "Batman: The Dark Knight". Změnou je údajně nový, posílený, Venom, který Bane užívá. Dělá ho ještě silnějším a dokonce i chytřejším.

Filmy

Batman & Robin

Verze Banea představena roku 1997  ve filmu Batman  & Robin, kterou stvárnil Robert Swenson, neměla s komiksovou předlohou moc společného (krom vzhledu). Stylizován byl velmi věrně komiksům a i zde to byl kriminálník, ale podobnost osobnosti nulová.

Byla to jen hromada svalů, schopná sotva vydávat nějaká slova. Naprosto ovládán Poision Ivy pomocí  "kouzelného tlačítka" s Venomem na jeho hrudi, jí dělal věrného poskoka. Poražen byl Robinem a Batgirl, kteří vypojili jeho trubičky s Venomem. Tato podoba Banea byl jeden z hlavních důvodů brutální kritiky tohoto filmu fanoušky.

Batman: Mystery of the Batwoman

V tomto filmu byl téměř svou věrnou verzí z komiksu. Najal si ho zde Robert Thorne, Penguin a Carlton Duquesne, aby ochránil jejich náklad zbraní před Batwoman. Na konci filmu spadne do ohnivé jámy.

Superman/Batman: Public Enemies

Ve filmu se objevuje jen krátce. Je jedním z davu padouchů, kteří jdou po odměně jedné miliardy dolarů za dopadení Supermana. Sundán je Batmanem poté, co mu přeřízne jeho hadičky s Venomem.

Seriály

Batman: The Animated Series

Byl namluven Henrym Silvou s jiho-americkým přízvukem, který se později vytratil. Poprvé se objevil v epizodě Bane, na jejímž konci byl poražen. Jeho návrat se koná až ve 4. sérii a pak ještě jednou v epizodě Over the Edge.

Superman: The Animated Series

Zde se objevil v epizodě Knight Time.

Young Justice

Bane se objevuje v epizodě Drop Zone (první série, díl čtyři). Je hlavou drogového kartelu na Santa Prisce, který je zapleten do obchodu s vylepšeným Venomem. Na čas je nucen spojit se se skupinou mladých superhrdinů, Young Justice. Namluvil ho Danny Trejo (Machette).

The Batman

V The Batman se objevuje jako zabiják najatý k zabití Batmana. Dále se objevuje v epizodách TractionRumors a Batman/Superman Story. Namluven byl Joaquim de Almeidiou a později Ronem Perlmanem.

Batman: the Brave and the Bold

Zde se ujme své role v epizodě "Menace of the Conquering Caveman" a později v Night of the Batmen.

Zdroj: Autor záznamu

Komentáře uživatelů

Batman
Offline

Bane jeden z nejsilnějších komiksových padouchů vůbec.Přeci jen jde o muže který zlomil netopýra.Určitě 5/5.

(20. ledna 2013)
Mr.FREAKE
Offline

Je to Bane! Prežil toho dosť na dva životy a trochu. Myslím, že by sa dal pokladať kludne aj za metačloveka (ked užíal svoj najsilnejší Venom). Je jedne z \\\"najlepších\\\" nepriateľov, akých Batman má a za to mu dávam 5/5.

(1. listopadu 2013)
sabo5
Offline

Týpek na sterojdech který dokázal že Batman není zas takový týpek jak si každý myslel ale i tak celkem nezajimává postava která se mi líbila hlavně ve filmu ale jinak v komiksech ne.

(3. července 2017)
Creature999
Offline

Bohužel ho znám jen z filmu, ale i v tom si zaslouží 4/5

(6. února 2013)
Aurorus
Offline

Člověk s bezkonkurenční sebevůlí, který se stal obětí vlastního osudu. Byl tak předurčen stát se někým víc, dokonalým bojovníkem, jenž vyrůstal v Pekle na Zemi a byl vychován samotnou Temnotou. Zrozen v pláči a zármutku, se dostal na vrchol potravního řetězce ve věznici, která ho jako malého pohltila a přinutila jej věřit, že neexistuje naděje ani budoucnost. Bez prostředků jen s vlastní pílí a sebezapřením, se tak vypracoval k nejnebezpečnějšímu člověku na planetě, jehož síla a odhodlání nevychází jen z jeho paží, ale nitra, které je zoceleno strachem a nenávistí.

(20. dubna 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Rok vzniku 1993
První výskyt Batman: Vengeance of Bane #1
Svět DC Comics
Strana Záporná
Schopnosti Zvýšená inteligence; fotografická paměť; expertní taktik; špičková fyzická kondice zvýšená Venomem na úroveň metalidí
Alias The Man Who Broke the Bat (Muž, který zlomil netopýra)
Výška 210 cm
Váha 159 kg
Barva vlasů hnědá
Barva očí hnědá
Působiště Země
Rasa (druh) Člověk
Místo původu Země, ostrov Santa Prisca

Souvísející - Osobnosti

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 27. února 2012
Naposledy editováno 12. března 2016

Najdete nás na Facebooku